Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha Romániába vagy más olyan...

Klaudya11 kérdése:

Ha Romániába vagy más olyan országba megy egy homoszexuális házaspár ( mert összeházasodtak egy olyan országban ahol nem tiltja a törvény ezt a házasságot) ahol nem házasodhatnak, akkor abban az országban nem ismerik el őket mint házastársakat?

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 22:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10-es kommentelő: a stílus maga az ember
2013. okt. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
6%
Ott nem fogadják el, nagyon helyesen. Ez betegség, nem természetes dolog. Van ahol halálbüntetés jár érte. Pl: Irán. Nagyon helyesen.
2013. okt. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
11: akkor te egy két lábon járó klisé vagy? :)
2013. okt. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Imola Ágnes ***** válasza:
A román jog szerint a házasság egy férfi és egy nő között kötött szerződéses kapcsolaton alapszik. A közösségi (Európai Uniós) jog szerint, két személy szerződéses kapcsolatán. Tehát, van arra lehetőség, hogy ha mondjuk Romániában abból, hogy egy másik országban házasodott homoszexuális párt megsértenek alapvető jogaikban, az európai uniós bírósághoz forduljanak, és a közösségi jog alapján van esélyük megnyerni a pert. Ez nem azt jelenti, hogy rákényszerítik Romániát, hogy engedlélyezze a melegházasságot, csupán azt, hogy ha eus jog alapján kötöttek egy szerződést, azt tiszteletben kell tartsa minden tagállam.
2013. okt. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen mindenkinek hogy kifejtette a velemenyet, megtuttam minden informaciot amit szerettem volna, nem vagyok tol tapasztalt es homosexualis sem de szerintem nem kene ilyeneket mondani mert akar milyenek is ok megis csak emberek. Mindenki kovet el hibakat csak az ovek egy egesz eletre szol. Mindenki egy hitben el es vannak olyanok is akkik hite nem eppen helyes. Katolikus letemre en nem szeretem a homosexualisakat leoltani pedig nagyon is gyakorlom a vallasom. Mindenki ugy alakitja az eletet ahogy neki jol esik, amig az enyembe nem szol bele addig semmmi bajom nincs vele.
2014. febr. 23. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!