Miért nem fordul jóra semmi mostanában a sikeres forradalmak után?
Pár napja olvastam erről egy cikket, de most már sajnos nem találom. Az a lényege, hogy végigveszik a volt szovjet térség színes forradalmait (Grúzia, narancsos forradalom korábban Ukrajnában) továbbá az arab tavaszt (Egyiptom, Líbia) és az amerikai "demokráciaépítés" eseteit (Irak és Afganisztán is), és kimutatják, hogy semmi sem lett jobb a korábbi diktátorok, önkényuralmi rezsimek megdöntése után.
Ugyanolyan hozzá nem értő, korrupt és elnyomó rezsimek jöttek mindenhol mint előtte volt. Nem növekedett a jólét, nem lett több szabadság. Közben meg rengeteg ember a vérét hullatta.
Ukrajnában is volt már egy forradalom, amikor először elűzték Janukovicsot, de az utána jövők (Tyimosenkó) alatt sem javult jottányit sem az emberek élete, ezért jöhetett vissza Janukovics, aki most megint ment.
Miért nem volt sehol javulás, fejlődés a kisemberek életében?
Mert az új politikai rezsim gazdasági változásokat nem tudott elérni, pedig a hatalomra kerülése előtt ezt ígérte elsősorban.
Az oka többnyire az, hogy az aktuális politikai/katonai//gazdasági elit flexibilisebb része átigazol egy ellenzéki figura szárnyai mögé aki rá van szorulva a támogatásra, így elfogadja őket. Hatalomra jut jó esetben és kénytelen a vetélytársak kiirtása után megerősödött támogatóit kiszolgálni, különben ő is ugyanúgy végzi mint elődje, ami értelemszerűen nevetségesen szűkké teszi a mozgásterét.
Tunézia jól járt, Szerbia jól járt.
A győztes forradalmak sem mindig jönnek be elsőre, van amikor csak hosszú távon váltják valóra törekvéseiket (mint a franciák).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!