Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy így megugrott az élelmiszerek ára a "tartós" cikkekkel szemben?

Figyelt kérdés

Például most dilemmázom, hogy 2 kg csirkemellet + egy rúd szalámit vegyek-e, vagy

wc csészét ugyanennyiért, vagy esetleg egy olcsó kenyérsütőt ugyanennyiért (6-7 ezer)


De számos példa van rá, hogy tartós dolgokat, késeket, acéldolgokat, szerszámokat lehet venni viszonylag olcsón, szinte fillérekért, de az ételért már komoly árat kell fizetni.


Ennek nem fordítva kellene lennie? Az étel megújuló, egy szerszámnak meg egy vagyonba kellene kerülnie.


2014. aug. 10. 14:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
gmo-val kapcsolatban olyanokat is hallottam, hogy rovarriasztó toxinokat ültetnek a növényekbe. Tetszik?
2014. aug. 10. 14:59
 12/16 anonim ***** válasza:
49%

"És csirkét nehezebb?"


Pont ez a lényeg ha a csirkét is ugyanannyival lenne könnyebb "gyártani" akkor ma is 100 csirke érne egy kést. De a csirke ugyanannyi idő alatt növeszt mellet mint 100 éve, viszont kést ezerszer könnyebben gyártanak, ezért kerül egy csirke mell egy késbe. Kápísi?

2014. aug. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
25%
A rovarriasztó toxin emberre veszélytelen. Most is fújsz magadra chemotox-ot azt semmi a légy meg 1 perc után megdöglik.
2014. aug. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem szoktam magamra chemotoxot fújni, most tényleg nem kötekedni akarok. A lakásban sem használok ilyeneket. Maradok a légypapírnál.
2014. aug. 10. 15:15
 15/16 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy egy műszaki cikk (pl. DVD lejátszó, LED TV, okostelefon) elterjed, megtérül a kezdeti fejlesztési költség, beindul a tömegtermelés, megjelennek a versenytársak, úgy egyre olcsóbbá válik.

Ugyanez játszódott le a világban az élelmiszerekkel is a háború után a nagyüzemi technológiák elterjedésének köszönhetően, az élelmiszer relatív olcsóvá vált. Ma már azonban sokkal lassabban fejlődik a technológia, nincsen évtizedenként jelentős hozamnövekedés a földeken. Néhány esetben éppen, hogy csökken a termelés, mert például áttérnek a környezetbarátabb biogazdálkodásra vagy a világban sok helyen a talajerózió, éghajlatváltozás okoz súlyos problémát, terméscsökkenést. Ezek eredménye, hogy ma már a kínálat jóval lassabban nő, mint a kereslet. A világnépesség gyors növekedése, Ázsia gazdasági fejlődése, a jólét javulása miatti keresletnövekedés és a bioüzemanyag-gyártók megjelenése miatt is nő a kereslet, ami felhajtja az élelmiszerárakat.

2014. aug. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Múltkor én is így jártak, de ezen a héten már akciós volt a csirkefarhát és újra jól mennek a dolgok.

Bár egyesek azt mondják, hogy vannak olyan boltok, ahol akció nélkül is olcsón lehet vásárolni, de én még nem jártam a hipermárketen túli területeken.

2014. aug. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!