Tisztelt 60 éven felüliek! Önök hogyan tudnak (majd) eleget tenni az FHT folyósítását megállapító határozatban előírt 30 napos aktivitási kötelezettségnek?
Na és az egészségkárosodottak??
Megmondták a munkaügyön is, hogy szerintük ez az egész meg fog bukni.Nem tudják, mit csináljanak a betegekkel, akiket most dolgozni akarnak zavarni, de nem szeretnék kirekeszteni őket az ellátásból.
Kíváncsi lennék, másnál is úgy zajlott-e a rendszeres szoc,segély felülvizsgálata, hogy orra alá dugtak egy papírt, miszerint vagy aláírja, hogy önként vállalja az együttműködést fht-ért, vagy nem kap ellátást! "Önként", mi??!!
Én ma újra beadtam az egész paksamétát, az orvosi papírral együtt, hogy vizsgálják felül újra és vegyenek vissza szoc, illetve egészségkárosodotti segélyre.Tömegével mentek vissza az emberek reklamálni!!
ugye márc.1. jétől aktuális a váltás, az önkormányzatoktól átkerült a járási hivatalokhoz az FHT ügyintézés, és folyósítás.
na most, régen az önkormányzatok, főleg a kisebbek eltekintettek attól hogy ha valaki nem tudott 30 napot leigazolni, és közmunkára sem tudták behívni egy hónapra, nem dobták ki a rendszerből.
a trükk az volt, megszakították neki az ellátást, és pár nappal később újra rendszerbe vették.
a kormány erre a trükkre rájött.
az ő számításaik szerint az FHT támogatások felét nem kell jövőre kifizetni, mert ez a "megkerüléses rendszer eltűnik, a járási hivatalok szigorúan a törvény szerint fognak eljárni.
magyarul ha nem lesz egy év alatt a 30 nap leigazolva, munkaviszonyként, akkor egy évig nincs semmi.
Ez sajnos a magyar valóság!!!!!!
Mekkora egy lúzerek, akik lepontozták a 4es választ.
Ez a színtiszta valóság, vagy talán valakinek sértette az önbecsülését??
hm?
Írtam Önnek privát üzenetet a kérdéssel kapcsolatban.
Bal oldalon az "üzeneteid" menüben megtalálja.
a férjem most betöltötte a 60-t, 5 éve semmilyen bejelentett munkája nem volt,a budapesti Ráday utcában kért nyugdijazás elötti munkanélküli segélyt...már 4szer berendelték valami tanfolyamra,ahol 15 percig beszélt valaki
oszt ennyi...de az utiköltségre sem adnak pénzt
akkor most mi az ábra ??
mi ez az aktivitási kötelezettség ?? FHT ?? irjon már egy okos ember nekem...mielött éhen halunk !!
köszi szépen
2015-04-19 20:21
Meggyőződésem szerint indokolatlan a felháborodása.
A kérdés – tulajdonképpen segítségkérés a hasonló cipőben járóktól - az volt: „Tisztelt 60 éven felüliek! Önök hogyan tudnak (majd) eleget tenni az FHT folyósítását megállapító határozatban előírt 30 napos aktivitási kötelezettségnek?”
Ön a kérdésre válaszolt? Válaszolt Ön a kérdésre?
2015-04-28 18:41
Köszönöm, elolvastam.
2015-04-28 20:01
Tisztelt Asszonyom!
Az „FHT” és az aktivitási kötelezettség” olyan szakszavak, amelyeket mindenki ismer, aki érdekelt, tehát a jogszabályok változása után - a Rendszeres Szociális Segély intézményének eltörlése miatt – az illetékes Önkormányzat Szociális Osztályától, erre vonatkozó Határozatot kapott. Mivel kérdésem pontosan ennek a rétegnek szólt, nem tartom hibának azt, hogy nem magyaráztam meg.
Gyanítom, hogy a férjét, az említett 5 év alatt nem tartották nyilván - legalább is végig és folyamatosan nem - regisztrált munkanélküliként! Ellenkező esetben Ő is megkapta volna azt a bizonyos Határozatot.
Az FHT intézménye korábban is létezett. Foglalkoztatást Helyettesítő Támogatást jelent. Szigorú feltételek mellett, az Önkormányzatok folyósították, azok számára – és a jogosultságot évenként felülvizsgálták -, akik öt éven belül még nem érik el az aktuális nyugdíjkorhatárt. Az ennél idősebbek Rendszeres Szociális Segélyt kaphattak, és nem kötötték olyan szigorú feltételekhez. Ez szűnt meg 2015. március 1-től, egységesen mindenki FHT-t kaphat, ha a szigorú feltételeket teljesíti, és még a 64 évesek számára is „aktivitási kötelezettség”-hez kötik.
Az „Aktivitási kötelezettség” pedig azt jelenti, hogy a folyósítás időtartama – a vizsgált egy év – alatt a támogatásban részesülőnek legalább 30 nap munkaviszonyt kell igazolniok. Ez lehet hagyományos munkaviszony is (Bár a munkabér, a támogatás és az egyéb kedvezmények – például lakhatási támogatás, Közgyógy – együttes jelenlétét én sem értem!), közmunka – Ami nincs, illetve arra nem jelentkezni lehet, illetve nem lehet jelentkezni, arra a Hatóság jelöl ki meghatározott számú embereket. Abban a budapesti kerületben például, ahol én lakom, a Járási Hivatal ilyesmivel nem foglalkozik, saját bevallásuk szerint nincs is számukra előírva – vagy „önkéntes munka” - ami ingyenmunkát jelent, a 22.800 forint támogatásért cserébe – a Járási Hivatal által jóváhagyott, elfogadott szervezeteknél. A mi kerületünkben például a Járási Hivatal ebben sem nyújt segítséget.
Ez már mindenkinek szól:
Konkrét tippekre gondoltam, amelyek beváltak, ahol garantáltan foglalkoztatnak, és garantáltan el is fogja fogadni a Járási Hivatal!
9:
Nem azért, de ezt a határozatod tartalmazza pont ott, ahol állítja, hogy 1 évre kapod a segélyt és 1 év után felülvizsgálják, hogy végeztél-e legalább 30 napig:
1. fizető munkát: állással, ha nem sikerül, akkor közmunkával.
2. NAV-nál bejelentett háztartási munkával, alkalmi munkával.
3. Közérdekű önkéntes munkával.
Bemégy a szociális osztályra, ahonnan folyósítják az ellátást (22800 Ft/hó), és megkérdezed, önkéntes munkát honnan fogadnak el.
El fogják mondani, hogy a civil.onfo.hu oldalon lévő Közérdekű önkéntesséh menüpont alatt található szervezetektől fogadják el.
Itt pár tízezer szervezet van, téma és hely szerint tudsz választani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!