Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen a minősített többség?

Milyen a minősített többség?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 28. 08:05
1 2
 11/19 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

Kedves Récsöl!


Feltételezem, hogy te jogi végzettséggel rendelkezel, bár némi olvasásértés nem ártana, ha már mindenáron kekeckedni akarsz.


NEM a sarkalatos törvényekről írtam. Ugyan gyönyörűen belinkelted a költségvetés elfogadásának menetét, de idelinkelnéd azt is, hogy mi a helyzet, ha ettől ELTÉRŐEN kívánja az aktuális kormány pl. a módosítást elfogadtatni? Megmondom. A négyötödös minősített többség kell ahhoz, hogy a házszabálytól eltérően lehessen a módosítást tárgyalni. Legalábbis tavaly ilyenkor még így volt. Ha leszálltál a magas lóról, lennél szíves utánanézni?

2014. ápr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Andi.


Könyörgöm, olvasd már el, amit adtam.

2014. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Elolvastam. Nem értem, hogy mi a problémád. Tavaly március 4-én kívánta a kormány a költségvetési törvény módosítását tárgyalni. Mivel ezt a határozati házszabálytól való eltéréssel tette, ehhez a képviselők 4/5-nek a hozzájárulása volt szükséges. Ezt cáfold meg, kérlek.
2014. ápr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%

ma 15:32


Ez esetben valóban idióta vagy. Ott a "cáfolat" a linkben.

2014. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

Úgy látszik, nem sikerült megértened.

Az általad belinkelt törvény a költségvetésről szól. Itt mi nem a költségvetési törvényről, sőt nem is a 2/3-os törvényekről beszélünk, ennél csak te ragadtál le. De hogy a te példádnál maradjak, a költségvetési törvény a költségvetés benyújtásának, elfogadásának, módosításának általános szabályait tartalmazza. Viszont van lehetőség arra, hogy a parlament ezen szabályokkal ellentétben, más eljárásban szavazzon. Ehhez viszont 4/5-ös minősített többség kell. Ezt hiába keresed az általad oly nagyra becsült költségvetési törvényben, mert ezt a Házszabály hivatott szabályozni. Az pedig konkrétan így szól:


"a Magyar Köztársaság Országgyűlésének Házszabályáról


A Házszabálytól való eltérés


140. § (1) Kivételesen, a Házbizottság javaslatára az Országgyűlés a jelen lévő képviselők négyötödének szavazatával - képviselőcsoportonként legfeljebb egy felszólaló meghallgatását követően - úgy határozhat, hogy valamely ügy tárgyalása során a Házszabály rendelkezéseitől eltér."


Vagyis van négyötödös minősített többségi szavazás a Parlamentben. De ha nem lenne is értelmetlen lett volna az észrevételed, mert a kérdező a minősített többség fogalmára volt kíváncsi, nem konkrét mai példára, így akár a Tanácsköztársaság, de még az Árpád korból is hozhattam volna példát. A társasházi válaszoló is tökéletes választ adott, hisz a kérdés nem korlátozódott az országgyűlésre.


"Ez esetben valóban idióta vagy"

Igaza van egy korábbi válaszolónak: amikor az érvek elfogynak, jön a személyeskedés.

2014. ápr. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Úgy látszik, nem sikerült megértened.

Az általad belinkelt törvény a költségvetésről szól."


Nehehhehemmm, ő belinkelt egy törvényt, amit VALAMILYEN MÓDON megszavaztak a képviselők. Tök MINDEGY, hogy az történetesen a tárgyév ktgvetési tv-e volt, akkor is igaza van, hiszen azt bizonyította vele, amit állított. Mégpedig a 2/3-ad működését. Amit bizony te írtál le rosszul, plusz ráadásul olyannyira begyöpösödött hülye vagy, hogy betegesen ragaszkodsz is a tévedéseidhez. Már más kérdések alatt is megcsillogtattad koponyarepesztő hülyeséged, de ez kb. viszi a prímet. Édes jó istenem.

2014. júl. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Andizsuzsi ***** válasza:

"azt bizonyította vele, amit állított. Mégpedig a 2/3-ad működését"


A 2/3-ad működését remekül bebizonyította. A vita viszont nem arról szólt. A vita arról szólt, hogy van-e, vagy nincs a parlamentben 3/4-es minősített többség. Az én álláspontom szerint van, az ő álláspontja szerint az még tán a Tanácsköztársaság idején volt utoljára. Én tudom bizonyítani az igazamat (nem nehéz, gyakran van 4/5-ös szavazás a Parlamentben), ti viszont csak ilyen megjegyzéseket tudtok odabökni. De ettől még a tény tény marad. (a 2/3-os minősített többség rendszerét senki sem vitatta).

2014. júl. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Andizsuzsi ***** válasza:

"A házszabályi rendelkezések esetében a minősített többség e jelenlévők 4/5-ét jelenti."


Igen régóta nem. Kb a tanácsköztársaság idejében volt úgy, ahogy te írod. "


Én belinkeltem a jelenlegi házszabályt a 4/5-ről. Cáfold meg, ha tudod.

2014. júl. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kamuzol össze-vissza. A többi kitudjahány felh. már eldöntötte amúgy is a kérdést. Nézd csak meg az értékelését, meg a tiédet.
2014. júl. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!