Milyen lenne ma a világ, ha Hitler nem robbant ki háborút?
De ez most teljesen lényegtelen. Megismétlem, a szovjetek nem merték volna megtámadni Európát, mert a kontinens mellett még az USA-val is számolniuk kellett volna, aki csapatokat küldött volna Európába megállítani a bolsevizmus terjedését.
Attól még fejleszthettek haderőt a szovjetek, hogy nem akartak háborúzni.
Mégegyszer elmondom, hogy a kérdés nem erről szól.
Jó, de 100000 bombázó? Tudod mennyi az? A bombázók nem kifejezetten védekező metódusra vannak tervezve.
Gondolom a bécsi döntések még életben lennének és a lakosság elrendezése kicsit más lenne pl.É- Erdélyben jóval magasabb magyar aránnyal. Nem lett volna 56-os forradalom, nem lett volna 2 millió kitántorgott. Azonban lett volna más, pl összefogás a zsidók ellehetetlenítésével szemben amerikai befolyással. Akkor viszont mégiscsak kirobbanhatott volna valami és ezt esetleg nem az USA, hanem a szovjetek vállalják magukra mint manapság az USA a nagy béketeremtő beavatkozásait. Máris megvan a fegyverkezés értelme. Hidd el, hosszabb távon (20-50 év) Hitler és az utódai nem jöttek volna jól ki ebből és mi sem. A Hitler-féle rezsimek ott hangzatosak ahol nagy a kisebbség aránya és ebben láttatik egy ország gazdasági problémája. Mindig vannak szimpatizánsok, de alapvetően az emberek - franciák, belgák, svédek, angolok stb - szeretnek nyugalomban élni. A németek is, csakhát a II vh, az az I. vh hozadéka volt, egy le nem játszott valami, egy visszavágó, egy helyreigazítás, elégtétel. Vagyis lehet, hogy 10 évvel később, de lett volna háború. Máskülönben Anglia és Franciaország nem üzen hadat rögtön a németeknek ahogy azok betették a lábukat Lengyelországba. Mindig lett volna ürügy. Ez mai ésszel szinte felfoghatatlan, de gondolj csak bele abba, hogy 25 éve még nem az volt a kérdés, hogy lesz atomháború, hanem hogy ki kezdi el. És mi volt az indok? Kvázi semmi.
Lehet, hogy az USA sem lépett volna be a háborúba. Így is csak a japán támadás miatt (Pearl Harbor) szánta rá magát erre a döntésre. (Az I. vh.-ba is csak a Lusitania elsüllyesztése miatt ment bele 1917-ben.)
De akár belépett, akár nem lépett volna be - mindenképp profitált mindkét világháborúból. Mindkettő után tovább növelte gazdasági és politikai hatalmát a világon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!