Mit gondoltok arról, hogy ennyi változás történt Magyarországon?
Gondolok pl. az utcanevek változtatásáról vagy a közterületek átépítéséről.
Hiába tiltakoznak az emberek ezek ellen sikertelenül. Múltkor olvastam, hogy sokan háborogtak a Ferenciek tere átalakításán. Szerintük, a régi jobb volt, mint az új. Ráadásul a metróaluljáróban levő Papp Oszkár festőművész munkáját lebontották, amin sokan kiakadtak.
Az sem tetszett nekünk, hogy a Kossuth teret is átalakították, elköltöztették a szobrokat. Még a fákat is kivágták.
Az Olimpia Parknál kivágtak egy több száz éves fát.
Egerben a Dobó István teret úgy újították fel, hogy a szobrot máshova költöztették, aminek a helybéliek nem örültek.
Mit gondoltok erről?
Erre bezzeg van eszük, meg pénz is jut rá, de a kórházak, iskolák meg omladoznak.
Tökkelütött banda.
A Kossuth térről nem "elvitték" a szobrokat, a Rákóczi-szobrot restaurálták, és már elkészült, visszahozták, a Kossuth-szoborcsoportot csupán visszaalakítják a Rákosi-korszakot megelőző állapotába, a József Attila-szobor pedig lekerült a rakparthoz. (Mivel eleve a Dunát szemlélő költőt ábrázolja, sokkal értelmesebb is így, számomra az a furcsa, hogy eddig nem így volt.)
Károlyi szobra helyére szintén a szocialista állampártiság előtti Tisza István szobra kerül vissza. Ez hozzátartozik (kellett volna) a rendszerváltáshoz.
A térátalakítással kivágott fák pedig átmeneti állapotot jelentenek, a tervek szerint éppenséggel az átadáskor sokkal jelentősebb mértékben lesz parkosítva a tér, mint eddig volt.
Az Olimpia Parknál kivágott fáról nem hallottam, azt sem, hogy így volt-e, azt sem, hogy valóban többszáz éves fáról van-e szó, azt sem, hogy mi volt erre az ok, ha így történt. Építés miatt, vagy balesetek kockázatának megszüntetésére, esetleg más indokból.
Ha "csak úgy", az olyan pusztítás, amit semmi nem ment fel, és szégyellni való.
Nem vagyok budapesti, nem ismerem a Ferenciek tere átalakításának lezajlását. De a "szerintük" alatt meg kellene határozni, hogy kik is ők. Nem elég "az emberek", mert ha milliók mennének ki felháborodva, ami a város lakosságát jelentené, annak hangja lenne. Kritika és elégedetlenség pedig mindig volt. Budapestnek az egyesüléskor megtervezett címere ellen is sokan, sokféle kritikát megfogalmaztak a maga korában. Olyan nincs, ami mindenki ízlését megnyeri, az elégedettek pedig általában csendben maradnak.
Ha jól értem, a szobor csupán arrébb lett helyezve? Nem tudom, miért, de ez nehezen minősíthető destruktívnak. Majd megszokják így is.
Ezek egyébként afféle 444-féle emigráns underground-blogokból származnak?
A híreknek mindig érdemes a háttere után is kutakodni, és nem egy forrásból kritika nélkül tájékozódni. Példának okáért napokig ment a "hír", hogy Szakály Sándor történésznek Gömbös képe van az íróasztalán - az ATV egy beszélgetőműsorában ezt még tegnap is, mint tény, közölték -, noha csak egy túlbuzgó személy állította ezt hozzánemértésből. Ugyanígy visszatérő szófordulat, hogy a "na meg aztán a közmédia leterroristázta az ukrán tüntetőket", még azokban a médiumokban is, amelyeknek saját renoméjukat kellene tisztelniük azzal, hogy nem játsszák el ilyen felelőtlenséggel a presztízsüket.
"Ha jól értem, a szobor csupán arrébb lett helyezve? Nem tudom, miért, de ez nehezen minősíthető destruktívnak. Majd megszokják így is."
*Mármint a Dobó István téren. Ennek viszont most részletesebben is utánaolvasok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!