Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szívesen költöznél Észak-Ameri...

Szívesen költöznél Észak-Amerikába?

Figyelt kérdés
Kanadába vagy USAba. Ha igen miért, ha nem miért nem.
2015. jan. 20. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%
Maximum Kanadába, az olyan, mint Németország vagy Svédország. Az USÁ-ba nem, mert nem biztonságos, hatalmasak a társadalmi különbségek és rengeteg a középkori gondolkodású bunkó. Nekem nem hiányzik, hogy rendőrterror alatt éljek, a munkahelyen annyi jogom legyen, mint egy 19. századi angol prolinak és kiközösítsenek mert nem tudom betéve a Bibliát.
2015. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

"Nekem nem hiányzik, hogy rendőrterror alatt éljek, a munkahelyen annyi jogom legyen, mint egy 19. századi angol prolinak és kiközösítsenek mert nem tudom betéve a Bibliát."


Utolso, ezt te honnan veszed?


En szivesen kimennek par evre, de orokre nem. Nagyon sok amerikai baratom van, igaz, ok nem ott elnek, de szivesen megneznem az orszagot, eltoltenek ott par evet. Vegleg azert nem, mert naguon tetszik, ahol most elek, szinten kulfoldon.

2015. jan. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem, az egy kapitalista ország, ugyanaz van ott, mint itt, Oda költözni cseberből vederbe.
2015. jan. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Első, az USA-ban vannak ilyen helyek, de vannak nagyon jók is. Nyilván ha kiköltözöl, akkor te választasz, és nyilván te nem a "Bible belt" közepére vagy valami gettóba költöznél.


Én szívesen költöznék mindkét országba. Fogok is (egyetem után), konkrétan Kanadába tervezem.

2015. jan. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Körmendi Mátyás ***** válasza:

Igen.

Azért, mert szabad, jóléti helyek és jól érezném magam ott.

2015. jan. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
2-es: hol laksz jelenleg?
2015. jan. 20. 21:46
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem, egyik ország sem vonzott soha. Kanadába csak mint turista mennék, de lakni egyikbe sem.


Amikor külföldre költöztem akkor sem merült fel egy percig sem ez a két lehetőség.

2015. jan. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6%

Még pénzért sem lennék hajlandó olyan országban élni, ahol a személyes szabadsághoz való jogaim egyenlőek a 0-val. Az titkosszolgálat mindenféle gyanú nélkül lehallgathat bárkit, elolvashatják az emailjeit, stb. Törvénybe van iktatva h még céges szinten is max. olyan titkosítást használhatsz (256 bit) amit még épp feltud törni a titkosszolgálat.

Közben az emberi méltóságodat semmibe véve, a reptéren bármikor felnyúlhatnak akár a s . ggedbe is.

Cserébe kb semmi nem jobb mint itt. A fizetés nagyobb, az elektronikai kütyük olcsóbbak (h még jobban megfigyelhessenek), de a kaja és a lakhatás megfizethetetlen. Itthon 10 évet dolgozol egy lakásért ott kb 40-et.

Hát kösz nem.

2015. jan. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Már mint úgy érted utolsó, hogy Amerikába 40 évet kell dolgozni, hogy saját házad legyen? Ezzel nem értek egyet, ott pont hogy elég pár év és már lesz is pénzed saját házra és autóra. Persze ha az embernek van egy jó végzettsége, talpraesettsége, csak akkor, viszont azért a magyar általában a legalja munkát végzi mindenhol sajnos, viszont még azzal is kicsivel jobb a helyzet mint itt.

A második felével, ami a jogokról szól, egyetértek többé-kevésbé.

2015. jan. 20. 23:14
 10/14 anonim ***** válasza:

"Itthon 10 évet dolgozol egy lakásért ott kb 40-et. Hát kösz nem."


Ha az átlag "kamu" 150 ezres fizetést vesszük, akkor az évi 1,8 millió, így ja, nagyjából 10 év alatt jön össze egy jobb lakás ára. Csak épp ebből a 150-ből 80 azonnal elmegy rezsire, 10 bérletre, 40 kajára és egyebekre, félte teszel havi 30-at és az már semmi pénz.


És akkor nézzük azt, hogy az emberek többsége messze nem kap 150-et, csak 80-100-at...

2015. jan. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!