Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az 1945-ös kitörésben miért...

Az 1945-ös kitörésben miért több német menekült meg, mint magyar?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, kb 40.000 német és 40.000 magyar katona tört ki a várból. 80.000-ből kb 750 katonának sikerült valóban a kitörés, ebből még 100 se volt magyar.
2014. dec. 2. 23:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy 20 ezer ember próbálta meg a kitörést,és

valóban csak 750-800 ember érte el a vonalakat Perbál térségében.Ennek kb.fele volt csak a magyar.Több irányban is kisérlet volt,de csak az Olasz/Szilágyi/-fasoron át menekülők közül maradtak csak életben.Voltak magányosan áttörők is,zömében magyarok,akik a Budai-hegyeken át törtek át,de kevesen érték el a Tinnye-Perbáli találkozási pontot.

2014. dec. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A védőknek nem maradt más választása,mert különben mindenkielesik. Így tulajdonképpen mindenki adott magának egy sanszot,bár mindenki tudta,hogy ez szinte reménytelen.

Budapest akkori kitartása az adott körülmények között hihetetlen volt,hiszen maga az ostrom dec.23-tól feb.

11-ig tartott.Ez volt a Sztálingrádi mellett a

második leghosszabb városostrom a világháborúban.Mindenképpen óriási túlerő ellen elképesztő teljesítmény volt akkoriban,amit később a Kádári időkben mindíg elhallgattak.

2014. dec. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!