Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyhogy manapság egyre...

Hogyhogy manapság egyre később nőnek fel az emberek?

Figyelt kérdés
Régen 23 évesen még gyereket vállaltak és családot alapítottak. Mostanság meg ritka az olyan férfi, aki 25-30 évesen ne úgy viselkedne, mint valami kamasz és ne az anyucinál éljenek.
2015. márc. 31. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
A viselkedést nem tudom megmagyarázni, de nem tudom mire alapozod. A többit viszont egyértelműen az anyagi helyzetre tudnám vonatkoztatni. A 23 évesek nemrég jöttek az iskolapadból, még alig tapasztaltak a munkában és abban, hogy egyedül hogyan álljanak meg, nemhogy egy családot tudjanak tisztességesen eltartani.
2015. márc. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Régen értek 16 körül, 18 körül már család is lett. Most előbbre került a nemi érés és ugyanakkor kitolódott a tanulás időszaka - ez kb 10-12 év. Nagyon sok pszichológiai, szociológiai, társadalmi probléma forrása, sajnos.
2015. márc. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezt a következtetést milyen statisztika alapján vontad le?Most is vannak akik már 20-23 évesen családot alapítanak,és régen is voltak akik 30 felett házasodtak.Az én szüleim a pl 34 és 44 éves korukba házasodtak össze,pedig nem épp ma volt már.(70-es évek)
2015. márc. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan a második válaszoló írja...
2015. márc. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 szántóvető ***** válasza:
100%
a szocializmusban a dolgozó szülők elindították a gyereket,mire felnőtt vettek neki egy házat.manapság ilyen nincs,0 egzisztenciára,minimálbéres fizetésből ki vállal be családot?
2015. márc. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

"mire felnőtt vettek neki egy házat" ? ? ?

- vagy megkapta a másfél szobás panelben a félszobát a gyerek és a felesége és a gyerekük

2015. márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, hogy családot alapítottak, de nem voltak érettek.

Apám például 21 évesen házasodott és még 35 évesen is komoly alkoholgondokkal küszködött és eljárt a haverjaival inni, pedig ő már nem mai gyerek (54 éves).

Szerintem, egy családos férfi elég gyerekes még, aki képtelen megtenni a feleségéért és a gyerekeiért, hogy hetente 3-5 napot ne éjjel tántorogjon haza tökrészegen, összehányva és összehugyozva mindent.

2015. márc. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

" de nem voltak érettek. "

Mátyás király tizenöt évesen király volt. Érett felelősségteljes emberek voltak 20 évesen . 18-20 évesen a lányok anyák lettek, felelősségteljes gondolkodással. Most nem akarnak felnőni, úgy érzik "nincsenek kész" és elhúzódnak az évek. Félnek felelősséget vállalni. Talán ez azért van, mert a több tanulás révén jobban látják a felelősség súlyát. Bonyolult, összetett folyamat ez.

2015. márc. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor mondd már meg nekem, hogy régen miért volt tök természetes, hogy tele volt minden alkoholistákkal, feleségverőkkel és még az öngyilkos is több volt.

Szerinted érett emberek csinálnak ilyeneket?

2015. márc. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=c3P_91kU1iI


Lehet róla vitatkozni, hogy melyik csoport a kulturáltabb.

2015. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!