Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A szüleim/rokonaim miért...

A szüleim/rokonaim miért ennyire baloldali nézetűek? Néha zavaró tud lenni.

Figyelt kérdés

(Szüleim, nagyszüleim, nagybátyám...)

Én hazafinak, Jobbikos politikai nézetűnek mondanám magam, és emiatt gyakran vannak nézeteltéréseink. Az a legrosszabb, hogy ők gyakran beszélnek olyan dolgokról, amelyek ellentétesek az eszméimmel... olyankor nagyon "rosszul érzem magam". Előfordul (ritkán) az is, hogy én hozom fel a témát, tehát nem csak ők a hibásak.

Viszont, néha elfog egy érzés, hogy milyen jó lenne egy nemzeti érzelmű családban élni..., annyi mindenről tudnék az esetben beszélgetni velük... Éppen ezért is szeretném valahogy áttéríteni őket, de nem megy... És ők is próbálnak engem, de ne hagyom magam.


2015. márc. 7. 22:28
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk éppen fordítva van :D Keress hasonló gondolkodású barátokat akkor.
2015. márc. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
22%

"hazafi, nemzeti érzelmű" :) LOL


Megkérdezhetem, hogy mit tettél eddig a hazádért?

2015. márc. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont fordítva van, én liberális, család jobbikos. Az elég jól működik, hogy nem beszélünk erről a témáról, ők egymással tudnak politizálni, én meg a barátaimmal. Jó, néha felmerül családi körben is a téma, de nem baj, mert szélesíti a látókörünket. Elnézve némelyik kommentelőt, sokakra ráférne egy ellentétes politikai nézetű családtag, legalább tisztelni megtanulnák egymást.
2015. márc. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
57%

Vicces volt olvasni a kommenteket. Szépen előjött a tipikus arrogáns, baloldali, libsi mentalitás. Aki nem ért velünk egyet, az náci, rasszista, ostoba stb. Érdekes én például jobbikos vagyok, de senkit nem ítélek el azért, mert cigánynak született...

Egyébként kedves kérdező a baloldali mentalitás két csoportra nagyon jellemző az egyik a nagyvárosi, főleg budapesti, polgári réteg, közölük is főleg a bölcsészek és a művészek, akik lubickolnak a jelen kor liberalizmusában, egy olyan társadalomban, ahol mindent szabad, számukra a konzervativizmus csak korlátokat jelentene, viszont nem találkoznak a liberalizmus számos olyan problémájával, ami elsősorban vidéken jelentkezik. A másik csoport a tipikus munkáscsalád, akik a panel 10. emeletén élnek és amikor fiatalok voltak, gyárban, bányában stb. dolgoztak. Ők a szocializmusban voltak fiatalok, ami egy sz.r és fenntarthatatlan rendszer volt, de voltak előnyei. Például nem volt munkanélküliség, létbizonytalanság, könnyen lehetett lakáshoz jutni, az állam fogta mindenkinek a kezét. Számukra természetes, hogy az MSZP egy szimpatikus párt.

Egyébként a sok gyűlölködő, húú kivételesen én jobbikos használhatom ezt a kifejezést, jobb ha tudatosítja magában, hogy a Jobbikot lehet utálni, lehet rasszistázni, meg neonácizni, ez a baloldal primitívségét bizonyítja, de számolni kell vele, mint jelentős politikai erővel. A baloldal az elmúlt években totálisan lejáratta magát, az MSZP szétesett, Gyurcsány egy vállalhatatlan bohóc. Az LMP és Schiffer András egész kultúrált és vállalható de kicsi a támogatottsága... A Fidesz támogatottsága szintén csökkent, hiszen ők a kormányzó párt, ellenzékből könnyű okosnak lenni, még Vona Gábornak is, hogy e legyek elfogult. Továbbá a Fidesz egy olyan nemzetközi környezetben lavírozik, ahol nehéz mindenkinek a kedvére tenni, ehhez hozzá jön az is, hogy az elmúlt években csináltak, pár nagy baromságot is, és nem mindig megfelelőek a prioritásaik. És kihez fog csatlakozni az, aki elvből utálja a baloldalt, mert mondjuk a komcsik kuláknak nyilvánították, mindenét elvették, a családját kisemmizték, és most a Fideszben is csalódott? A Jobbikhoz. Azok az emberek akiket a Fidesz óhatatlanul elveszít vagy nem mennek el szavazni, vagy jobbikosok lesznek. Arról nem is beszélve, hogy a Jobbik még nem volt kormányon, ők hitelesen és baromi könnyen tudnak ígérgetni.


