Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az ilyen sci-fi-...

Mit gondoltok az ilyen sci-fi-kről?

Figyelt kérdés

[link]


Arról, hogy a MU földjéről származunk, magyar-maya rokonság...?


2015. márc. 5. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Van valóság alapja. Apukám 30-40 éve olvasta a könyvet és elég szépen alá van támasztva bizonyítékokkal !


Most a Maya magyar rokonságról sokat mondani nem tudok, de az emberiség bőlcsője MU és/vagy Atlantisz lehetett, utóbbi a mai Antarktiszon volt, ahol 3 gigantikus piramist találtak tudósok, szóval mégsem butaság. Az más kérdés, hogy az iskolában nevelkedve azokat dogmaként elfogadó ember számára ez hihetetlenül hangzik, de ne feledd, hogy atudomány sem lezárt, állandóan változik, megcáfolja a korábbi önnmagát, hisz csak az aott kor ismereteire hagyatkozik

2015. márc. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%

Ez miért politika?

Megvetem őket, mit gondolnék? Az emberek hülyítéséből pénzt keresni az egyik legundorítóbb dolog a földön. Szerencsére ezzel legalább nem gyilkolnak embereket, a homeopatákkal meg imával gyógyítókkal ellentétben.

2015. márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom, aki lepontozott meg a 2-es az nem olvasta el a könvet :-P


A homeopátia pedig működik ! Ezt orvosok megmondták, te is tapasztalhatod ha használnád

2015. márc. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Salamon Bálint ***** válasza:
8%
A homeopátis szernek maximum placebo hatása van némi kognitiv disszonanciás érzéssel párosítva. Szó mi szó, a kettő együtt hatásos elegy.
2015. márc. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Igen, van egy ilyen teória is és nem vetem el teljesen. Igazából pont a napokban írták át a hivatalos magyar őstörténetet is, szóval ebből is látszik, hogy marhára képlékeny az egész. Bármi lehet.


Az biztos, hogy valami kapcsolat lehetett a különböző kontinensen élő népek között, mert vannak közös kulturális jellemzők.

2015. márc. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

A placebo hatás lényege, hogy a gyógyulásba vetett hit alapján változik javulás a beteg állapotában.

Tudományos magyarázat nemigen van rá, gyakorlatilag a hit által gyógyul a páciens. Ez pedig felveti a kérdést, hogy mennyire van létjogosultsága az állandó gyógyszerezésnek.

2015. márc. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

6-os! Ha ismered az úgynevezett kettős vak próbát, az épp arra való, hogy teszteljék, hogy hatékonyabb-e egy gyógyszer mint a placebohatás! Ha a páciensek 20%-a gyógyul meg a placebótól, míg a gyógyszertől csak 30, akkor az egy gyenge gyógyszer, és nem kerül piacra. Ha a placebot szedő betegek 20%-a gyógyul, míg a gyógyszert szedők 70%-a, akkor az a gyógyszer működik.

Egyébként hidd el, hogy a placebohatás önmagában sz.rt sem ér! Én kaptam egy vérnyomáscsökkentő tablettát, ami elvileg levitte volna a 160/100-as vérnyomásomat, ja le is vitte 155/95-re, pedig hidd el, hogy rohadtul hittem benne, hogy majd segít, hát nem, aztán az orvosom felírt egy másik gyógyszert, érdekes módon ez már jó volt, és le is vitte a vérnyomásom 130/80 körülre, akkor hol volt az a híres placebohatás? A hitemtől nem ment lejjebb érdemben a vérnyomásom!

Valószínű szimplán arról van szó, hogy például a placebót kapó betegek szervezete magától is megbirkózik mondjuk egy felsőlégúti bakteriális betegséggel, csak hosszabb idő alatt mint azoké, akik valódi antibiotikumot kapnak. Tehát a placebóban hinni lényegében véve orosz rulett, vagy szerencséd lesz és a szervezeted magától kigyógyít vagy belehalsz.

2015. márc. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Még ha indirekt módon is, de azt támasztod alá, amit mondtam.


A szervezet öngyógyító, a gyógyszer csak "rásegít", blokkol, serkent, manipulál biz. élettani folyamatokat.


A durva sebészeti beavatkozásokat kivéve (pl. amputáció), a szervezet dönt.


Sok betegség eleve pszichoszomatikus eredetű, és ha a kiváltó okok megszűnnek, a betegség is eltűnik.


"160/100-as vérnyomásomat, ja le is vitte 155/95-re, pedig hidd el, hogy rohadtul hittem benne, hogy majd segít"

Ez is eredmény!

Ha placebo következtében akár 0'0000001 beteg esetében % is 0'000001% javulást okoz, a jelenséggel komolyan kell foglalkozni.

Persze a gyógyszeripar ellenérdekelt ez ügyben.



A stressz, az irracionális félelem, szorongás okozta pszichoszomatikus eredetű betegségeknél a placebo miatti, a tesz ideje alatt tartó hit, bizalom, nyugalom, már javulást eredményezhet.

2015. márc. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, hogy mi történne veletek, ha mondjuk a kérdésre válaszolnátok.
2015. márc. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem ártana ^
2015. márc. 6. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!