Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Trianon...

Mi a véleményetek a Trianon traumáról ami nagyon elharapódzott még ennyi év távlatából is? Nem kellene már a jövőbe tekintenünk, és nem azon rágódni, hogy mi lett volna ha?

Figyelt kérdés

nem azt mondom,hogy el kell felejtenünk,mert ezt nyilván nem lehet és nem is szabad.Megtörtént,az időben nem tudunk a tudomány jelenlegi állása szerint utazni. Mi lenne a helyes megoldás,felfogás, szerintetek?

Minden féle véleményre kíváncsi vagyok,a kérdés nem provokativ vagy degradáló szándékkal tettem fel,nincs helyes és helytelen válasz,de örülnék ha sokan válaszolnátok!


2009. nov. 18. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ezt csak egy módon lehetne lerendezni: ha hivatalosan, újra elővennék a dolgokat, és igazságot(!) tennének. De erre vajmi kevés az esély sajnos...

Én azt gondolom, hogy a magyaroknak igenis, ennyi év távlatából is, szóvá kell tenniük ezt a sérelmet.

2009. nov. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

A magyarok már rég elfelejtették a dolgot. Azért, mert néhány magyarkodó még felhozza ezt, még nem jelenti azt, hogy itt bárkit is érdekel még a múlt.

A helyes felfogás az, hogy abból kell kihozni a maximumot, ami van.

2009. nov. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Igazad van, kérdező.

Szomorú, és minden magyart bánt, de nem lehet egy életen át sírva ülni a gödör fölött.

Nem gyűlölködni kellene, nem utálni az egész világot, akik mind arra szövetkeztek, hogy bántsák a büszke magyart, hanem talpra állni, és megmutatni, hogy mit tudunk, ha tényleg olyan jók vagyunk.

2009. nov. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

"Mi lenne a helyes megoldás,felfogás, szerintetek?"


Először is fel kellene fogni, hogy Magyar Királyság =/= magyar nemzetállam. 1920-ban nem "Magyarországot csonkították meg", hanem felosztották a Magyar Királyságot. Az egyik, a felosztáskor keletkezett állam Magyarország. A határai nem teljesen igazságosak, ezen lehet siránkozni (bár értelmetlen), de először is azt kellene elfelejteni, hogy "elvesztettük az országunk kétharmadát". Mert Liptó vagy Hunyad olyan marhára a "miénk" volt.


Másodszor azt kellene felfogni, hogy a magyarság nem attól erős, ha azon hisztizik, hogy nem elég nagy az országa területe. A területen éppenséggel nem sok minden múlik. Ukrajnának pl. óriási a területe, és konkrétan a hajára kenheti az óriási területét. Románia dettó. A magyar nemzet akkor erős, ha sok szakképzett ember van a soraiban, akik jól dolgoznak, és emiatt a nép gazdaságilag erős. A gazdasági hatalom kulturális hatalom és vice versa.


Harmadszor azt kellene belátni, hogy egy magyar családban átlagosan 1,3 gyerek születik, ami azt jelenti, hogy 50 év alatt 7 millióra csökkenhet az ország lakossága. Ebben az országban (ezen a 93 ezer km2-en) 30 millió ember férne el úgy, hogy nem kellene az országnak élelmiszert importálnia. Hollandia kicsi ország, mégis nagyobb a lakossága, mint Mo.-é. Szóval nem a területekért kellene hisztizni, hanem válaszolni kellene arra a kérdésre, hogy a magyarság miért van kihalási pályán.


És akinek nincs legalább 3 gyereke, az lehetőleg ne oktasson ki senkit magyarságból vagy nemzethűségből.

