Kedves Récsöl!
Feltételezem, hogy te jogi végzettséggel rendelkezel, bár némi olvasásértés nem ártana, ha már mindenáron kekeckedni akarsz.
NEM a sarkalatos törvényekről írtam. Ugyan gyönyörűen belinkelted a költségvetés elfogadásának menetét, de idelinkelnéd azt is, hogy mi a helyzet, ha ettől ELTÉRŐEN kívánja az aktuális kormány pl. a módosítást elfogadtatni? Megmondom. A négyötödös minősített többség kell ahhoz, hogy a házszabálytól eltérően lehessen a módosítást tárgyalni. Legalábbis tavaly ilyenkor még így volt. Ha leszálltál a magas lóról, lennél szíves utánanézni?
Kedves Andi.
Könyörgöm, olvasd már el, amit adtam.
ma 15:32
Ez esetben valóban idióta vagy. Ott a "cáfolat" a linkben.
Úgy látszik, nem sikerült megértened.
Az általad belinkelt törvény a költségvetésről szól. Itt mi nem a költségvetési törvényről, sőt nem is a 2/3-os törvényekről beszélünk, ennél csak te ragadtál le. De hogy a te példádnál maradjak, a költségvetési törvény a költségvetés benyújtásának, elfogadásának, módosításának általános szabályait tartalmazza. Viszont van lehetőség arra, hogy a parlament ezen szabályokkal ellentétben, más eljárásban szavazzon. Ehhez viszont 4/5-ös minősített többség kell. Ezt hiába keresed az általad oly nagyra becsült költségvetési törvényben, mert ezt a Házszabály hivatott szabályozni. Az pedig konkrétan így szól:
"a Magyar Köztársaság Országgyűlésének Házszabályáról
A Házszabálytól való eltérés
140. § (1) Kivételesen, a Házbizottság javaslatára az Országgyűlés a jelen lévő képviselők négyötödének szavazatával - képviselőcsoportonként legfeljebb egy felszólaló meghallgatását követően - úgy határozhat, hogy valamely ügy tárgyalása során a Házszabály rendelkezéseitől eltér."
Vagyis van négyötödös minősített többségi szavazás a Parlamentben. De ha nem lenne is értelmetlen lett volna az észrevételed, mert a kérdező a minősített többség fogalmára volt kíváncsi, nem konkrét mai példára, így akár a Tanácsköztársaság, de még az Árpád korból is hozhattam volna példát. A társasházi válaszoló is tökéletes választ adott, hisz a kérdés nem korlátozódott az országgyűlésre.
"Ez esetben valóban idióta vagy"
Igaza van egy korábbi válaszolónak: amikor az érvek elfogynak, jön a személyeskedés.
"Úgy látszik, nem sikerült megértened.
Az általad belinkelt törvény a költségvetésről szól."
Nehehhehemmm, ő belinkelt egy törvényt, amit VALAMILYEN MÓDON megszavaztak a képviselők. Tök MINDEGY, hogy az történetesen a tárgyév ktgvetési tv-e volt, akkor is igaza van, hiszen azt bizonyította vele, amit állított. Mégpedig a 2/3-ad működését. Amit bizony te írtál le rosszul, plusz ráadásul olyannyira begyöpösödött hülye vagy, hogy betegesen ragaszkodsz is a tévedéseidhez. Már más kérdések alatt is megcsillogtattad koponyarepesztő hülyeséged, de ez kb. viszi a prímet. Édes jó istenem.
"azt bizonyította vele, amit állított. Mégpedig a 2/3-ad működését"
A 2/3-ad működését remekül bebizonyította. A vita viszont nem arról szólt. A vita arról szólt, hogy van-e, vagy nincs a parlamentben 3/4-es minősített többség. Az én álláspontom szerint van, az ő álláspontja szerint az még tán a Tanácsköztársaság idején volt utoljára. Én tudom bizonyítani az igazamat (nem nehéz, gyakran van 4/5-ös szavazás a Parlamentben), ti viszont csak ilyen megjegyzéseket tudtok odabökni. De ettől még a tény tény marad. (a 2/3-os minősített többség rendszerét senki sem vitatta).
"A házszabályi rendelkezések esetében a minősített többség e jelenlévők 4/5-ét jelenti."
Igen régóta nem. Kb a tanácsköztársaság idejében volt úgy, ahogy te írod. "
Én belinkeltem a jelenlegi házszabályt a 4/5-ről. Cáfold meg, ha tudod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!