Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Németországba mennyi dohányt...

Németországba mennyi dohányt szabad vámmentesen bevinni?

Figyelt kérdés
És a franciákhoz?
2015. márc. 2. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Bármennyit vihetsz, EU országból EU országba nincsen vám.
2015. márc. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdező annyit tud az EU-ról, mint egy jobbikos.
2015. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pl. Anglia is EU-s ország tudtommal, és oda max 1 kg dohányt szabad bevinni vámmentesen.
2015. márc. 2. 12:52
 4/8 anonim ***** válasza:
2015. márc. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de ezeket én is tudtam. A kérdés, hogy Németországba, Ausztriába ill. Belgiumba (vagy Franciaországba) mennyi dohány vihető be. Valóban nem titkolt célom, hogy még itthon bevásároljak dohányból, és a lehető legtöbbet vigyem ki magammal Angliába, mert ott jóval drágább, mint itthon. Szóval konkrétan a kérdés az, hogy az Angliába vámmentesen bevihető 1 kg mennyiséget átengedik-e probléma nélkül az említett országokon is?
2015. márc. 2. 19:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem vámra gondolsz te, hanem illetékre. Annak kell utánanézned, hogy az adott országban mit jelent a 'fogyasztói mennyiség' a cigiből, azalatt szabadon beviheted.

Egyébként nem hivatalosan én azt mondanám neked, hogy schengeni határon senki sem fogja nézegetni, hogy mi van nálad (hacsak nem festesz ISIS zászlót a kocsidra).

2015. márc. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nincs szándékomban ilyeneket festegetni :D


Szóval elviekben anélkül elérhetem a kompot, hogy bárki megállítana és érdeklődne, hogy mit viszek magammal? Mekkora esélye van annak, hogy valahol útközben a vámosok megállítanak áttúrni az autót? Szokott ilyen előfordulni egyáltalán?

2015. márc. 3. 16:50
 8/8 A kérdező kommentje:
És mi történik olyankor, ha mondjuk tegyük fel, osztrákoknál fél kiló dohány a megengedett fogyasztási mennyiség, és nálam egy kilónyit találnak? Csempészésért leültetnek, vagy csak ki kell fizetni x összegű illetéket? Vagy mi várható ilyen esetben?
2015. márc. 3. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!