Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen az az orvelli világ ti...

Milyen az az orvelli világ ti hogyan írnátok körül? Mit gondoltok utol ér minket valaha is az a világ?

Figyelt kérdés
Én magam is olvastam több könyvét ebből úgye föleg az 1984 ami úgye jól le írja hogy milyen jövő vár ránk mert úgye nem vagyunk már most sem messze a bigbrother már meg van mint térfigyelő kamerák formájábban stb. Ezzek útán jön majd az megszabják mire gondolj mit érez stb? Mit gondoltok?
2009. dec. 21. 21:16
 1/9 A kérdező kommentje:
fú hát "úgye" fogalmazni azt nem tudok sorry mindenkitől. :$
2009. dec. 21. 21:28
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én olvastam, akkor még nem volt bigbrother és Orwell könyvei szamizdat kiadások voltak, írógéppel írva, majd fénymásolva(?). Ez akkor volt még amikor az írógépek is lajstromba voltak véve, hogy ha valami illegális anyag kerül közkézre, akkor megtalálják a forrást.


Mást jelent ma a könyv és mást jelentett akkor, ettől zseniális.

2009. dec. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
A kérdésből kitűnik fiatal vagy még. Hál istennek remélhetőleg ez nem a jövő, hanem a múlt. Orwell 1948-ban alkotta meg vízióját milyen lesz a világ, ha mindenhol győz a kommunizmus. Én 18 évvel ezelőtt olvastam. Hátborzongató volt akkor még aránylag friss tapasztalatokkal szembesülni az olvasottakkal. Hogy az akkori közelmúlt eseményei szinte egy az egyben visszaköszöntek Orwell 40 éves írásából, persze nem annyira totális méretekben.
2009. dec. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Orwell 1984 című könyve sok kritikus szerint optimista, ugyanis a benne leírt rendszer megbukik (ez kiderül az Újbeszélről szóló függelékből, ami múlt időben tárgyalja, hogy az újbeszél tervezői ezt-és-ezt tervezték bevezetni stb.)


Amúgy a könyv egy lehetséges jövőt ír le, nem _a_ jövőt. Ez a jövőkép szélsőséges; elemei a valóságban előfordulnak, az egész sohasem fordult elő.


Óceánia ideológiáját Angol Szocializmusnak hívják. Orwell egyébként egy Angol Szocializmus nevű rendszert szeretett volna megvalósítanim erről írta az Az oroszlán és az egyszarvú című könyvét. Természetesen Óceániában nem az valósul meg, csak a neve azonos.


Amikor kicsi voltam, nagy élvezettel olvastam ezt a könyvet, később kiábrándultam belőle, mert azt hittem, ez csupán egy tézisregény a totalitarianizmusról.


Még később rájöttem, hogy a könyv fő üzenete nem ez, nem a diktatúrák bemutatása, nem is a gondolatformálás a nyelv formálása révén stb. Ezek is jól ki vannak fejtve benne, de ezek annyira nyilvánvalóak, hogy nem ezek a könyv mélyebb, problematikusabb részei.


Sokkal érdekesebb és problematikusabb az, amikor a könyvben leírt politikai rendszer indítékairól van szó, vagy a rendszer és az igazság viszonyáról stb. Nem írok ide egy esszét.

2009. dec. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom, hogy keress rá a www.magyarero.hu-ra (ez a Független Újságíró Szövetség irodalmi oldala).

A sci-fi rovatban van egy novella, ami mintha a kérdésedre adott válasz lenne. A szerzője zoliapunk, az írás címe:Levél egy elképzelt kedvesnek

2009. dec. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Wazze, ez a novella tényleg bitang jó!
2009. dec. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

Orwell egy diktatórikus zsarnokságként tipizálja a világot,amit az Egy.Királyságban látott,ahol egy nagyhatalom irányít mindenkit.

Persze ez igaz a mai világban is,mert mindenűtt a politika,illetve hercegek királyok a vezetők..

Igen.Ha mélyebben átgondolod,most is irányítják az emberek gondolatait,reklámokkal,nézetekkel befolyásolják,hatnak a szociális életünkre,mindenféle külső belső tényezők.Pl a média,az oktatás,a politikai és gazdasági élet,a modernizáció,amerikanizáció,alienization stb..Nehéz kérdés ez,de végülis mindig is vannak-voltak és lesznek deviáns emberkék,akiket meg akarnak változtatni majd.Egyrészt az ő világnézetüket,életérzésüket is megakarják változtatni,valamint magát az egyént akarják formálni.Teljesen igaz,Orwell kicsit drasztikusan fogalmazott és írt arról,hogy milyen világban is élünk.Szóval nem konkrétan irányítják,de terelik az emberek gondolatait és érzéseit,szóval befolyásolják valamilyen irányba.A mai világban pedig igaz a megfigyelés,nap mint nap derülnek ki híres emberekről,h anno kgb-s ügynökök voltak stb.Utcák vannak bekamerázva,hackerek vannak az interneten,a honlapokat vizsgálják ip címek alapján,hogy kik látogatják őket stb...Valóban egy jól kiépített megfigyelő rendszerű világban élünk..sajnos.

2010. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Én filmen láttam.Nem szeretnék ilyen világban élni vagy hogy a gyerekeimnek ez a jövő jusson.


Szerintem utol fog,mert az ún. "szabad" demokráciákban jelenleg is ehhez hasonló jövőt építenek a zsidók(NWO,Világkormány stb).

2010. szept. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Képzelj el egy csizmát, ami egy emberi arcra tapos, és ottmarad!"
2010. szept. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!