Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a jövőben az...

Lehetséges, hogy a jövőben az egész bolygó egy nagy Észak-Korea lesz?

Figyelt kérdés

A vagyon folyamatosan áramlik a világ leggazdagabb embereinek a zsebébe, a leggazdagabb 0,1%-nak egyre több pénze van, míg a többi ember folyamatosan szakad lefelé.


A jóléti államokban például 20-30 évvel ezelőtt jobban éltek az emberek, mint manapság. Statisztikák szerint az USA-ban is egyre több a szegény, egyes jelentések szerint már 40 millió ember él a létminimum alatt.

Az egyik munkatársamnak él kint nagynénje az USA-ban, akinek a családja még Jugoszlávia felé szökött meg Magyarországról a 70-es években az USA-ba és ő is megerősíti ezt, hogy régen jobban mente a dolgok, mint manapság, mert egyre többen szakadnak le.

Hallottam róla, hogy Németországban is ez a helyzet. Még mindig jobban elvannak, mint mi, de 20-30 éve ott is jobb volt a helyzet egyes állítások szerint.


Mi van akkor, ha a leggazdagabbaknak egyszer csak annyi pénzük és hatalmuk lesz, annyira ki lesznek nekik szolgáltatva az emberek, hogy szépen lassan bevezetnek az észak-koreaihoz hasonló rendszert az egész világon?



2014. júl. 2. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Remélem ez az idő soha nem jön el. Korea az egyik olyan ország, ahol semmi pénzért nem élnék.
2014. júl. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hogy lehetséges hanem biztos. Minden azért van hogy ez megtörténjen. Nem fikció nem mese ez itt a száraz valóság.
2014. júl. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A gazdagoktól meg áramlik vissza a pénz a szegények felé - ez mozgatja a világgazdaságot. Ha ez a visszaáramlás megszűnik, akkor a gazdagok sem lesznek többet gazdagok. Az ő vagyonuk értékét a többi ember adja, nem az, hogy a papírfecnire milyen szám van, vagy mennyi aranyuk van a spájzban.


A világgazdaság folyamatosan korrigálja magát, vannak fellendülések, recessziók, összeomlások, és újabb fellendülések. Amíg fejlődünk, változik a technika, a lehetőségek, addig ez a folyamat működni fog.

2014. júl. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Már miért kéne visszaáramolnia a pénznek a szegényebbekhez?

Adnak nekik éppen annyit, amiből eltengődnek a következő fizetésig és kész.

2014. júl. 2. 09:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Continuum című sorozatot, pont erről szól
2014. júl. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretem amikor alapvető gazdasági jelenségekre csodálkoznak rá bociszemekkel.


A gazdasági változásokra jobban lehet egy jelentősebb mennyiségű likvid tőkével reagálni, mint egy jó esetben fixen beérkező havi bevételből. Ezért mindig a gazdagok fognak jobban járni bármi is történik. Kivéve ha az állam/ állampolgárok/hadsereg agresszívan beavatkozik, akkor többnyire csökken a különbség.


Persze ezt lehet egészen magas szintű adókkal kompenzálni az osztalékkifizetéseket és a nagyvállalkozást mint olyat, csak ha épp nem dübörög a gazdaság, akkor ennek a rétegnek a reakcióideje jóval lassabb lesz, hisz neki úgyis mindegy hogy a 85%-át mákolják le vagy a 90%-a úszik.

Pénze marad így is, de viszont másokét nem fogja megerőltetni magát, hisz az ember többnyire magáért dolgozik. Vagy pedig marad az offshore, mint régi kedvenc.

2014. júl. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerinted miből vannak a befektetések, a hitelek, miből vannak a fizetések?


Nagyon(nagyon-nagyon) durván leegyszerűsítve a világgazdaság így működik:


A gazdagoktól a pénz mindenféle csatornákon keresztül áramlik a munkások felé, cserébe a különböző szolgáltatásokért (élelem, biztonság, luxus, akármi). Ez a pénz egyrészt beérkezik az államhoz (adók, mint az áfa, stb), a maradék fizetésképpen landol a különböző cégeknél, végeredményben az embereknél. Itt persze egyre jobban elágazik, leoszlik, egyre több és több emberhez - így lesz az adott összeg emberre levetítve egyre kevesebb, de egyre több felé eljut. Majd az emberek az így megszerzett fizetést elköltik adott vállalkozásoknál, befizetik a bankba, stb, ahol a tőke elindul felfelé, és végül újra összegyűlik a gazdagok kezébe.


Az igazán gazdagok (tehát nem a forint milliomosok, hanem a dollár milliárdosok, és azon felüliek) nem attól gazdagok, hogy van a bankszámlájukon x milliárd dollár. Az a pénz ugyanis nem ér semmit. Ők attól gazdagok, hogy van x bankjuk, bankhálózatok, boltjuk, üzletláncok, részesedésük a cégekben. Ők a tőkéjüket folyamatosan forgatják, különben elértéktelenedik. Ez a folyamatos forgatás az, amiből te, kisemberként, fizetést fogsz kapni. És az a pénz lesz az, amit te az "alattad" lévő, tehát téged kiszolgáló emberek számára jelenti a megélhetést majd, hiszen te megkapod a fizetésedet, azért veszel szolgáltatást, fizetsz a kínai gyári munkásnak, egy részét pedig (a hasznos) odaadod a vezetőnek, akinek gyarapszik a tőkéje - ő ebből kutatni fog, szolgáltatást biztosít, amiért te, valamilyen csatornán, fizetést kapsz, amit újra elköltesz.


De amikor ez a lánc elkezd felbomlani, akkor az igazán gazdag kezdi el megszívni legelőször. Az ő gazdagsága ugyanis azon alapszik, hogy a te kezedben tudja forgatni a pénzét. Ha nagyon sokan elszegényednek, nem veszik meg a terméket, a szolgáltatást, akkor a nagyon gazdag cége is csődbe megy. Ha ez sorozatossá válik, akkor a háta mögött lévő tőke feloszlik, értéktelenné válik, és ő maga is szegény lesz végeredményben (ez ügye a gazdasági válság végeredményben).


Tehát, összefoglalva: a nagyon gazdagoknak lételeme és ÉRDEKE, hogy az emberek ne szegényedjenek el túlzottan. Ez persze egy átlag populációra vonatkozik, nem adott egyedre (ez nem boldogít, tudom). Tehát amennyiben a jövőben kialakulna egy világméretű, akkora összeomlás, ami Észak-Koreai színvonalat eredményezne, az magával rántaná a gazdagokat is a puszta földre. (És most a társadalmi hatásoktól tekintsünk el, ugyanis ilyen összeomlás szinte mindig magával hozza a lázongásokat is, ahol bizony megszívják a gazdagok is...)

2014. júl. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!