Szerintetek is az úgynevezett "harmadik világbeli stílusú" vagy magyarosan kifejezve "csövi" életmódban, szerveződésben van a jövő? A fejlett országok is erre az életmódra fognak áttérni?
Egyre több (elsősorban amerikai) tudós véleménye az, hogy a jövő nem az Apple Mac-szerű gépek, a szupervonatok, a helyettünk dolgozó robotok, és a világ összes országából származó élelmiszert kínáló boltok világa lesz, ahogy azt a 2000-es évek közepén elképzelte az átlagember.
A 2008-as gazdasági világválság gyökeresen megváltoztatta az emberek világnézetét, valamint pénzről és értékekről való hitét és a fejlett országok egyre többet tanulnak olyan helyektől, mint Brazília, India és Fekete-Afrika.
Ezen tudósok szerint egy olyan világ felé tartunk, ami fejlődni fog ugyan, de mindent egyszerűen, takarékosan fog megoldani, az elkényelmesedett nyugati embert, afrikaiak és indiaiak fogják a fenntartható életstílusra nevelni.
Shinkansen-szerű szupervonatok és új metrók például nem fognak épülni, a fapados légitársaságok olyan drágák lesznek, mint a hagyományosak, majd a teljes légiközlekedés háttérbe fog szorulni. A tömegközlekedés fő eszköze a busz lesz, a fejlődő technika azonban lehetővé fogja tenni, hogy a buszok egyre üzemanyagtakarékosabbak és kevésbé szennyezőek legyenek, viszont mindegyik kényelmes legyen.
A belvárosokban az úgynevezett Bus Rapid Transit rendszerek fognak működni, amiknél a buszok metró módjára, forgalomtól elválasztott sávokban fognak közlekedni, és metróállomás szerű megállókban fognak megállni.
A vezetékes telekommunikációs hálózat nem fog tovább terjedni, a jelenlegi hálózat modernizálást, javítását be fogják fejezni. Csakis vezetéknélküli kommunikáció lesz, ugyanúgy ahogy sok harmadik világbeli országban sincsen vezetékes telefonhálózat, hanem egyből a mobiltelefon jött be, ami máris gyorsan elérhetővé vált.
A számítógépek körében otthoni használatra a saját erőből összerakott asztali PC-k fognak újra dominálni, hordozható gépek esetén a tablet lesz a fő számítógép, azonban a zárt rendszerű iPad-szerű tabletek helyett a nyílt, android-stílusúak fognak terjedni.
A mai fejlett boltokban lévő fogyasztói parádé, árukavalkád meg fog szűnni, helyette elsősorban helyi termékek lesznek elérhetőek, csak a legszükségesebbek lesznek importálva. A távoli kuriózumtermékeket csak speciális delicatessen boltokban lehet majd megvenni. Ahogy kivettem a tudós szavaiból, kb. olyasmi lesz a boltok árukínálata, mint nálunk volt a Kádár-rendszerben.
Az étkezésben drámai változások fognak beállni: Egyre több ember fog megbarátkozni a rovarevéssel, a marhahús egyszerűbben tenyészthető alternatívájává fog válni a kenguruhús.
A McDonald's-szerű gyorséttermek a háttérbe fognak szorulni, a helyüket a lengyelországi "tejbár"-okhoz hasonló bisztrók fogják átvenni, ahol olcsón és gyorsan elkészíthető, elsősorban helyi ételeket lehet majd fogyasztani.
A humán szakokon szerzett diplomák munkaerőpiaci értéke drámaian csökkenni fog, viszont a reálszakon végzett, valamint szakmunkás végzettségű munkások iránti igény nőni fog.
Divatos lesz kertes házakban a kismértékű növénytermesztés és állattenyésztés
Mit gondoltok erről a jövőképről? Lehetséges, hogy tényleg valami ilyesmi lesz?
"az elkényelmesedett nyugati embert, afrikaiak és indiaiak fogják a fenntartható életstílusra nevelni."
Fenntartható életstílus + India?
Már annyian vannak, mint a kínaiak, a lakosság fele 20-25 év alatti. Mint a nyulak, vazze!
FENNTARTHATÓ ÉLETSTÍLUS???
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!