Miért adaptál rosszul a kommunista rendszer összehasonlítva a piacgazdaságéval?
A kommunizmusban a törtető ember ugyanannyit kap, mint aki lusta. Ez nem működik.
Gondolj csak bele. Milyen az a cég, ahol a főnök ugyanúgy jutalmazza a munkaidő alatt végig keményen dolgozó alkalmazottját és azt, amelyik a napi 10 óra munkából 4-et azzal tölt, hogy nyomkodja az okos telefonját, mert ő Facebook-ozik és a maradék 6 órát is próbálja úgy kitölteni, hogy minél kevesebbet kelljen dolgoznia?
Szerintem elcseszett egy cég. Ennek az egésznek az a vége, hogy a hajtó ember csak annyit lát, hogy hiába teper, úgy sem kap többet, ezért elkezd egyre rosszabbul teljesíteni, a lusta meg nincsen hajtva, nincsen motiválva a jobb munkára, hiszen ücsörögve is megkapja azt a pénzt, amit a keményen dolgozó.
Ezért is nem működik a dolog.
Meg kell, hogy mondjam, hogy kommunista vagyok. És azért, mert a kommunizmus minden különbséget elnyom, azzal, hogy egyenlővé próbál mindent tenni, ezáltal az okosaknak ad evolúciós értelemben előnyt, mivel ésszel lehet kibújni a szabályozás alól, azt a legnehezebb kiegyenlíteni, bármi ami az anyagi világhoz köthető az könnyebben nyomon követhető.
A piacgazdaság látványos jobban versenyezteti meg az embereket, de nem mindegy ki lesz a győztes, tehát mit kell előállítani ahhoz, hogy nyereség legyen. Szerintem ott az unalmas átlagfogyasztó igényei lesznek kielégítve, így ahhoz jut az ezért járó sok pénz, aki a legjobb feltételeket teremtette meg az unalmas átlagember evolúciós értelembe vett túlélésének. Emiatt tűnik nekem a kommunizmus jobbnak, mint a piacgazdaság.
Viszont az eredmények értékelésénél nem tudok teljesen kibújni a bőrömből, én is átlagember vagyok, átlagos ésszel, nekem is tetszenek az óriás bevásárlóközpontok a sok felesleges, de szép színes termékkel, én is önző vagyok, úgy gondolom megérdemlem az ételt és az evolúciós túlélést, még ha nem vagyok elég okos hozzá, de ha próbálok ettől elvonatkoztatni, akkor összességében azt gondolom jó ha a buta elbukik és az okos túlél.
Szóval az érdekel, hogy mekkora szerephez jutott az innováció a szocialista blokkban? Keresd vissza, milyenek voltak a posztszocialista országok a rendszerváltás idején az akkori "imperialistákhoz" képest! Jelentős részük a mai napig nem tudott felzárkózni.
A szocialista oktatás ideológiai alapú és protekcionista volt. Aki párttag volt vagy párttagok voltak a szülei, és/vagy szépen odatette magát ideológiai oldalon (KISZ), az mehetett a felsőoktatásba. Egyébként csak a prolikat termelték. Jobb esélyek csak olyan tudományterületen voltak, ahol épp le akarták győzni a nyugatot. Vagyis a megfelelő időszakokban a nukleáris fegyverfejlesztés, rakétatechnika, űrkutatás. De hosszabb-rövidebb idő alatt ezekben is leszorultak az első helyről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!