Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent a szociáldemokrácia?

Mit jelent a szociáldemokrácia?

Figyelt kérdés

Valaki légyszi magyarázza el úgy mintha egy 5 évesnek kéne elmondania... :D

A suliban kell egy kiselőadást tartani vmi híres emberről (aki már nem él), és én Olof Palme-t választottam. Aki ha jól tudom egy ilyen párt elnöke volt... szóval lehet,hogy fogják kérdezni,hogy mit jelent a szociáldemokrata/szoc.demokrácia. És én nem nagyon tudom.

Légyszi ne használjatok más 'politikai kifejezés'-eket (pl. kapitalizmus),csak mondja el valaki,hogy pontosan hogy néz ki ez az egész.

Értelmes (számomra is érthető) válaszokat előre is nagyon köszönöm!!


13/L (tudom,hogy fiatal vagyok még a politikához,de akkor is :) )



2015. márc. 8. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Más politikai kifejezések nélkül ezt elég nehéz elmagyarázni, az az igazság. :D


Az a lényeg, hogy a "kommunizmus" egy lightos formája, ahol nincs diktatúra.A gazdaság pedig úgy néz ki, hogy a gazdagok többet adóznak, mint a szegények, és a begyűjtött pénzekből az állam visszaoszt a szegény rétegeknek.Ez a szociáldemokrácia lényege, így nagyon tömören.

2015. márc. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Itt van egy rövid leírás róla:

[link]

[link]



Mellesleg, milyen iskolába jársz te, hogy már 13 évesen politikával tömik a fejeteket:

2015. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
**Mellesleg, milyen iskolába jársz te, hogy már 13 évesen politikával tömik a fejeteket?
2015. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

#2 nem tömik politikával a fejünket (sőt,inkább próbálnak távol tartani tőle),csak engem érdekel :D

2015. márc. 8. 11:35
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Nahát egy 13 éves lány, akit érdekel a politika :DD
2015. márc. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mellesleg, milyen iskolába jársz te, hogy már 13 évesen politikával tömik a fejeteket?"


Általános iskolába.

2015. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%
Az egyetlen járható gazdasági forma.
2015. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!