2009. nov. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Egy szót mondok, tudni fogod mit akarok: autonómia.
2009. nov. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem szabadna rágódni rajta.Úgysmint a mohácsi vészen,meg a holokauszton sem.Évi egy emléknap,persze azt is szolidan,aztán ennyi.
2009. nov. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Trianon a magyarság legnagyobb nemzeti tragédiája, amit nem lehet és nem is szabad egyszerűen elfelejteni vagy a szőnyeg alá söpörni. Én az iskolákban is tanítanám a történelmi Magyarország földrajzát, vármegyéit, mert enélkül nem csak a magyar történelem, de a magyar kultúra, az irodalom sem érthető meg rendesen. A mai gyerekeknek sokszor fogalmuk sincs arról, hogy pl. hol van Kolozsvár vagy Eperjes.

Persze nem az állanó siránkozásra, Nagy-Magyarország matricákra meg "Mindent vissza!" jelmondatokra gondolok, mint követendő példára. Annak sok értelme tényleg nincs. De meg kellene értetnünk a szomszédos népekkel is, hogy ez nekünk nemzeti katasztrófa volt és jogunkban áll úgy is viszonulni hozzá. Természetesen nem követelünk vissza területeket, ehhez már senki sem adná a támogatását, de azt elvárjuk, hogy tiszteletben tartsák az ott élő magyarság jogait. Az autonómiájuk mellett is ki kellene állnunk. A történelmünket nem vehetik el az utódállamok sem. Nem követelhetik, hogy ami 1918 előtt volt, azt felejtsük szépen el, töröljük ki a magyarság kollektív tudatából.

Az a szomorú, hogy a Rákosi- meg a Kádár-korszakban tudatosan mosták a nemzet agyát. Ugye az volt a hivatalos dogma, hogy nem szabad szóvá tenni a határon túli magyarokat ért sérelmeket, Trianonról meg beszélni sem igen szabad, mert hát "meg ne bántsuk a testvéri csehszlovák meg román nép érzelmeit". Érdekes, ott sohasem voltak tekintettel a mi érzéseinkre és ma sincsenek. És sajnos, a mai MSZP-SZDSZ nagyjából ugyanezt az irányvonalat viszi tovább és akkor csodálkoznak, hogy lehazaárulózzák őket. (Lásd. 2004. december 5. Azt a bizonyítványt ők állították ki saját magukról.)

Ugyanakkor Trianon igazi tragédiája szerintem nem abban áll, hogy nem maradt meg nekünk az egész történelmi Magyarország. A kétségtelenül meglévő magyarosító politika ellenére is csak a lakosság alig több mint fele volt magyar 1918-ban, ez így előbb-utóbb úgyis szétbomlott volna. A katasztrófa abban állt, hogy nem csupán a tisztán nemzetiségek lakta országrészeket vették el, hanem a magyarlakta illetve vegyes lakosságú területeket is. Ez viszont nem volt eleve elrendelt sorscsapás, kaphattunk volna tisztességesen meghúzott határvonalat is.

2009. nov. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a magyarlakta területeket kéne visszacsatolni Magyarországhoz. Nem vagyok ebben jártas, csak mondok egy példát, egy számot: ahol 50% fölötti a magyar emberek száma az Mo-hoz tartozik. vhogy így kéne sztem

Hülyeség lenne a "Mindent vissza!" jelmondatot követni, mert nincs arra szükségünk hogy színromán területeket szerezzünk és abból csak a baj legyen...

2009. nov. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy ezzel a felosztással gyakorlatilag megölték az ipart. Szinte minden nyersanyagot és sok, a meglévő nyersanyagokhoz vezető vasutat "vágtak le" az országról.


Románia is nagyon jól meglenne, ha hasznosítaná az erdélyi bányákat. örüljenek a szerencséjüknek, lehet hogy már nem tart soká...

2009. nov. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az első világháború kirobbantója sajnos mi voltunk. A nemzetiségeinkkel soha nem tudtunk jól bánni. Talán túl büszke, kérkedő, nemzet vagyunk. Ma is rossz úton járunk a nemzetiségi kérdésben.
2010. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!