Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akkor most ki volt ott előbb?

Akkor most ki volt ott előbb?

Figyelt kérdés
Tudom lejárt lemez, amit kérdezek, de Koszovóban a szerbek vagy az albánok voltak előbb? Én úgy tudom, hogy a szerbeknek a kultúrájuk oda kötődik, meg tényleg sok templomjuk van ott, ami világörökség. Viszont olvastam olyat, hogy Dardánia albán terület, de én úgy tudom, hogy az egy római provincia volt. Az albánok viszont azt állítják, hogy az Illírek és trákok az ő őseik és ők már ott éltek, ezzel szemben a szerbek azt mondják, hogy az albánok törzsekben éltek és úgy telepedtek be. Én azt is hallottam, hogy a török időkben telepedtek be, mert a szerbek keresztények voltak az albánok meg muzulmánok. A válaszokat előre is köszönöm.

2014. máj. 31. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Előbb az ősmagyarok voltak, ők uralták a Kárpát-medencét. Utána szálingóztak be az ilyen szedett vedett népek.
2014. máj. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Shai-Hulud ***** válasza:
39%

@1

Koszovó mikor tartozott a Kárpát-medencéhez?

Balkáni ország, Szerbia és Albánia között található.

Azon a területen magyarok soha nem laktak.

Mielőtt hülyeségeket írsz, legalább nézz utána.

Akkor legalább mást nem vezetnél félre.

2014. jún. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez ugyanolyan örökre eldöntetlen és eldönthetetlen vita marad a szerbek és az albánok között, ahogyan Erdély és a dákoromán-kontinuitás kérdése a magyarok és a románok között. Források és bizonyítékok hiányában nem lehet biztonsággal eldönteni egyik vitát sem.
2014. jún. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Harmadik köszönöm
2014. jún. 1. 00:38
 5/8 anonim ***** válasza:
6%

"Azon a területen magyarok soha nem laktak."


Ne hazuggyá korcsi! Egész Európát ősmagyar fajújak népesítették be a jégkorszak után, aztán kezdtek innét szíjjelterjedni a Fődön. Később Márija Teréjzia pedig betelepítette a korcsosult népeket a te őseid!

2014. jún. 1. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Már Erdély hogy jönne ehhez a témához? Trianon után elvesztettük Erdélyt, ennyi, csakis a románok állítják hogy mindig is az övék volt, még az USA is elismeri hogy az magyar terület, amúgy meg mindegy majd egyszer felnőnek a románok is.


A kérdés megválaszolásához érdemes ismerni a balkánt. Nagyon érdekes és izgalmas terület, sztem sokkal jobb mint pl NY-Európa.

Nekem sok tapasztalatom van szerbekkel kapcsolatban, szeretek ott lenni, és tényleg érdekes hely, energikus emberek stb, de nagyon nacionalisták. Tehát evvel kapcsolatban is ők kezdték a hacacárét, mint ahogy ugye a híres etnikai tisztogatásaik után (Horvátországban és Boszniában), Koszovóban is hasonlóan viselkednek, de a koszovói albánok kemény diónak számítanak, szerencsére. Amúgy az albánok alapvetően nagyon kedves emberek, a koszovói albánok kicsit vadabbak, de jó emberek mindenhol vannak. A szerbek nacionalizmusa néha túllő a célon, de attól még nagyon érdekes és kimondottan jó hely. Ha pl valaki ki akarna szakadni a magyar valóságból és ajánlanám Szerbiát egy időre annak az embernek.

A válaszomból gondolom kitűnik hogy Koszovó alapvetően albán volt és ma is többségében az.

2014. jún. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
és-én*
2014. jún. 20. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ja amúgy az albánok nem voltak muzulmánok, csak az 500 éves török hódoltságuk alatt vették át a hitüket, de a kommunista rezsim és agymosás után/miatt a többség még most is ateistának vallja magát.

70-80% muzulmán, 10-15 aki megmaradt katolikusnak, mint a pl párom családja és a maradék görög ortodox, tehát görögök.

2014. jún. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!