Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha utálom a zsidókat is, meg...

Ha utálom a zsidókat is, meg a nácikat is, az milyen ideológiához áll közel?

Figyelt kérdés

Zsidók - Kegyetlen bosszúálló barbár nép, akiket a világon már évezredekkel ezelőtt is üldöztek, mások vérén gazdagodnak és amit a palesztinokkal művelnek, az vegytiszta rasszizmus és nácizmus...ennek ellenére a zsidók közt is vannak értékes emberek, csak kevés

Nácik - Semmivel sem jobbak, mint a bosszúálló zsidók napjainkban...ha nem fanatikus barom, akkor értelmees emberek itt is vannak elvétve


A kettő (zsidók vs nácik) az én szememben egy és ugyanaz kb..


Ennél jobban ne is részltezzük.


Melyik ideológiához, világnézethez áll ez a gondolkodás a legközelebb?

Első körben a falangizmusra vagy a szindikalizmusra gondoltam!


De várom, ha esetleg jobb ötletetek lenne!


(Mocskolódó, okoskodó, megmondó kommentekre nincs szüskég).


2015. jan. 28. 10:12
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
100%

Nem tudom, ki vagy. Feltételezem, hogy 18 és 35 év közötti férfi.

A kérdésed - ne haragudj - elképesztő tájékozatlanságról tesz tanúbizonyságot. Megdöbbentett. Ezért megpróbálok mondani valamit Neked ezzel kapcsolatban.


1./ A nácizmus egy ideológia. Senki nem születik nácinak, hanem azzá lesz, ha akar. Ha tetszik neki az, hogy önmagát felsőbbrendűnek tarthatja és ezen az alapon más csoportokat leigázhat, vagy kiirthat.


A zsidóság egy nép. Zsidónak születik az ember és nem tehet róla, hogy annak született. A születéséről senki nem tehet és nem az számít, honnan jöttél, hanem az, hogy mit cselekszel.


Nácinak lenni viszont már maga a cselekvés, mert aki ezt választja, az a mások leigázását választja, célja pedig az, hogy ő jól éljen.


Ezért a nácizmust és a zsidóságot összehasonlítani olyan, mint összehasonlítani az almát a körtével, vagyis nem lehet, mert az egyik választás és cselekvés eredménye, a másik pedig nem. A nácizmust pl. a kommunizmussal lehet összehasonlítani, mert az is egy ideológia.


Te magyarnak születtél, ugye? Tehetsz róla? Megválaszthattad, hogy magyarnak, németnek, kereszténynek, zsidónak, cigánynak szülessél-e? Ugye nem?

Akkor vajon milyen alapon bántanak valakit csak azért, mert történetesen zsidónak született?


2./ Szerinted: "Zsidók - Kegyetlen bosszúálló barbár nép, akiket a világon már évezredekkel ezelőtt is üldöztek, mások vérén gazdagodnak..."


Szeretném megkérdezni, hogy ezt a véleményedet milyen forrásból merítetted?

Mondjuk ismersz zsidó embereket, akik Magyarországon élnek és láttad a saját szemeddel, amikor ezek az emberek nem dolgoztak, és közben pénzt szereztek magyar keresztényektől, leköpték a keresztet, megpofoztak keresztény gyerekeket (azért nem azt írom, hogy MAGYAR gyerekeket, mert a magyarországi zsidók is MAGYAROK, pont mint te meg én meg mások, csak zsidó a gyökerük. Magyar az anyanyelvük, az őseik itt élhettek már 500 évvel ezelőtt is, míg sok keresztény magyar őse szlovák, szerb, sváb, stb., ahogy pl. Petőfi szlovák-szerb keverék volt, Zrínyi Miklós pedig horvát, mégis igaz magyarok voltak.), mindannyian bankárok, akik becsapják a szegény keresztény magyarokat nap mint nap, kutakat mérgeznek és keresztény szüzek vérét veszik Pészachkor?


Mert ha ilyet nem láttál a saját szemeddel, akkor csak a következő helyekről tájékozódhattál: szülők, rokonok, haverok, Kurucinfo, Alfahír, Gede testvérek kiadványai, Mein kampf, internetes zsidógyűlölő kommentek, stb.


Miből gondolod, hogy a fent felsorolt forrásoknak igazuk van, amikor sokkal több kiadvány mondja annak az ellenkezőjét, mint amit ezek? Hogy döntöd el, kinek higgyél?


Szerintem a helyzet ez: te nem ismersz személyesen zsidókat, vagy ha igen, akkor azok pont ugyanolyan kis-, vagy közepes keresetű átlagemberek, mint te vagy én és pont annyi jó és rossz tulajdonságuk van, mint neked meg nekem, meg bárki másnak. A "zsidók"-ról való "véleményedet" nem napi tapasztalatból meríted és nem jellemzőek az általad ismert zsidókra, csak egy olyan "zsidóság"-ra, amit te személyesen nem ismersz, csak ezt hallottad róluk.


