Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha választhatnál egy kort, és...

Ha választhatnál egy kort, és egy helyet, amiben élsz, te melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Én például az 1700-as évek észak-amerikája, vagy a középkori japán.

Ha kérhetem indokoljátok is. Elnézést, ha rossz helyre írtam, de nem találtam jobb kategóriát neki.


2013. dec. 22. 18:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én a 3500-as években szeretnék élni a Mars bolygón, bízva abban, hogy nem egy olyan, személytelen, pénzhajhász, létbizonytalan kapitalista rendszerben fogok élni, mint a jelenlegi.
2013. dec. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A kor jó, de egy sokkal-sokkal melegebb országban élnék, egyszerűen azért, mert utálom a hideget. :)
2013. dec. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A 30-as évek Németországa, vagy Magyarországa.
2013. dec. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Valamikor a jövőben. Valamelyik fejlett területen. Nincs dolgom a múltban, miért választanék egy olyan kort, amikor szívás az élet, a születéskor várható élettartam fele a mostaninak és simán bele lehet halni egy ma már könnyen kezelhető fertőzésbe vagy begyulladt fogba.
2013. dec. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
1930-ban Németországban mert ott legyőzték (ha kis időre is) a kapitalista rendszert, és a demokráciát. A munka volt az igazi érték és nem egy darab papír. Valamint akkoriban fontos volt hogy minden ami hazai előnyt élvezzen a sok külföldivel szemben. Ha nem oda, akkor talán az ősközösség korába, amikor még nem volt pénz, hanem a cserekereskedelem uralkodott. Vagy esetleg a vikingek korabeli Skandináviába.
2013. dec. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés. Ha jól belegondolok, akármennyire is morgok, elégedetlenkedek, mérgelődöm, de akárhogy nézem még ma a legjobb. Nincs háború, ez már jó. Akármilyen az egészségügy, de még sosem volt akkora esély a túlélésre egy balesetet szenvedettnek vagy betegnek mint ma. Lehet bármilyen hazug a politika, de ma már nincs titok, vagy legalábbis nem sokáig marad titok.


Biztos lehet lokálisan olyan helyet, kort mondani, amikor jobb volt akkor és ott. De általánosságban, globálisan - persze ezer gonddal küzdve, amikkel tisztában vagyok - de még nem élt ilyen jól az emberiség. És kérdéses ezt fent lehet tartani így egyáltalán.

2013. dec. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A jövőben valami tökéletes társadalomban.
2013. dec. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Most élnék Kaliforniában.
2013. dec. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
1920-ben az USA-ban. Vagy pedig 1960as évek USA-ban. Ezek az időpontok az USA gazdaságilag a legmagasabban volt ilyenkor éltek a legjobban ott az emberek. Tetszik az amerikai életfelfogás, ezekben az időkben olyan szabadnak érezte magát az ember.
2013. dec. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Vadkan01 ***** válasza:
Japánban, a hadakozó fejedelmek korában, ninjaként. Hogy miért? Mert az izgalmas lenne.
2013. dec. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!