Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem kéne már befejezni a...

Nem kéne már befejezni a német nép bűnösként való számontartását a második világháború miatt?

Figyelt kérdés

Egyrészt régen megfizetett már a németség azért, amit elkövetett.

Másrészt a második világháború nem egyedül a németek felelőssége, sem a kirobbantása, sem az, ami azalatt történt aztán.

Harmadszor: más diktatúrák is követtek el borzalmas népirtásokat. Sztálin vagy Mao sem volt semmi, az orosz vagy a kínai nép még sincs (nagyon helyesen) bűnösnek kikiáltva.


Vélemények?



2013. okt. 1. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
És a mienket? Trianonnal picit többet fizettünk mint sokat.
2013. okt. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Ki tartja számon bűnösként a német népet?
2013. okt. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
A britek is legalább annyira bűnösök mint a németek.Hitler egy tucatszor küldött békeajánlatot nekik a háború alatt,de a németgyűlölő,iszákos Churchill mindet visszautasította.
2013. okt. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Tisztázzuk: történelmi tényeket nem szokás elfelejteni, ezért tanítják az iskolában is. Annak elég jól megfogható fontos célja van! Viszont történelmi tényeket tisztázni szokás, levonni a szükséges következtetéseket, majd tovább nem érzelemmel, hanem értelemmel állni hozzájuk.

Észre kellene venni, hogy a német nép nagy résznek éppen ezért sikerül kezelni a dolgot. És éppen azért nem sikerül nálunk, mert mert pártunk és kormányunk folyamatosan arra ösztökél mindenkit, hagyja az értelmet (és hogy ez biztosan bekövetkezzen, tönkre is teszi az oktatást), és kizárólag érzelemmel kezeljen mindent. Ettől lehet itt komcsizni, libsizni, cigányozni, vagy éppen nácizni, netán jobboldali gennyládának tekinteni valakit. Ebben ugyanis megtestesül az értelem tökéletes hiánya, ez a Fidesz legfőbb bűne, nem a trafiktörvény, meg a lopások. Azt könnyű korrigálni, de tanítani hosszú és fáradságos munka. És a jóléthez szükséges munka még csak utána fog majd kezdődni. Ha!

2013. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Én félig német vagyok, engem is roppantul idegesít ez.

Mindenki csak belerúg a németekbe meg a magyarokba is.


Szerencsére én nem az a fajta vagyok, akinek egy kis héber ráolvasással ki lehet mosni az agyát és nem fogok a zsinagógák előtt térden csúszni meg bocsánatért esedezni.


A zsidók egyébként is a bögyömben vannak.


A zsidóknak is lenne miért bocsánatot kérni, mégsem teszik.


Egyébként meg a Holokausztot csak maguknak köszönhetik.

Semmit nem tanultak belőle, ugyanúgy viselkednek, mint azelőtt és még ők csodálkoznak, hogy sokan nem kedvelik őket vagy nagyon kritikusak velük kapcsolatban.


Minket azért állítanak be kollektív bűnösnek, mert vesztettünk, a történelmet pedig a győztesek írják.

2013. okt. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Még mindig itt vagy leragadva? Kit érdekelnek a németek, tőlem mind a 80 milliót - még azt a 10 millió törököt is - bíróság elé állíthatják, az se érdekelne.
2013. okt. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Én hősként tekintek a német katonaákra akik pl kitartottak sztálingrádnál, vagy el alamein nél. És ugyanugy hösök azok akik elviselték hogy agyonbombázták öket drezdában vagy berlinben!
2013. okt. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Ehhez maguknak a németeknek kellene a sarkukra állniuk, ehhez azonban nem hajbókoló Merkel féle, hanem az igazi német nemzeti érdekeket keményen képviselő politikusokra volna szükségük.
2013. okt. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem eddig mindenki válasza helyes valamilyen szempontból

ésszel kell értelmezni a múltat

az hogy valakit rossznak titulálunk nem megoldás nincs olyan hogy rossz sem olyan hogy jó csak valaki ezért valaki meg azért harcol.

és ha bűnökről beszélünk melyik országban nem voltak

iszonyatos dolgok felsőbb utasításra

nincs olyan hogy gonosz német meg gonosz kommunista olyan van hogy gonosz x,y de x és y sem gonosz csak sokak érdekével szemben áll

az érzelmek a tömegmanipuláció legjobb eszköze ne gondolkozzatok érzelmekkel csak ésszel ne higgyetek el semmit elsőre mindig kérdőjelezzetek meg mindent, mindent több nézőpontból kell nézni

2013. okt. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz mennyire fasznak kell lenni, hogy egy magyar éltessen egy olyan ország rezsimjét, akik helyett ők (magyarok) megvívták annak a hatalomnak a háborúját, akik eleve alsóbbrendűnek, genocídiumra méltónak és szolgának gondolták őket. Gratulálok, magyarok. Taps-taps-taps.
jan. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!