Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az 1800-as években miért...

Az 1800-as években miért hívták a törököt Európa beteg emberének?

Figyelt kérdés

2014. nov. 2. 16:49
 1/5 anonim válasza:
0%

Hát... nekem lenne egy teóriám erre, de inkább a 16századról szólna.

A Török birodalom előre nyomúlt európába sok mai országot magába burkolva és nálunk magyaroknál tudtak csak megállni.

Az alap terv az lett volna, hogy végigmennek európán és amit tudnak elfoglalnak. Európa vallása a keresztény vallás volt és tudni kell a törökökről, hogy szerették hírdetni a saját vallásukat.


Az én részemről ennyi, remélem tudtam válaszolni :)

2014. nov. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert hanyatlott a birodalmuk. Nem fejlődtek, a meghódított népek lázadoztak.
2014. nov. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkoriban már hanyatló, meggyengülő birodalom volt, mely jócskán lemaradt a fejlődésben a nyugati nagyhatalmaktól, de még Oroszországtól is.
2014. nov. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem hívták.
2014. nov. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Európa beteg embere"

-------------------------


A XIX. század az évszázados Török Birodalom bomlásának időszaka. Az ország mind társadalmilag, mind gazdaságilag, mind katonailag egyre inkább alárendelt szerepbe került a kor európai nagyhatalmaival szemben. Az ország mindenféle tekintetben igen megosztott volt. A legfejlettebb térségnek az Isztambul környéki és az európai területek számítottak. Isztambul környékén megjelent a gyáripar, de fejlődése korántsem ért el az európaihoz hasonlatos méreteket. A birodalom távoli részein, Arábiában, Mezopotámiában és Kis-Ázsia hegyei között középkori termelési viszonyok uralkodtak. Az ébredező nacionalizmus korában döntő fontosságú volt, hogy a birodalom területén sok vallás és etnikum keveredett. A balkáni birtokok egyre zsugorodó területén a törökök majdnem mindenhol etnikai kisebbséget alkottak. Kis-Ázsiában a kurdok és az örmények, a birodalom távolabbi részein az arabok voltak többségben. Vallásilag is megosztott volt a társadalom. A muzulmán vallás volt az uralkodó, de a különböző vallási szekták ellenségesen tekintettek egymásra is. A helyzetet bonyolította a birodalom sok vidékén (Libanon, Kis-Ázsia partvidéke, Örményország, Egyiptom) jelentős keresztény kisebbség (a Balkánon többség), amely a nyugati világhoz vonzódott, az európai államokkal rokonszenvezett, nacionalista eszméket tett magáévá. A lakosság hatalmas többsége analfabéta volt. A születéskor várható élettartam messze elmaradt az európaitól. A közlekedési infrastruktúra fejletlen volt, a vasutak építése csak nehezen indult el. Ilyen körülmények között a hadsereg sem állott a kor színvonalán. A fegyverek elavultak voltak, modern harceszközök gyártása el sem kezdődött. A hadsereg motorizálása el sem kezdődött, a flotta pedig néhány korszerűtlen és apró hajóból állott.



forrás: wikipedia

2014. nov. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!