Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kimostam az útlevelem. Most...

Kimostam az útlevelem. Most mi lesz?

Figyelt kérdés
Ma egészen véletlenül a mosandó ruhák közé keveredett az útevelem, benne maradt a kistáskám belső zsebében. Kicsit meggyűrődtek a lapjai, de nem szakadt el, nem sérült meg. A kérdésem az, hogy lehet-e még vele utazni, vagy csináltassak újat? Az elmúlt három évben háromszor csináltattam útlevelet (névváltozás, lejárat, stb.), nagyon sokban van már, jó lenne, ha most nem kellene...
2009. nov. 1. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Én meg pénzt mostam...

Szebb lett, mint valaha

2009. nov. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%

Ha bioponnal mostad, akkor azt amerika nem fogadja el. Oda nem mehetsz.


Ha ariellel, akkor meg columbiát nem látogathatod.


Tomival mosott útlevelet brazilia és uganda nem fogad el.


A többi fajta mosószerrel mosott útlevelet minden ország elfogadja feltéve, hogy a végén tettél öblítőt is a vízbe.


Ez persze változhat. Érdemes utazás előtt a megfelelő követségen érdeklődni.

2009. nov. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csináltass újat...,azt ha kimosod semmi baja nem lesz mivel kártya!:)
2009. nov. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hehe, kösz a válaszokat, nagyokat nevettem! :)

Ha egy mód van rá, akkor nem igazán szeretnék újat csináltatni... Három év alatt majdnem 40 000 forintom van csak az útlevélben úgy, hogy évente egyszer megyek külföldre...

Azon túl ez az ujjlenyomatos cucc sem igazán tetszik... :(

Viccen kívül: lehet valami baja a chip-nek? A műanyag oldalnak semmi baja, amin az adatok vannak, de nem tudom, hogy a chip hol van benne, és megsérülhetett-e...

2009. nov. 1. 18:35
 5/7 anonim ***** válasza:

18:20 - Nem, van rendes kiskönyv lapozható útlevél, amit az EU-n kívül használhatsz, a személyi csak EU-n belül érvényes. Feltételezem, a kérdező a kiskönyvesre gondol, mivel azt írja "meggyűrődtek a lapjai".


Kérdező, a chip szerintem nem károsodott, bár nem tudom, esetleg meg lehetne nézetni ott, ahol csináltattad, talán van valami műszer, amivel a chipeket ellenőrzik, bárkivel előfordulhat, hogy zsebben vagy táskában felejt ilyent mosáskor, mi pénzt felejtettünk már zsebben, annak nem lett baja, ha olvasható az írás, akkor ha a chip ép maradt, még használható.

2009. nov. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindig vidd magaddal a kártyás dokumentumaidat is (személyi, lakcímkártya, jogsi, stb...) és akkor nem érhet baj.
2010. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, utolsó! :)

Azóta többször is utaztam vele, nem volt vele probléma.

2010. júl. 23. 12:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!