3./ Amit a zsidó válaszadó írt: "a zsidó mindenből pénzt tud csinálni és hogy akárhol megél", ez, elnézést, de egy nettó baromság.

Ismerek zsidókat, egyikre sem lehet a legnagyobb jóindulattal sem semmiféle üzleti érzéket ráfogni, akkor nem ott tartanának, ahol tartanak. Az egyik anyagbeszerző, a másik hajópincér, a harmadik ipari alpinista. Bankot belülről annyiszor láttak, ahányszor mondjuk te.

Az egészből csak annyi igaz, hogy a zsidók régen nem lehettek földbirtokosok, meg egy csomó más sem, ezért bizonyos pályákra kényszerültek, mint kereskedő, kocsmáros, zálogházas, házaló ügynök, stb. és megtanulták és a gyerekeiknek is megtanították, hogy kell kereskedni. És aki sokat tanul valamilyen területen, az jobban fog érteni hozzá, mint mások, ilyen egyszerű.

Ezért VALAMIKOR a zsidók közül többen értettek arányaiban a pénzügyekhez (jól-rosszul), mint a keresztények közül. De ma már ez sincs így.


4./ Hogy miért utálják őket kétezer éve? Ennek az oka vallási féltékenység és az, hogy a zsidók mindenütt kisebbségben vannak.

A keresztény egyházak a kezdet kezdetétől gyűlölték a zsidó vallást. Minden egyéb vallást is üldöztek, pl. az ariánusokat kiirtották Dél-Franciaországban. Az egyház uszított évszázadokon át a zsidók ellen (ez abból is látszik, hogy a XIX. századig ha egy zsidó keresztény hitre tért, akkor minden további nélkül befogadták és nem tekintették többé zsidónak, sem "élősködőnek") és a XIX. században ezt az uszítást fejlesztették tovább és terjesztették, politikai okokból, ideológusok és politikusok.

A kisebbségi lét pedig szintén előhozza az előítéleteket, meg a bűnbakképző hajlamot (mely minden emberben benne van) a többség részéről a kisebbség felé.


(Kérlek, olvasd el ezzel kapcsolatban a következő könyvet: Jean-Paul Sartre: Vádirat az antiszemitizmus ellen.)


(A zsidókról szóló előítéletek keletkezéséről pedig (hogy "miért utálják őket"), kérlek, hogy olvasd el a két alábbi rövid novellát:


Mikszáth Kálmán: Falusi karácsony

Szabó Magda: A zsidó kutya.)


Tehát: a zsidók pont ugyanolyan emberek, mint bármelyikünk, nem jobbak és nem rosszabbak, mivel az emberi természet mindenütt egyforma.


Végül szeretnék egy idézetet ideírni Kossuth Lajostól, aki - ebben ugye egyetértünk - az egyik legnagyobb magyar volt:


"Én ember és ember között faj-, nyelv-, vallásfelekezet miatt soha sem tettem, s nem is fogok tenni különbséget; az antisemitikus agitatiót, mint a XIX-ik század embere szégyellem, mint magyar restellem, mint hazafi kárhoztatom."


Kösz, hogy végigolvastál. Minden jót.

2016. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
2016. jan. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
100%

Idézek egy magyar írót, Nagy Lajost. Budapest ostromának utolsó heteiben átélt élményeiből egy részlet:


"Délelőtt láttam, hogy hajtották a zsidókat a gettó felé. Órákon át vonult a menet. Megtudtam, hogy a Pozsonyi úti védett házakból viszik őket. Rendőrök és fegyveres nyilasok vegyesen kísérik a menetet. Sok ilyen menetet láttam már.

Nem tudom leírni azokat az érzéseket és gondolatokat, amik ilyenkor élnek, égnek bennem. Talán a legfőbb köztük a csodálkozás. De olyan kínzó csodálkozás, hogy az ereje majd szétvet. Ijedt, dühre forduló, eget verő csodálkozás. Hát ez is lehetséges? Ez! Sok ezer éves kultúra, annyi író, tudós és szociológus működése után. Jézus, Petőfi, Freud után. Úristen! Író vagyok. Mit írok én ezután az emberről? Mert azt kell látnom, hogy az ember vizsgázott itt le. Jóvátehetetlenül örökre.

Itt állnak az ostromlók a város alatt. Napok, legkésőbb hetek múlva fordul a kocka, és elkövetkezik a megtorlás. Nem a zsidóké, hanem a tisztességes embereké. És a gonosztevőknek még most is ez a gondjuk! Ráérnek erre, nem félnek eléggé. Ahelyett, hogy már mind bújnának a föld alá, keringenének, mint a birkák, lőnék magukat sorra főbe, akasztanák fel magukat, ugornának a Dunába. Vajon mit gondolnak? Tudniuk kell, hogy végük van. És mégis elmennek a zsidó házakba, összeterelik azok népét, bántalmazzák őket, rabolnak, lopnak és aztán hajtják a zsidókat, menetben mennek, kísérnek, őrködnek, szolgálatot teljesítenek.

