Miért nem aknázzuk ki MO földgáz kincseit?
De kiaknázzuk.
A 70-es évek közepére már évi 6 milliárd köbméter földgázt termelt az ország, de aztán a készletek fokozatosan kezdtek kimerülni, 2000-re már csak 3 milliárd volt a termelés. Ma már csak 2-2,5 körül lehet. A nagy lelőhelyeket már feltérképezték, nagyrészt letermelték. Manapság már csak kisebb feltárások vannak, kis kapacitású kutak létesülnek.
Egy időben emlegették, hogy megkezdik a nagyon mélyen lévő, nem hagyományos készletnek számító makói gáz termelését is, de a technológia még nem elég kiforrott és a magas költségek miatt a termelés gazdaságossága is kérdéses.
Amikor olyanokat írsz, mint kiaknázni, meg kincsek, akkor a múlt századi bányaügyi minisztérium nyelvezetét öltöd magadra.
Időközben azért eltelt egy kis idő.
Hogy mást ne mondjak, a föld alatt nem kincs van, hanem gáz. Okés, ez még lehet érték, ha megfelelő áron hozod felszínre, de akkor se nevezzük már kincsnek.
Aztán arról hallottál-e tisztelt kérdező, hogy manapság műár nem olyan menő bányászni és elégetni, mert a megújuló energiák ideje jött el.
Olvass erről sokat, mert például simán lehet biogázt gyártani tehénszarból. Vagy disznótrágyából. Kukoricaszárból, vagy fűzfából.
A megújuló valóban kincs, mert ingyen van, ott van, csak fel kellene használni.
Hogy értsd, a mai magyar államnak nem érdeke ennek a támogatása. Ha atomerőművet épít, és orosz barátságot, ami a legszennyesebb alja mocsok dolog, akkor abba nem fér bele a tehéntrágya, a vidéki munkahely, és a megújuló energiaforrás, sőt az okos magyar ember sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!