Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti hova költöznétek, ha...

Ti hova költöznétek, ha tehetnétek?

Figyelt kérdés
Mindenképpen elszeretnétek hagyni Magyarországot a rossz gazdasági és politikai helyzet miatt? Ha 4 év múlva más párt kerül hatalomra, szerintetek jobb lesz? Szerintem akkor sem. Jöhet ide a Jobbik, vagy bárki, nem hinném hogy jobb országgá tudná tenni ezt.
2015. jan. 9. 21:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

" Ez az ország már halott úgy ahogy van.

Már hányingerem van ettől az országtól, az emberektől, a politikától, a médiától, és mindentől!"


El lehet menni!

A futóbolond haverod is megmondta. :)

2015. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

10: "Lehet nagyon soká, de a dolgok megváltozhatnak pozitív irányba, még ha néha olybá tűnik, hogy ez nem lehetséges."


Apám mondta ezt évekig és most, 83 évesen döbbent rá, hogy marhára nem mennek pozitív irányba a dolgok és ha másképp alakulnak a választások akkor sem lesz jobb, mert csak másik tolvaj banda jön.

2015. jan. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Még rosszabb lesz.

Ráadásul ez az év a gazdasági válság és összeomlás éve lesz globálisan.

Már az oroszoknál elkezdődött.


Ezt az "El lehet menni" kérlek fejezd be, mert nagyon gyerekes. Én csak a tényeket mondtam, nem az országot akarom ezzel szidni.

2015. jan. 9. 22:56
 14/19 anonim ***** válasza:
Ausztria, Svájc vagy Németország.
2015. jan. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nagy-Britannia vagy USA elsősorban, de csak a nyelv miatt: angolt tudom a legjobban.

Németországba és Svájcba is szívesen költöznék, mondanom sem kell, hogy mennyire tetszik nekem az a vidék, de ehhez elég sokat kéne tanulnom németül. Bár ki tudja, ha van rá motiváció...

Egyébként, amit érdemes még megfontolni, az Norvégia, Svédország, Finnország, messze legmagasabb életszínvonal (még Európán belül is), de akkor bírni kell a hideget. Ugyanezért nem írtam Kanadát. Valahogy a telet nem szeretem, se a hosszú éjszakákat.

Egyébként ahol a legmagasabb az életszínvonal az Luxemburg és Lichtenstein, de ezek olyan kis országok, hogy oda szerintem nem egyszerű bevándorolni.

Japánon gondolkoztam még, de az kulturálisan annyira távol áll, hogy élből nem költöznék oda.

Viszont mindenképpen érdemes EU-s országokat preferálni, sokkal könnyebb az odaköltözés, és mindenféle hátrány nélkül el lehetsz magyar állampolgársággal, míg azért USA esetén pl. nem árt, ha szerzel egy amerikait...

2015. jan. 10. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én hű de nagyon nem vágyódom sehova, jó nekem Bp.

De ha mennék akkor Ausztrália, Szöul, Tokió, bár utóbbi kettőt nem tudom bírnám e hosszútávon, teljesen más kultúra :)


Amúgy meg mindenki a maga sorsa felelőse, aki keményen dolgozik a céljaiért annak teljesen mindegy, hogy épp milyen a kormányzás. A politikát meg ignorálni kell, ha odafigyel rá az ember csak felkúrja magát :)

2015. jan. 10. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok és elég szánalmasak vagytok, hogy így lepontoztatok ok nélkül. Vagy esetleg nektek bajotok van azzal, hogy én kitartok a nehézségek ellenére is az ország mellett?

Nem vagyok nyáladzó "nagymagyar", de nekem akkor is ez az otthonom, külföldön nem lennék más, csak gyűlölt bevándorló. Szerintem nem ér annyit a pénz, hogy életem végéig idegen legyek. Szóval gratulálok az értékrendetekhez.

2015. jan. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Türkmenisztán.
2015. jan. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Amerika. Miami (spanyol nyelv főleg), Los Angeles, sorolhatnám még.

Kanada.

Ausztrália

Japán.

Norvégia.

Swédország.

Dánia.

igazából bárhova nyugat Európában :)

De voltam erdélyben és még esküszom ott is sokkal jobb a helyzet!

2015. jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!