Tehát csodálkozás emészt. És a szégyen. Szégyen azért, hogy nem teszek semmit, bamba néző vagyok. Nem valósíthatom meg képzelgéseimet, odaállni eléjük és felordítani: „Hej, csirkefogó, pimasz gazemberek! Mit csináltok? Megvesztetek?”

Szégyenlem, hogy az a közösségem van ezekkel a gonosztevőkkel, hogy én is magyar és keresztény vagyok. Jaj, mit mondok én, ha a háború után valahova külföldre kell mennem? Magyar! Hogyan tagadom le? Ez a szégyenérzés azonban csak felbukkan bennem, de máris elenyészik. Mert a gonosz embert mindig megtagadtam. Nem az a felosztás, hogy van magyar és zsidó, keresztény és mohamedán, hajas és kopasz, hanem ez: VAN BUTA ÉS GONOSZ EMBER ÉS VAN JÓRAVALÓ EMBER."


(Kiemelés tőlem.)

2016. jan. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Seregor21 válasza:
Zsidók mitől lennének élősködők?Tanult intelligens emberek akik kiválóan tudtak integrálodni.Mit csinálnak a palesztinokkal???Elzavarják őket onnan ahonnét kell!Ugyanis a mai IZRAEL volt a zsidók hazája eredetileg.
2016. nov. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Sens0r válasza:
100%

Bár nem vagyok zsidó, (csak zsidó vér is van bennem) felháborodtam azon, amiket itt összehordasz! EMBER! GONDOLKOZZ MÁR MIELŐTT HÜLYESÉGET ÍRSZ! Azt állítod, (röviden) hogy a zsidók a pénz körül forognak. Egyetértek.

DE, idézem tőled: "Igen, képzeld, az sokaknak fáj, ha valaki minden aljasságra képes a pénzért."

Tudod talán azért a zsidók, "forogtak a világ körül" mert ők legalább okos, tanult emberek, ellentétben a nácikkal. Pont, hogy belőlük kellett volna irtani... MIÉRT KELL EMBEREKET GÁZKAMRÁKBAN MEGFULLASZTANI, ÉS KREMATÓRIUMOKBAN ELÉGETNI?! Kérdem én... egy átlagos ember aki csak egy monitor előtt, azt magyarázza, hogy az embereket nem arra teremtették, hogy irtsák egymást, ahogy az állatokat sem arra, hogy az ember irtsa őket, persze ez nézőpont kérdése de ne térjünk el a témától...

A nácik nem voltak normálisak. Lehet, hogy ez neked felfoghatatlan, mindigis lesznek elmeroggyant emberek, de az, amit hitler művelt (direkt nem írom nagy kezdőbetűvel a nevét, nehogy beleköss) az felfoghatatlan, legalábbis számomra... olvass csak utána, hogy a zsidók mennyire különböznek ezektől az abnormálisan goldolkodó náciktól... hitler már tudta, hogy elveszti Németország a II.világháborút, de azért áááá... nem volt annyi esze, hogy feladja, ááá nem. Az még megmaradt embereit is belekülte a halálba. Jobb is, hogy fejbe lőtte magát, ezt mind visszakapja, egészségére.

2016. dec. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Sens0r válasza:
*A még megmaradt embereit is beleküldte a halálba.
2016. dec. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

"Tudod talán azért a zsidók, "forogtak a világ körül" mert ők legalább okos, tanult emberek, ellentétben a nácikkal."- A nácik nem intelligensek és tanultak? Ezt hol olvastad?

1)Biztos hülyék rakták össze anno a V-2 rakétákat, a sugárhajtóművet, a csészealjakat, és az olyan találmányokat, melyeket a szövetségesek csak évek múlva tudtak megcsinálni. Szerinted ezeket a találmányokat 70 iq alatti emberek rakták össze?

2)A Hitlerjugendbe azért elég sok mindent megtanítottak.

3)Valljuk be, a koncentrációs táborok logisztikájának a szervezéséhez azért kellet inteligencia.( Mikor tesszük be a kamrába a zsidókat, hánykor érkezik új szállítmány a vonattal, mikor kell befűteni a krematóriumban stb.)

2016. dec. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

24-es válasza kicsit másképp:

"Hitler mitől lenne gonosz?Tanult intelligens ember aki kiválóan tud szónokolni.Mit csinál a zsidókkal???Elzavarja őket onnan ahonnét kell!Ugyanis a Németország a németek hazája eredetileg."

2016. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb baj, hogy sokan elfelejtik, hogy elsősorban emberek vagyunk . De hát sajnos az ember az ilyen mint a kisállatokat kínzó kisgyerek. Nulla beleérző képesség. A gyűlölködés minidig is primitív gondolkodás eredménye. A probléma mindig ott kezdődik, hogy valaki kijelenti, hogy ő különb mint ez vagy az vagy ez olyanabb mint ez vagy az.
2017. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Meddig tudod visszakövetni a családfádat? Lehet, hogy épp valamelyik felmenődet utálod. A magyar eléggé keverék nép.
2017. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!