Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi alapján alakítod ki a...

Mi alapján alakítod ki a politikai véleményed?

Figyelt kérdés
Az idősebbek, tapasztaltabbak véleményét veszed követendőnek? Netán szimpátia alapján alakítod? Vagy úgy gondolod, hogy önállóan alkotod a véleményed? Biztos vagy benne, hogy a veled született értékeket követed?
2009. dec. 21. 16:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Én már semmiben sem vagyok biztos.
2009. dec. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%
kizárásos alapon és szimpátia alapján.
2009. dec. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
26%
szimpátia? hülye 5let...ez nem az érzelmekról szól... természetesen magamtól válaszottam racionálisan és főképp aszerint h mit tartok helyesnek (ideológiai háttér) Fontos a kizárás is...ha csak egy párt véleményével értek eggyet vagy legalábbis közelít az elveimhez ( például a Jobbik) akkor őket választom...nme úgy h lejáratódott az MSZP akkor húha Fideszes leszek mert mit tehetnék még? azt ajánlom h tájékozódj és gondolkodj rajta h te mit tartasz helyesnek és követendőnek...ha a szocializmusban látod a jövőd akkor nme vagy feltétlen hülye csak másképp gondolkozol :D mert ugye egy szabad országban élünk :D
2009. dec. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
jah és a veled született elvek sokszor meghatározóak de azok sem tévedhetetlnek...én liberális nevelést kaptam...sajnos sokszor van belőle problémám
2009. dec. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
44%

Mindenki, aki határozott politikai preferenciával rendelkezik, elsősorban a saját környezetéből hozza azokat az értékeket, élményeket, tapasztalatokat, amelyek meghatározzák a világszemléletét. Másodsorban azok a körülmények befolyásolják, amelyek között későbbi élete során mozog. Ezután következik a pártok effektív értékelése és végül a környezet véleménye.


Nagyvárosi lakótelepen születtem és nőttem fel, szüleim első generációs értelmiségiek, vezető beosztásban dolgoztak. Családunkban nem volt senki párttag. Szüleim soha nem jártak templomba, és én is kiábrándultam az egyházból (ez hosszú történet). Egyébként hívő vagyok. A környezetünkben többnyire egyszerű munkások, kisnyugdíjasok, közalkalmazottak, és hozzánk hasonló, nem túl nagy lábon, de mégis tisztes körülmények közt élő értelmiségiek éltek. Rokonaink pedig falun élő, szerény, dolgos emberek voltak. Számomra leginkább az ő mindennapi problémáik jelentették a kézzelfogható valóságot, velük tudok a mai napig a legjobban azonosulni. Mindig elítéltem azokat a rendszereket, amelyek bármikor is a gazdagok magasabb rendűségéről, az ő születési előjogaikról papoltak. Úgy vélem, hogy más országokban is pontosan olyan emberek élnek mint mi, hozzánk hasonló emberi érzésekkel. Elképesztőnek tartottam (és tartom ma is), hogy hatalmi érdekekből, a profit és gazdagság reményében bárkik nemzeteket hangolnak egymás ellen, és embereket hajtanak ki a frontra, meghalni. Mivel minden ember másféleképpen gondolkodik, nem szabad senkit megvetni, elítélni, megalázni a saját gondolataiért. Odahaza nálunk is fontos volt mindenkinek a véleménye, és mindent meg lehetett beszélni a másikkal.


Lehet, hogy a fentiek alapján kitalálható, hogy milyen oldalhoz állok a legközelebb. Ugyanígy (elméletileg) mások is meg tudják állapítani a saját életükből, hogy milyen értékrenddel értenek leginkább egyet.

2009. dec. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%
Annyit megjegyeznék, hogy harmincas vagyok, és eddig négy ciklusban szavaztam. Ugyanarra a pártra.
2009. dec. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Neveltetésem alapján és most már hozzájárulnak a saját tapasztalatok is, de arányokban ez a kisebb %.
2009. dec. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én a saját társadalmi és anyagi helyzetem alapján. Sem a média, sem a felmenőim nem tudnak befolyásolni. Nekem mi a legjobb- ez a lényeg.
2009. dec. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A politikai véleményemet sok politikai és közgazdasági mű elolvasásával és a hírek figyelésével alakítottam ki igen lassan.


"Az idősebbek, tapasztaltabbak véleményét veszed követendőnek?"


Az idősekről nem az a véleményem, hogy ők "tapasztaltak" :)


"Netán szimpátia alapján alakítod?"


Nem. Bal- és jobboldalról is tudok mondani rokonszenves és ellenszenves személyeket. Ennek ellenére 12 éve mindig az egyik oldalra szavazok.


"Vagy úgy gondolod, hogy önállóan alkotod a véleményed?"


Bizonyos mértékig önállóan. Nyilván nem teljesen. A teljes önállóság illúzió.


"a veled született értékeket követed?"


Ezt a kérdést nem tudom értelmezni. Nincs az emberrel veleszületett érték. Esetleg arra gondolsz, hogy amilyen értékrendje a családomnak van, amibe születtem? Nos, nem azt követem.

2009. dec. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
20%

Tapasztalat, történelmi ismeretek, családból hozott értékrend alapján.


Folyamatosan felülbírálom saját magam, vitázok, érvelek, és mindennek utánajárok, aminek tudok (az internet ebben nagy segítség).


Nem szeretem, ha hülyének néznek, ha a média által befolyásolni próbálnak, vagy ha belehazudnak a képembe. Utálom a ferdítéseket, a csúsztatásokat, vagy ha konkrétan letagadják az igazságot. Olyanokra, akik ilyen eszközökkel élnek, sosem szavaznék. Mint ahogy olyan pártra sem, amelyik az értékrendemmel összeegyeztethetetlen dolgot készül tenni.

2009. dec. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!