Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki szerint van...

Van itt olyan aki szerint van külön olyan, hogy nemi identitás?

Figyelt kérdés
Ha azt mondja valaki, hogy nemi identitás, az számomra azt jelenti, hogy a nememből fakad az identitásom egy meghatározó része. Hallottam olyan értelmezést, hogy valaki neme eltér az illető nemi identitásától, mintha ez két különböző dolog lenne, szerintem az ilyen ember mentális segítségre szorul. Komolyan van olyan ember, aki ezt így gondolja?
2014. máj. 4. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:

nyilván két külön dolog, mert ha nem az lenne ez a kérdés fel sem merülne.


igenis van olyan, hogy valaki nemi jellegét tekintve fiú, de nőnek érzi magát, meg van olyan is, aki fordítva.


az, hogy ezt mentális betegségnek tekinted-e, vagy csak simán egy állapotnak, már tök más kérdés.


mellékesen, mi az, hogy "mentális segítségre szorul"? segítsen neki a mentalista? vagy mi?

max. mentális betegség, orvosi segítségre szorul...


egyébként, olyan is van, hogy tesztoszteron rezisztencia (más néven Androgén-inszenzitivitási szindróma), amikor genetikailag XY, azaz férfi, de nőként fejlődik ki még az anyaméhben. na ő akkor micsoda?

2014. máj. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7%
Az a szomorú hogy a 21. században ilyen korcsok élnek. Ha az erős marad csak meg mára mindenki szuper egészséges és szuper intelligens lenne. Csak hát muszáj megmenteni az ilyen genetikai korcsokat. Hát ez az eredmény. Azt se tudja fiú e vagy lány. Mi lesz még? Szardobálás meg orgiák az utcán? Vagy esetleg vizeljük le a területünket? Korcsok.
2014. máj. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért merül fel a kérdés mert van akitől így hallottam. A mentális segítség alatt, nyilván pszichológusra gondoltam.


Komolyan egy genetikai rendellenességgel, akarsz igazolni egy fogalmat, amelyet aztán széles körben használsz? Ennyi erővel az emberi test összes anatómiai tulajdonságát kidobhatod a kukába. Hogyan lehet választás kérdése a nemi identitásod, ha a genetikai tulajdonságaidat nem választhatod meg. Ennek így, semmi értelme sincs.

2014. máj. 4. 17:29
 4/5 anonim ***** válasza:
11%

Genetikai korcsok alatt például az ilyen testi fogyatékosokat értem. Életben hagyják őket. Egész életükben jó ha a nevüket le tudják írni. Fel sem fogják kik ők. Meg az ilyen fiú lány korcsok. Ha ez genetikai akkor egy pszichológus nem fogja megoldani. Ennek sincs értelme.

[link]

2014. máj. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"igenis van olyan, hogy valaki nemi jellegét tekintve fiú, de nőnek érzi magát, meg van olyan is, aki fordítva."

Erre írtam a pszichológusi segítséget, mert ennek a személynek komoly problémája van. A genetikai rendellenességre vonatkozik, hogy nem választható, tehát az ilyen személy nem "valaminek érzi magát", nem dönthet van egy tulajdonsága.

2014. máj. 4. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!