Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem?

Valaki elmagyarázná nekem?

Figyelt kérdés

Például van az Aldi az egy német üzletlánc. És ez annyit tesz ki, hogy akkor a megtermelt profitjait kiviszi Németországba, vagy idehaza kamatoztatja fekteti be? és az Aldiba lehet vásárolni magyar élelmiszert? vagy csak német élelmiszert?

és még annyit, hogy a kormány miért akarta elküldeni ezeket a multikat?

Valaki tényleg mondja már el nekem részletesen :)


2014. nov. 24. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy kiviszi a profitot. A legtöbb ilyen nagy multi itthon fekteti be, amikor újabb boltokat nyit az országban.

A multiknál nemcsak külföldi, hanem magyar élelmiszereket is lehet kapni, sőt, legalább fele magyar árú.

A kormány azért akarja megszüntetni őket, mert a CBA, Reál, Coop boltok árú választéka, minősége rosszabb, mint a külföldi multiké, és drágábbak is. (Legalábbis a városunkban). Emiatt kisebb a forgalmuk. A cégek viszont Fidesz kézben vannak. Őket akarja jobb helyzetbe hozni.

2014. nov. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nyugati multiknak több eszük van, mint a mi kormányunknak, így simán ki tudják vinni az országból a profitot.(másrészt meg a kormány volt a hülye mert ő adott nekik olyan kedvezményeket, hogy ezt megtehetik)

A kormányt meg zavarja, hogy ezek a pénzek nem idehaza fektetődnek be. (vagy inkább az zavarja őket, hogy nem az ő zsebükben landol)

2014. nov. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A múltik hasznosak Magyarország számára, az egy nagy marhaság hogy ki kell üldözni őket.


Ittvan pár adat azthiszem elég meggyőzőek.


[link]

2014. nov. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az egesz a CBA helyzetbe hozasarol szol, ami Fidesz-maffia resze.


"akkor a megtermelt profitjait kiviszi Németországba"


Persze. Nyilvan a profitert dolgozik. Nincs ezzel semmi baj.


" az Aldiba lehet vásárolni magyar élelmiszert?"


Igen.

2014. nov. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tetro ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy mi a különbség a külföldi és magyar üzletlánc között. Adózni ugyanúgy adózik mindkettő, a profit pedig igazából tök mindegy hogy günther vagy semjén zsebében landol. Pontosan ugyanúgy magánkézbe kerül, akkor meg?
2014. nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy a saját kapitalistáinak segítsen, kapitalisták a kapitalisták ellen, erről szól a kapitalizmus, de ez már inkább vadkapitalizmus.
2014. nov. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!