Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországi romák számára...

Magyarországi romák számára nem vonzó migrációs célpont olasz/spanyolország?

Figyelt kérdés
2015. jan. 4. 14:58
 1/8 A kérdező kommentje:
nem fogadnák ott be őket?
2015. jan. 4. 14:58
 2/8 anonim ***** válasza:
Mitől lenne?
2015. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Olaszországban is voltak problémák a cigányokkal, azt hiszem cirka 15 éve már vándoroltak ki cigányok olaszországba

A lopások betörések és a gyilkosságok száma megnőtt és emelett rengeteg hajléktalan cigány költözött be az erdős és egyéb elhagyatott területekre, az olasz rendőrök géppisztollyal üldözték őket utána és utasitották ki őket az országból


Spanyolországról nem tudok infót de a cigányokkal általában mindenhol befürdenek

2015. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.


A kelet-európai cigányok számára sokkal vonzóbb Nagy-Britannia.

A miértjét én sem értem, miért pont Nagy-Britannia.

De, ott már sokallják őket, cikkezni is szoktuk róluk.

2015. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, pont pár hete láttam erről egy nagyon jó videót, lazán kapcsolódik a kérdésedhez:


https://www.youtube.com/watch?v=NBccvzsrP64


Egyébként azért nem vonzó célpont, mert Németország és Nagy-Britannia sokkal gazdagabb ország és így a szociális háló is sokkal jobb. Ők meg értelemszerűen nem dolgozni mennek ki külföldre, hanem lopni és élősködni. Szegény országban meg azt ugye nem lehet..

2015. jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Angliába már nem nagyon engedik be őket úgy tudom , ezenkívül olaszországba mint olvasom , szintén. Spanyolország biztos nincs rosszabb gazdasági helyzetben mint mi, és ott rasszizmus sincs, mivel nem vesznek tudomást a cigányokról, etnikumnak sem ismerik el őket. Viszont németország jó ötlet, eléggé befogadó is elvi és gyakorlati értelemben is, miért is nem vándorolnak el még oda tömegesen?
2015. jan. 4. 15:25
 7/8 anonim ***** válasza:

A magyarországi cigók azért nem mennek külföldre, mert a magyar állam eltartja őket.


Megszüne a sok szociális jutatás, egyből vándorolnának:-D

2015. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt Spanyolországban nem osztogatják a segélyeket, a családi pótlék is olyan minimális, hogy erre nem lehet sorra gyártani a pulyákat.

Ráadásul komolyan veszik a tankötelezettséget, bár a szülő sokkal többet igazolhat iskolai hiányzást (én múltkor egy hetes betegségről nem orvosi igazolást küldtem, csak egy cetlit, egy másik nap hiányzásáról meg csak a kapuban szóltam az igazgatónőnek), de iskolaidőben akár a rendőr is megállíthat (majdnem volt is rá példa, de az érkezés utáni első két hétben a boltokban az eladók és rákérdeztek, hogy a gyerekek miért vannak velem és miért nincsenek az iskolában), ha pedig nem járatnám őket suliba a gyermekvédelem úgy venné el őket mint a sicc.

2015. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!