Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Másnak is megromlott a szüleiv...

Másnak is megromlott a szüleivel a kapcsolata ideológiai, politikai dolgok miatt?

Figyelt kérdés

A szüleim az úgynevezett liberális értelmiség közé tartoznak, legalábbis olyanok...

Jó környéken élünk, de nem a milliomosnegyedbe.


Az etnikummal nekem mindig is volt problémám, illetve nekik velem, már óvodában is.

Mindig "megtaláltak", több afférom is volt már, hát nem nagyon szeretem őket.

A szüleim szerint ez beteges, ezt mondták.Szerintük semmi közöm hozzájuk, hogy hány gyereket csinálnak, mekkora szociális segélyt kapnak, hogyan élnek, biztos rászorulók, szegények....stb

Meg mindig nézik az RTL klubbot, meg panaszkodnak, hogy "ez a Gaudi micsoda antiszemita, Holokausztot tagadott"


Ők mélységesen fel vannak háborodva, hogy nem lettem olyan, mint ők.Ilyenkor elkezdik sorolni" hogy fizettük a diplomádat, a nyelvvizsgát , a plusz órákat magántanárnál és milyen intoleráns, gonosz lettél , ...."

Ezt nem képesek megemészteni.


3 hónapja költöztem el tőlük.


Körülbelül 15 éves korom óta gondolom, hogy ők agymosottak és hülyék.

Élnek halnak ezért a hülye szabadelvű ideológiáért.

Komolyan, azt jobban eltudnák fogadni, ha meleg lennék.



2014. febr. 2. 10:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

" illetve nem próbáltak meg megvédeni az iskolában ért sérelmektől"


Pontosan ez történt.Nem, hogy nem álltak ki értem, még engem hibáztattak, meg engem kiáltottak ki bűnösnek.


Meg mondogatták a szokásos betanult mondókájuk, azaz "csak egyén alapján szabad ítélni"

Éveken keresztül ezt hallgattam.

2014. febr. 2. 11:54
 12/17 rémuralom ***** válasza:
Ha a szüleid annyira szabadelvűek volnának, mint amennyire annak gondolják magukat, akkor elfogadnák, hogy neked mások a nézeteid, mint nekik, és nem akarnák rád erőszakolni a sajátjaikat. Vitatkoznának veled, meghallgatnák az álláspontodat és elmondanák a sajátjukat, de ha nem tudnának meggyőzni, akkor beletörődnének, hogy másképp gondolod, nem pedig nekiállnának személyeskedni, hogy "ki etetett téged, büdöskölök?". Nem akarom becsmérelni a szüleidet, mert nem ismerem őket, és mert mindezek ellenére nem biztos, hogy jól esik mástól ilyet hallani, de neked feltehetőleg nem az a bajod a szüleiddel, hogy liberálisok, hanem az, hogy buták.
2014. febr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 rémuralom ***** válasza:

"Meg mondogatták a szokásos betanult mondókájuk, azaz "csak egyén alapján szabad ítélni""


Ez a legérdekesebb. Persze, mint liberális (libertáriánus), én is úgy gondolom, hogy nem az alapján kell megítélni valakit, hogy nő-e vagy férfi, vagy, hogy néger, cigány, zsidó vagy bármi más, hanem az ő egyénisége, stílusjegyei, megnyilvánulásai és legfőképp tettei alapján. Na de, ha téged egy konkrét gyerek az iskolában, akit mellesleg Orsós Álehándrónak hívnak, minden nap meggatyáz és ellopja a tízóraidat, akkor engedtessék már meg neked, hogy te Orsós Álehándrót egy utolsó senkiházi r.hadéknak (ez a szó valamiért fennakad a trágárságszűrőn) tartsd. Hogy aztán helyes-e ezt azután kivetíteni mindenkire, akinek barna a bőre és Orsós vagy Kalányos a vezetékneve, az már egy másik kérdés, de azért, hogy utálod azt, aki folyamatosan terrorizál téged, igazán jogtalanul hibáztattak a szüleid.

2014. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Gyerekkori sérelmek értek és most itt duzzogsz. Óá, óááááá.
2014. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem azért romlott meg velük, mert vidéki bugrisok és ki nem mozdulnának a faluból, csak akkor, ha melóhelyre mennek és ebben a szellemben neveltek engem is, nem is igen voltak haverjaim.

Nemrég szabadultam el tőlük és elég ideges leszek, ha belegondolok, hogy 22 évig miről maradtam le eddig...

2014. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Faterral mindketten fasiszta pribékek vagyunk, úgyhogy politikai vonalon nincs vita :)
2014. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nehéz eldönteni hogy ki az agy mosott. Mindenkinek a másik. Szerintem pl te,kérdező!
2014. febr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!