Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Te megbüntetnéd azokat,...

Te megbüntetnéd azokat, akiktől elszökött a háziállat?

Figyelt kérdés
Jó előre szóltak a különböző szervezetek, tele volt vele az internet és a híradó: "Zárjátok be az állatokat, mert megijedhetnek!" Ha valaki annyira ostoba, hogy nem jut el az agyáig a Szilveszter és tűzijáték közti összefüggés, az miért az állat félénkségével takarózik? Ez legalább annyira állatkínzás, mint a tűzijáték, ráadásul semmiképp sem felelős állattartás. Komoly pénzekre büntetném azt, aki az év egyetlen napján nem képes pár órára vigyázni a saját kedvencére.
2014. jan. 2. 06:52
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Persze, de inkább a durrogtatók ellen kellene fellépni elsősorban és nem csak a petárdát, de a tűzijátékokat is betiltani. Én panelban lakom és eszem megállt, hogy órákon keresztül hallgathattuk a sok barmot az utcán, ahogy élvezi a lövöldözést. Mi folyamatosan nyugtatgattuk a kutyusunkat, de így is szó szerint reszketett. Nem merjük itthon hagyni éppen ezért soha, bár tőlünk nehezen szökne el. Azonban ìgy is tiszta kínzás volt neki. Nem értem, miért kell ekkora hangzavart csapni az utcákon. Én személy szerint felháborítónak találom! Amúgy teljesen igazad van és egyetértek veled.
2014. jan. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

az év egyetlen napján nem képes pár órára vigyázni a saját kedvencére.

Nem csak ennyiből áll az állat tartás jobb,ha tudod.

2014. jan. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Azt is komoly pénzekre büntetném, akik petárdáznak, de a kutya sem törődik vele, 2 hete dobálják az ablakokból, némelyik akkorát robban, mint egy bomba, és nemcsak a kutyák ijednek meg, hanem a csecseők, kisgyerekek és még az a felnőtt is, akinek a lába elé esik.
2014. jan. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
Én azokat büntetném meg akik (jól megfontolt önös üzleti érdekből) kiengedték a szellemet a palackból, lehetővé tették, hogy bárki szabadon vehessen szilveszterkor pirotechnikai eszközt.
2014. jan. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Aki petárdázik azt jól meg kellene büntetni és a terjesztőket lesittelni! Ez a megoldás!
2014. jan. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

1. Dec. 31. 18:00 és jan. 01. 06:00 között szabad tűzijátékot fellőni

2. Tudtommal petárdázni nem szabad

3. Aki panelban állatot tart, azt alapból lesittelném 3 évre állatkínzásért (nem, nem érdekel a süket duma, állatnak nem a házban a helye)

4. Most tényleg pár háziállat miatt tiltsuk be a tűzijátékokat? Szerintem ez hozzátartozik a kulturált ünnepléshez, a kis "kedvenceidre" meg tegyél füldugót.

2014. jan. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
"hanem a csecseők, kisgyerekek és még az a felnőtt is, akinek a lába elé esik." Ők senkit nem érdekelnek manapság. Mindenki csak a kutyuskák miatt aggódik valahogy.
2014. jan. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A körülményektől függ. ha olyan helyre zárta a kedvencét ahonnan csak nehezen lehet megszökni akkor nem mert hát ha a kutyus bepánikol akár az ajtót is képes szétszedni hogy kijusson az objektumból.

De nálunk is a szomszéd a házba zárta a kutyáját és annyira félt hogy már az ajtót kaparászta. és mehetek hozzá megcsinálni a hétvégén. Tehát vannak olyan esetek amikor sokan mindent megtesznek de mégis megszökik a kedvencük. Nálunk is szinte 10 percenként robbantottak, az én kutyám hozzá szokott ezekhez a zajokhoz mert rendőr kutyának lett kiképezve csak mivel egyszer csúnyán megsérült a lába így már nem alkalmas rá, de még mindig ugyanúgy teljesít csak élesbe nem alkalmazható. Egy rokonom rendőr és ő kapta meg a kutyust csak én fogadtam be mert ő nem tud gondoskodni róla. De gyakran elviszi sétálni, játszani ahogyan én is munka után vagy munka előtt. Az én kutyám okos állat bár én is inkább bezártam szilveszterkor mert így nyugodtabb vagyok de mivel javarészt itthon voltunk a párommal meg a sógoromékkal így nem volt gond mert végig aludta a kutya szinte az éjszakát. Egyedül éjfélkor riadt fel mert akkor lövöldöztek mindenfelé de csak állt az ajtó előtt meg ült és nézett de egy kis nyüszítést sem ejtett ki.

Tavaly például még kint volt amikor valaki délután 5 kor kezdett el robbantgatni és akkor sem érezte magát zavartnak a kutya csak megszeppenve csodálkozott hogy most mivan.

Persze a kutyák azért is érzékenyek erre mert erős a hallásuk, és ugye ők ezt veszélynek fogják fel és ha a gazdi nincs a közelben akkor menekülnek ők is mert az ösztönök alapján azt érzik hogy veszély van lehet azt gondolják a gazdi már sehol és akkor ők is menekülőre fogják magukat. Ezért is kell rájuk odafigyelni.

2014. jan. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves cheeky_bugger! Nem is a kultúráltan szórakozókról van szó. Itt Pesten például az emberek 90%-a aki az utcán ünnepel egyszerűen annyira részeg, hogy nem tud kultúráltan ünnepelni. Sajnos ezt most is megtapasztalhattam az ablakunk alatt. A mi kutyusunk velünk lakik a panelban. Három szobás nagy lakásban élünk, ahol ő szabadon mozoghat. Naponta 3-4 alkalommal levisszük sétálni. Nem hinném, hogy ő rosszabb körülmények között élne, mint egy karóhoz kötözött kutyus, akivel naponta max. egyszer foglalkoznak, mikor kaját kap, vagy egy kertben tartott magányos kutyus. A mi kutyusunkkal a nap 24 órájában foglalkoznak, soha nincs egyedül és minden hónapban visszük az állatorvoshoz, hogy egy darab bolha se legyen benne és soha semmi baja be legyen. Gondolkozz el ezen kérlek!
2014. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat * kulturáltan
2014. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!