Egyébként kedves kérdező, ilyen helyzetben a legjobb megoldás a kölcsönös tisztelet. Ami itt a baloldal részéről nagyon szépen megnyilvánult (gúnyos mosoly). Továbbá egymás érveinek meghallgatása. Nekem sok balos barátom van jobbikosként, és bizony néha szoktak elég okos dolgokat is mondani, és bizony sokszor rámutatnak olyan problémákra amiket én jobbikosként nem veszek észre. Persze én is el szoktam mondani a magam véleményét, és néha az érveink találkoznak, néha nem.

2015. márc. 8. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
58%

"Megkérdezhetem, hogy mit tettél eddig a hazádért?"


Mondjuk nem szidja orrba-szájba a hazáját, mint a tipikus liberális, és nem menekült külföldre, mint a tipikus libsi fiatal.

Egyébként a legtöbb szerintem, amit az ember a hazájáért tehet, az az, hogy becsületesen dolgozik, és igyekszik a saját környezetét, a saját hazájában a közösség számára a lehető legélhetőbbé formálni.

2015. márc. 8. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim válasza:
100%

Ahogy apam szokta mondani jozan paraszti esszel, " Felesleges barmelyik part melle allni. Aki oda kerul a labashoz, elobb-utobb ugyis a legnagyobbat akarja meriteni es a legtobb hust a sajat tanyerjaba kiszedni."

Egyetertek vele, holott a csaladomban O is sokaig egy politikai nezetet vallott, de ma mar maskepp all a temahoz. Viszont az en gyomrom sem veszi be az orszag allando szidasat es azt a gyuloletkeltest, amit itt is sokszor eszreveszek. Nem tetszik, oke . Tegyel erte, menjel el de csak a meglevo gazdasagi es politikai helyzet miatt, ne utalkozz, es szold le az itt marado honfitarsaid, mert szanalmas.

'Koszontem'.

2015. márc. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim válasza:
100%
A kerdesre valaszolva, pedig jobban tenned kerdezo, ha nem hoznad fel a temat. Ok ezt valljak, nem kell veluk egyeterteni, de tiszteletben kell tartani. Ahogyan nekik is is , hogy te politikai iranyultsagod.
2015. márc. 8. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
31%

Nempolitizálunk soha SO-HA otthon



A családtagjaim nem baloldaliak, de ha a Jobbikról hallanak akkor 1 emebr kivételével nagyon rossz vélemennyel vannak.

Ők nem felejtették el a romaellenességet a kezdetekben,.

Nem vayunk romák, sőt közünk nincs hozzájuk, nem is szimpatizálunk különösebben, de őket ezek aradikális nezetek megrémisztették, pkusz a t. Is ezt nyomta a gárdistákról..stb.. Tehát ők összekötik a futballhuligánokkal, a rendbontőllak, az erőszakossággal..

Pedig a jelen kormannyal sem szimpatizálnak..

Űghogy volt 1 év hogy szavazni sem mentek, emrt "ez csak egy kabaré"

Aztán már csak azért mentek, higy ne legyen 2/3 ad


És otthon sem lehet jobbikról beszwlni..pedig ők sem foglalkoznak már a politikával(tvkikapcs, (ál) híreket den néznek...


Jah és én sem vagyok Jobbikos..semmi sem vagyok, mert egyik rosszabb, mint a másik

2015. márc. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
31%
Hogy mitt tett a hazájáért? Mártöbbet mint a fröcsögő, gyűlölködű liberók...olyan ember maradt, aki becsületes, és szereti a hazáját! Nem értem honnan ered ez az utálat! Mégha vannak is ilyen génselejtek, akkor se mosom össze a hazámat pár birkával, akik itt bégetnek! Úgy gondolom ezek az illetők komoly lelki, szellemi válságot élnek meg amibe rendre alulmaradtak! Szeretlek Magyarország, édes szülőföldem! Legszebbje a kárpátoknak! Éljen a nemzetek európája! Éljen nagy magyarország!
2015. márc. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
Tegnap pont ezen gondolkodtam, mit tehetek hazámért hogy szebb legyen mint most! És arra jutottam elég ha tisztességes hazáját megbecsülő ember maradok. Így nem hátráltatom azokat akik eltökélték változtatni fognak! Számukra ez a legnagyobb támogatás, mégha passzívnak is tűnik! Ne legyél ilyen deviáns liberális emberszemét mint pár hozzászólással ezelőtt! A hazaszeretetből nem következik más népek utálata! Szval ne románozz ne zsidózz. A sovinizmus mint fogalom nem jellemző a magyar emberre, bár köszönhető ezeknek a károgóknak meghonosodott nálunk is. Mivel folyamat utálkoznak gyűlölködnek és betegesen rettegnek. Nem vall egészséges lelkiállapotra!
2015. márc. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!