Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Te egyet értessz a röghöz...

Te egyet értessz a röghöz kötéssel?

Figyelt kérdés

Mely szerint a végzés után 20 éven belül a támogatott idő kétszereséig itthon kell dolgozni. Ha ezt nem teljesíti, ki kell fizetnie a képzés költségeit.


Ha igen, akkor Gyurcsánynak is elnézted volna ezt az intézkedést vagy ez is csak Orbán kiváltsága?


2015. ápr. 5. 14:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
95%

"Képzeld el,hogy van egy céged. Az egyik alkalmazottad odamegy hozzád"


Ennél a felfogásnál kezdődnek a bajok. Az állam nem olyan, mint a gazdag munkaadó. Az állam a munkás. Azért létezik, mert MI fizetjük. Az a dolga, hogy azt tegye, amivel MI megbízzuk. És semmilyen esetben sem fordítva. Az állam benyeli az ilyen adót meg az olyan adót meg az amolyan adót, és aztán még van pofája azt mondani, hogy ha kell valami akkor fizess. De hát fizetek! Mind fizetünk!

Képzeld el, hogy van egy céged. És van egy dolgozód, aki nem tud gazdálkodni a fizetésével. És ezért odajön hozzád, hogy "főnök, nincs semmi pénzem, és úszok az adósságban, és ki kéne fizetnem ezt a rekesz sört amit munka helyett iszom. Nem tudnád kifizetni nekem?"

Ez a csóró dolgozó az állam. Csak nem egy főnöke van, hanem sok, és így mindenkinek viszonylag keveset kell beleadnia a "piapénzébe". És mindegyiket le tudja húzni egy extra ezressel. És nem mindegyik, de a többségük retardált, és tapsikol ahhoz, hogy fizethet neki. És ez a többség kényszeríti a többieket is. És elfelejtjük azt a részt, hogy mi alkalmazzuk őket és nem fordítva. Te és én fizetjük az államot. Pontosan azért, hogy olyan dolgokat, mint az oktatás fenntartson. Ha nem tudja ezt megtenni, akkor le kell cserélni. Ha elszámoltunk minden befizetett forinttal, és mind ténylegesen olyan dolgokra lett fordítva, ami fontos a népnek, és még mindig hiányzik egy kis pénz az oktatásra, akkor majd beszélhetünk, hogy ezt hogyan oldjuk meg. Egyelőre a befizetett ezermilliárdok eltűnnek a sötétségben, ahol ismeretlen emberek ismeretlen célokra fordítják azokat az ADÓforintokat (=a TE pénzed és az ÉN pénzem) mindenféle felhatalmazás nélkül. Csak az a rész nem megy, hogy a feladatukat elvégezzék. Ti meg tapsoltok ehhez.


"az egyetemisták egy idióta csoportja találta ki, akinek annyi sütnivalója sincs, hogy rájöjjön, egészen könnyen kijátszható a hallgatói szerződés ilyen szempontból, hogy ne kelljen visszavizetnie."


Mondjad. Van sütnivalóm, csak nem ezzel foglalkozom. Hadd ne menjünk bele egymás sértegetésébe azért, mert más-más területhez értünk. De csupa fül vagyok.

2015. ápr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy Fityisz megint SZÉP kártyával akar fizetni a bordélyházban...
2015. ápr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
4%
Teljes mértékben egyetértek, ugyanis aki külföldön szeretne munkát végezni, annak már légyszíves ne a magyar állam fizesse a tanulmányait. Ez parazita szerű viselkedés lenne.
2015. ápr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
35%
6: aha, le is írod a különbséget a cégek, az USA meg a magyar kormány között. A kormány ugyanis azt mondja, itt maradsz, akár van munkád, akár nincs...
2015. ápr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

"Egyelőre a befizetett ezermilliárdok eltűnnek a sötétségben, ahol ismeretlen emberek ismeretlen célokra fordítják azokat az ADÓforintokat (=a TE pénzed és az ÉN pénzem) mindenféle felhatalmazás nélkül. Csak az a rész nem megy, hogy a feladatukat elvégezzék. Ti meg tapsoltok ehhez.

"


Nono! A pénznek az a része, amit az orvosok képzésére fordítanak megvan!

Ha nem lenne meg, ha az is eltűnt volna a sötétségben, akkor nem tudnának Nyugaton elhelyezkedni azok, akik most a röghöz kötés miatt sírnak.

Rossz orvosokra ott nincs szükség, következésképpen az oktatás megfelelő színvonalú - gondolom, de javítsatok ki, ha nem így van.


"mindenféle felhatalmazás nélkül" - na persze. Négyévente nagyon is felhatalmazunk embereket, hogy nyúljanak jó mélyen a zsebünkbe. Ti meg tapsoltok ehhez.

2015. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
kezdjék úgy a dolgot, hogy legyen nyugati szinvonalú munkalehetőség és mellé fizetés... akkor majd nem akar senki sem elmenni, ilyen egyszerű a dolog...
2015. ápr. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

""az egyetemisták egy idióta csoportja találta ki, akinek annyi sütnivalója sincs, hogy rájöjjön, egészen könnyen kijátszható a hallgatói szerződés ilyen szempontból, hogy ne kelljen visszavizetnie."


Mondjad. Van sütnivalóm, csak nem ezzel foglalkozom. Hadd ne menjünk bele egymás sértegetésébe azért, mert más-más területhez értünk. De csupa fül vagyok."


Nekem nem ez a szakterületem, nem kell ehhez különösebben érteni, csak logikusan át kell látni a dolgokat és praktikusan, leleményesen kell gondolkodni; ami az egyetemisták nagy részénél nincs meg, mindenki láthatja, hogy mindenféle jött-ment hülyét felvesznek.


És azt, hogy hogyan játszható ki a hallgatói szerződés, azaz hogy hogyan tudsz úgy külföldön dolgozni, hogy ne kelljen visszafizetni azt a pénzt, amit az állam a te taníttatásodra fordított, megtartom magamnak és azon ismerőseimnek, akikkel ezt átbeszéltük és valóban tök egyszerű. Nem saját recept, ugyanis más is kitalálta már.

Az, hogy valaki erre rájöjjön, nem igényel mást, minthogy az illető elolvassa a szóban forgó szerződést, illetve megértse, végiggondolja azt.

Persze értem én, hogy könnyebb mások által a llepénylesőbe adott hazugságokat skandálni, mint elolvasni, de ezen nincs semmi meglepő, mert amint mondtam, nem éppen az eszesek azok, akik ezen hőzöngenek, és csürhe mód utcára vonulnak emiatt.

2015. ápr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!