Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lesz így a magyar egészségü...

Mi lesz így a magyar egészségügy sorsa, ha semmi sem változik?

Figyelt kérdés

Az orvosok fizetése (meg az összes egészségügyi dolgozóé is) olyan kevés, hogy ennyi erővel jobban járnának lassan, ha takarítanának valahol. A legtöbbjük kimegy, de mit is várunk, ha annyi a fizetésük, amennyi és tanulnak 10 évet, de min. az egyetem is 6 éves (az orvosi). A hálapénz az most egy másik téma, de azt is mindenki be akarja tiltani, mert rossz (tényleg nem jó, de mit csináljnak a betegek, ha máshogy nem kapnak ellátást. pl. az én családomban már senki sem megy lassan orvoshoz úgy, hogy a tizesek ne lapulnának ott a borítékban).


Mi lesz ennek a vége? Mi lesz a magyar egészségügy sorsa? Légyszi kultúráltan válaszoljatok!



2015. ápr. 19. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem elhiheted, iszonyu erosen tapasztaltam hogy nem a gyogyitasra hanem a halalra epul.

A valaszom: ami az orszaggal. Elrohad.

2015. ápr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg megszűnik.
2015. ápr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez jó magyar szokás, hogy a orvosokat pumpáljuk pénzzel, nekem pl anyám beteges, de apám is kapott már szívinfarktust. Soha, de Soha nem adtam senkinek egy fillért sem, és nem is kértek, az ellátás meg becsülettel rendben is volt, nem ért hátrány mert nem adtam.


De ha viszel egy köteg pénzt, még jó hogy elfogadják. (ki ne tenné?)


De elnézem az idősebb korosztályt, az orvoshoz fél disznókkal, csirkével, tojással járnak.. látom néha, és úgy gondolom marha gáz az egész.


Az orvosi 5+3 év legalább, aztán még lehet tanulni, pl ha agysebész akarsz lenni, (inkább az egész életük egy tanulás)


Szóval a lényegi kérdés: Ma jelen pillanatban, ez a rendszer nem fenntartható. Hatalmas problémák lesznek, ha pl 10 év múlva is ilyen rendszer lesz itthon.


(gondolom láttad a szülészeten dolgozó nővért, aki a házon kívül-ben szerepelt, most meg felmondott)


Borzasztó, és az egészségügyre sem akarnak semmit sem fordítani. Össze fog omolni a rendszer.

2015. ápr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az orvosi 5+3 év legalább..."

Minimum 6 év az általános orvosi, arra épül még a minimum 3 éves szakorvosi. Ha jól tudom, akkor a sebészet még +5 év.

Alapból 5 a fogorvosi.

Ami pedig a kérdést illeti, szégyen ami ebben az országban történik. Sem anyagilag, sem társadalmilag nem becsülik meg az eü dolgozókat. Sokan pl. az ápolót csicskának, bejárónőnek nézik és úgy beszélnek vele, mint a kutyával. Nem is csodálom, hogy sokan külföldre vándorolnak. Nem csak a pénz miatt, hanem a normális körülmények, megbecsülés okán is. Ami pedig a hálapénzt illeti, sosem adtam semmiért. Megköszöntem mindent és kész. Mégsem kaptam sosem rosszabb ellátást. Amelyik orvos elvárja, az a betegek hibája is. Főleg az öregasszonyok tömik mindenért még a háziorvost is.

2015. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elpusztul Magyarországgal együtt.

Ami nem működik jól, annak vesznie kell.

Ennyi.

2015. ápr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!