Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy félek...

Miért van az, hogy félek bármit is tenni ebben az országban?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok és egyre gyakrabban gondolkozom a ház, telekvásárláson, önellátó életmódon, bio-ökogazdaságon, saját halastavon, fúrt kúton, ezekre szerintem az embernek inkább büszkének kell lennie, de a sok rémtörténet miatt én már rettegek és nem mernék még a saját telkemen sem csinálni semmit, hogy ki mikor jelent fel miatta, esetleg mikor kapok többszázezres büntetést, vagy veszik el a telket.


Legyen szó akár valami különleges kerti lugasról, nagyobb kerti tóról, vagy csak egy fúrt kútról, hallottam pl olyat, hogy vízórát rakattak a kútra, de olyat is, hogy a kerti tó miatt büntettek, mert nem jelentették be az építését. Lassan már egy gyümölcsfát sem lehet elültetni.


23 éves fiatal vagyok, igyekeztem pozitívan, szabályismerően hozzáállni az országhoz, de olyan érzésem van, mintha az embereket próbálnák terrorban tartani, puritán szinten tartani. Senkinek sem legyen semmi ami jó, mert akkor talán túl jó lesz a közhangulat, vagy a szegények fellázadnak? Vagy mi?


Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy az életkedvem is elvette, nincs semmilyen irány amiben elindulhatnék, itthon mindenért büntetnek. Mintha a büntetés egy külön adóforma volna.


Ha meg nem büntetnek meg, akkor lehet segget össze szorítani hogy mikor fognak. Nekem szétenné a lelkem a stressz.


2013. dec. 28. 21:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Komolyra fordítva a szót, egyre gyakrabban érezni már hírekből, szóbeszédből is azt, hogy a hivatalok heccre büntetnek és ezzel terrorizálják le főleg azokat, akik egyébként példát mutathatnának a többieknek leleményességükkel, igényességükkel, stb. Pl esővíz felhasználás, lugas, pince építés.
2013. dec. 28. 22:03
 2/14 |Orfeusz| ***** válasza:

Ha van olyan ismerősöd aki ilyesmivel foglalkozik, kérdezd meg.

Ezek a furcsa beépítési szabályok sokszor helyiek, mert a körzeti törvényhozók nem gondolják át rendesen a dolgokat.

Ha van valami jó ötleted, érdemes bemenni (vagy betelefonálni) az önkormányzathoz hogy adjanak már valami segítséget.

2013. dec. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Építési engedélyek miatt van. Szóval még ha tied a föld akkor sem építhetsz rá akármit. Ez a szabad ország kapitalista bürokrata felfogása. Így rengetegen nem tudnak eladni telkeket stb meg te sem építhetsz csak úgy bármit.
2013. dec. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez már nekem is feltűnt.

Az emberek jól érzik magukat otthon szalonnasütés közben a barátokkal?

Dobjuk be, h ha ott alszik a társaság akkor adóköteles.

Gyűjtöd otthon a vizet?

Mersz fát ültetni?

Haszonállatot tartasz?

Nevetséges, h liberális felfogás meg demokrácia, de lassan már szarni se lehet egy jót.

2013. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Na igen, a szalonnasütés is egy remek példa. De valójában én azt érzem, hogy a cél nem is az állami pénzek gyarapítása, mert ezek az összegek elenyészőek, hanem inkább valamiféle lelki nyomasztás.


Franciaországban pl ha van valakinek egy birtoka az szent és nem kezelik bűnözőként ha mondjuk ültet egy gyümölcsfát. Olyat is hallottam, hogy ha a lugasod mondjuk makovecz stílusú mert van szerszámod és időd megcsinálni, akkor leszedetheti az építési hivatal mert nem illik a település összképébe. A legtöbb település összképe pedig 90-es évek beli.

2013. dec. 28. 22:42
 6/14 A kérdező kommentje:
Tényleg tökéletesen megértem, hogy szükség van szabályozásokra, de ez olyan szinten túlzott itthon, hogy ha veszek egy ingatlant, úgy érzem mintha valami béringatlan lenne. Csak a bérleti jogát venném át és amúgy tabu minden. Ha építkezel, az államnak építesz, mivel ami bonyolult, vagy inkább csak saját használatú, nem nagyon engedik megépíteni
2013. dec. 28. 22:44
 7/14 A kérdező kommentje:

Iszonyat gyakran olvasok építész blogokon olyat, hogy leszavaznak egy épületet mert (túl bonyolult, összetett, különleges, de egyébként mérnöki szempontból kifogásolhatatlan) - nem illik a település összképébe. Ez még a művészeteket is rombolja és tényleg nyomasztó hatással van az emberekre.


Van ahol még azt is megmondják milyen színűre festheted a csirkeól tetejét, vagy a házad oldalát.


Számomra ez rendkívül nyomasztó. Nem érezném magam biztonságban egy olyan magántulajdonban, ahol megmondják, hogy milyen színű lehet a csirkeólam teteje, és ha nem olyan, simán rendesen hivatalos felszólítás, bírósági végzés, büntetés, stb.

2013. dec. 28. 22:47
 8/14 A kérdező kommentje:

Szóval az ember kifizet 10-20 millió forintot egy olyan házért ami érezhetően nem magántulajdon lesz, hanem valami bérelt korcs-dolog? Amikor külföldön ennyiért festői tájakon vannak eldugott vidéki villák, stb:

Ilyenek is, még ennél olcsóbban:

[link]

2013. dec. 28. 22:49
 9/14 A kérdező kommentje:
És akkor ahogy az első mondta, az egyetlen megoldás nyalni az önkormányzatnak, hogy ne alázzák széjjel az életemet? Szerintem ez sem biztosíték.
2013. dec. 28. 22:50
 10/14 A kérdező kommentje:
Nyilván veszélyes lett a világ és szükség van egyfajta szabályozásra, hogy senki se akarjon vegyi üzemet nyitni a kertjében, remélem, hogy tényleg csak ennyi a cél.
2013. dec. 28. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!