Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Román forradalom idején...

A Román forradalom idején voltak olyanok (Securiate stb) ami kivégzéséig Ceaucescu mellet volt?

Figyelt kérdés
2014. nov. 15. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
ezt hogy érted? Olyan emberekre gondolsz akik a bukáskor és azután is támogatták Nicolae-t? Igen, voltak. Azok az igaz románok akik képesek voltak felfogni hogy mit is akart Ceausescu.
2014. nov. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Aki képes Ceaușescut kedvelni, az vagy nem élt akkoriban Romániában vagy szelektív a memóriája.
2019. dec. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

30 évvel a Ceausescu bukása után is Románia legjobb elnöke volt, akit megbuktattak, és kivégeztek. Bukarestben éltem, viszonylag nehéz évek voltak, de nem volt rossz. Ha nem buktatják meg Ceausescu-t, ma Románia egy kimagasló gazdasági birodalom lenne európai szinten, és nem csak kelet Európában.


Nicolaie szerette Romániát, szerette a népét, és küzdött az ország eladósodása ellen, ő volt az egyetlen olyan elnök, aki eg virágzó birodalmat tudott volna csinálni Romániából.


1989 decemberében elhagytam Romániát, és Argentínába mentem. Több mint 25 év telt el, mire haza mentem Romániába. Most az ország messze nem az, ami lehetett volna belőle, így nem költöztem haza Bukarestbe, viszont ott fognak eltemetni, és román földben akarok nyugodni.


Románként máig azt mondom, hogy Ceausescu volt Románia legjobb elnöke.

2019. dec. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as, te legfeljebb egy álomvilágban éltél. De nem abban a Romániában, ami akkor tényleg létezett. Menjél csókolgasd a Drága Elenácskát, a codoi professzorasszony képét. :D
2019. dec. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3. Úgy beszélsz egy 4 osztállyal rendelkező, dadógós, unintelligens és kissé csökkent értelmi képességű emberről, mint egy gazdasági és politikai zseniről, aki elhozhatta volna Románia aranykorát.
2020. dec. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!