Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » SOS-en tudnátok nekem bűnmegel...

SOS-en tudnátok nekem bűnmegelőző módszereket mondani? Szakdolgozathoz kellene.

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2015. ápr. 10. 22:03
 1/10 ConnectCare ***** válasza:
Attól függ, kinek az oldalán. Én, mint magánszemély építhetek kerítést, riasztót rakhatok a házamba, lehet kutyám stb., az önkormányzat odafigyelhet rá, hogy a település rendezett legyen, ne legyen "gettósodás", rakhat térfigyelő kamerákat, a rendőrség pedig járőrözhet, fejlesztheti a felderítést, tájékoztathatja a veszélyekről a lakosságot, szervezhet polgárőrséget stb. De szerintem itt bármit lehet "kreatívkodni", módszer lehet a hangoskodók főtéren történő karóba húzása vagy a totális kijárási tilalom is, más kérdés, hogy ezek nyilván a gyakorlatban annyira nem tudnának működni. De bűnözés biztos nem lenne :).
2015. ápr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyre elterjedőben van az iskolai foglalkozás, amikor veszélyeztetett környékeken rendőrök tartanak felvilágosító órákat (pl. drogról, bűnözési formákról) már egészen kicsiknek, az ő nyelvükön.
2015. ápr. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Önvédelem tanulása , hatékony gázspray állandó viselése .
2015. ápr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tetro ***** válasza:
Szakdolgozat a gyakorikérdésekről? Melyik iskola ez? :D
2015. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elrettentés. Pl. aki lop, annak kezét levágják.
2015. ápr. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tetro ***** válasza:
Elrettentés. Aki hülyeségeket beszél, azon lobotómiát hajtanak végre.
2015. ápr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Leghatékonyabb bűnmegelőzési módszer a halál büntetés. Vagy láttál már bűnelkövető hullát?
2015. ápr. 11. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, ha a jövő rendőrtisztjei, bűnügyi szakértői a gyk.hu-ról írják a szakdogájukat, akkor már értem miért vagyunk ekkora szarban:D
2015. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem rendőrnek tanulok. Földrajzos vagyok és kriminálgeográfiai szempontból elemzek egy települést.

Az eddigi válaszokat köszönöm!

2015. ápr. 15. 00:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Kamerák, riasztó felszerelése. Harapós kutyák tartása... :D Biztonságiőr alkalmazása. Durvább esetekben fegyver, elektromos kerítés...
2015. ápr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!