Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az előnye az országnak ha...

Mi az előnye az országnak ha offshore cégek vannak nála bejegyezve?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem vágom ezt az offshore céges hülyeséget. Prezentációt kell csinálnom és abszolút nem fogom fel mi van most.

Tehát ha van egy ország ahol adómentességet kínálnak és én oda kimegyek akkor gyakorlatilag offshore vagyok? Ez az adott országnak miért jó? És annak az országnak miért rossz ha offshore cégek vannak nála?

Tiszta sötétség az egész. Valaki magyarázza el légyszíves! Nem linkeket kérek mert már átnyálaztam egy tucatot de semmi.



2014. febr. 26. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert áramlik a tőke (pénz) az országba.
2014. febr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát pedig elég egyszerű. Ha nem lenne igen kedvezményes adózás, nem külföldiek milliói, hanem kb. senki se tartaná a pénzét Vanuatun, Libériában, vagy az Amerikai Virgin-szigeteken. Ők is adóztatják a kinti pénzeket, de igen kicsiny mértékben - csak épp ha gazdagok milliói tartják a millióikat az ottani bankokban, akkor már a kis adó is igen szép összeggé jön össze az ilyen aprócska államok aprócska GDP-jéhez viszonyítva.
2014. febr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És hogy jönnek ehhez az offshore cégek? Most ha Vatikán (példa) egyadóparadicsom és ott hozok létre valami vállaltot akkor nem kell adóznom? Bocs, de még fiatal vagyok és fogalmam sincs mit akartok ezzel mondani.

Valami egyszerű példának nagyon örülnék.

2014. febr. 26. 17:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy mi az előnye? Természetesen csak hátránya van, mert áramlik a pénz kifelé az országból, több csatornán, gyakorlatilag visszafordíthatatlanul. Nem értem te mi előnyét találtál.
2014. febr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

""Adóparadicsomoknak nevezzük azon országokat, ahol vagy a cégek, vagy a személyek csak minimális adót kötelesek fizetni, esetleg teljes az adómentesség. Egyes országokban a társasági adó egy fix éves díj, amely nagyon alacsony, más helyeken pedig nincs személyi jövedelmadó. Ezekben az országokban előszeretettel alapítanak cégeket más országok lakói - ezeket a cégeket nevezik offshore cégeknek.""


Pl.:

Bahamák: Nincs személy jövedelemadó, társasági adó és öröklési adó.

GuernseyGuernsey: A külföldön szerzett jövedelem után nem kell társasági adót sem személyi jövedelemadót fizetni. Akik nem helyi lakosok, azoknak nem kell a helyi jövedelem után adót fizetni.

Dominika Valamennyi helyben létrehozott offshore vállalkozás teljes adómentességet élvez.


Többi ország: [link]

2014. febr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!