Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan alakult...

Szerintetek hogyan alakult volna a magyar politika, ha 2004-ben Medgyessyt nem fúrják meg?

Figyelt kérdés

Többször elgondolkodtam már rajta, hogy hogyan nézne most ki az ország politikai térképe, ha Gyurcsány nem fúrja meg Medgyessy Pétert 2004-ben.

Az én verzióm szerint Medgyessy vezetésével a balliberális koalíció nem eresztette volna el annyira az államháztartási hiányt, ahogy Gyurcsányék tették, és bár ez -tehát az osztogatás elmaradása- valószínűleg a baloldal vereségét jelentette volna 2006-ban, még most is kvázi kétpárti rendszer lenne, tehát az MSZP-Fidesz közötti vetélkedés ma is tartana, pl. lehet, hogy most épp megint MSZP kormányunk lenne, és a Fidesz lenne ellenzékben, és akkor az olyan baloldali formációk mint a DK vagy az Együtt soha nem jön létre, a Jobbik éléről könnyen lehet már leváltották volna Vona Gábort, elvégre ha nem omlik össze a baloldal, akkor ők is 4-6% között egyensúlyozgatnának -nagyjából akkora súlyuk lenne a politikában mint most az LMP-nek van. Vagy lett volna egy jobbikos pártszakadás, pl. újra feltámasztották volna a MIÉP-et, míg az LMP létre sem jön 2009-ben.

Az SZDSZ valószínűleg túlélte volna az elmúlt éveket és az 5% körül egyensúlyozva, de lenne frakciója a parlamentben.

Az MDF sorsa is alakulhatott volna másképp, például erősödhettek volna a Fidesz vagy az MSZP kárára, és a politikai süllyesztő helyett most kis-középpártként léteznének.

Ez az én verzióm persze, és a történelemben nincs olyan, hogy mi lett volna ha, csak kíváncsi vagyok más mit gondol a dologról.


2014. okt. 18. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Mindíg ugyanazok a megszorítások vannak, bárki kormányoz. A hatérhatalmak diktálnak, mindenki azt hajtja végre. Az iluminátusok azt tesznek velünk amit csak akarnak
2014. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem meg azzal szúrta el az egészet a politika, hogy Horn-Kormányt nem választották újra 1998-ban és nem folytatták tovább a Bokros-csomagot.

Viszont ha Medgyessy helyett Gyurcsányt választják meg 2002-ben, és ő is folytatja 2004-ig, ezt a bokros csomagot, kiegészítve egyetemista tandíj mellett, némi vizitdíjjal, kórházi napidíjjal+ doboz díjjal. Talán akkor most jobban állna a gazdaságunk.



Egyébként, ideális akkor lehetett volna a politika, ha Ungár Klára és Fodor Gábor kettős elnökségben vezethette volna 1993-ban a fideszt, és talán megtartotta volna akkor párt liberális jellegét és így koalacióra lépett volna az SZDSZ-el. és 1994-2002-ig lehetett volna egy erősebb Liberális kormány és kb ugyan ezt a bokros és gyurcsány csomagot megcsinálhatta volna.


Ha LMBTQ ügyben gondolkodok, mivel homoszexuális vagyok, akkor ez utóbbi jobb lett volna, hiszen Horn és Medgyessy Péter eléggé hogy is mondjam macsók voltak és nem nagyon volt érzékenységük-e téma iránt.


Miből is gondolom ezt?

1995-ben csak az élettársi kapcsolatot adták meg az LMBTQ embereknek.

De megadhatták volna a bejegyzett élettársi kapcsolatot, hiszen 1989 június 7. óta létezett ez a fajta jogi intézmény a meleg és leszbikus párok számára.


1997-ben április–június – A Büntető Törvénykönyv parlamenti vitájában Donáth László és Kőszeg Ferencolyan módosító javaslatokat nyújtanak be, amelyek törölték volna a természet elleni fajtalanság kifejezést a Btk.-ból, és azonos beleegyezési korhatárt írtak volna elő. A javaslatokat az Országgyűlés leszavazza.


2000-ben simán betudta volna vezetni egy Liberálisabb FIDESZ-SZDSZ kormány egy ilyen képzési programot mind a középiskolákba, mind a felsőoktatásba:

[link]


2001-ben bevezethették volna az azonosneműek házasságát és gyermekvállalas való jogokat is megadták volna nekik. Ezzel együtt elősegíthették volna egy bér vagy dajka anya programot, amivel talán jobb demográfiai helyzet lenne ma Magyarországon. Leszbikus vagy egyedülálló nők számára pedig a mesterséges megtermékenyítést.


És ha véget ért volna ez a 8 éves liberális ciklus, akkor vagy egy zöld párti vagy pedig egy Gyurcsány vezette Baloldal szerintem megtarthatta volna ezeket a toleranciát hírdető intézkedéseket.

2014. okt. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megyó sem csinált semmit ahogy Gyurcsány sem.


(a reformokra gondolok)


Akkor lehet hogy a Fidesz 2006ban hatalomra jutott volna és elkezdte volna a reformokat és mivel ez a jónépnek nem tetszett volna most Gyurcsány töketlenkedését élvezhetnénk :)))))

2014. okt. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!