Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez nagyon nagy baj?

Ez nagyon nagy baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igaz ,hogy még csak 13 vagyok mégis, ilyen lennék?

Én próbálom legyőzni a félelmem,előítéleteimet a cigányokkal szemben ,mégsem megy ,mert ha cigányokkal találkozok rögtön eszembe jut az a sok dolog amiket olvasok (megöltek,kiraboltak,kínoztak) és elmegy a kedvem a velük való barátkozástól, undorító dolognak érzem és még néha magamtól is undorodok ,de nem akarok velük barátkozni mert mi van ha belekevernek valamibe ,vagy a családomnak esik baja! És azt sem akarom ,hogy rasszista legyek (semmi bajom nincs a többi alcsoporttal csak a cigányokkal van jó sok.) Most mit tegyek ? Ez normális? Az iskolába is bejött ez az egész (cigány kultúra) és nem igazán szeretném tanulni...



2013. szept. 1. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Nincs ezzel semmi baj, az antilop is tart az oroszlántól, a zebra krokodiltól, a szarvas a farkastól.

Csak hát az állatvilágban nincsenek liberálisok, akik megpróbálnák meggyőzni a szarvasokat, hogy a farkas valójában nem is vicsorog, hanem mosolyog.


Ott nem számít rasszizmusnak, ha a békés növényevők távol tartják magukat az agresszív ragadozóktól.

2013. szept. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel nagy baj, kérdező.


Nem azt mondom, hogy kiabáld hangosan, hogy "irtsuk ki , irtsuk ki", hanem tarts 10 lépés távolságot kulturáltan.

Legyél elővigyázatos, óvatos.


Én sem tudok bennük megbízni ,bár nem gyűlölködök hangosan, akkor is nagyon negatív véleményem van róluk.

2013. szept. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Aki nem szereti a cigányokat az nem rasszista csak tapasztalt.
2013. szept. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező én nem tudok erről a cigány kultúra tárgyról, de ez pont a te problémádnak jelenthet megoldást. Az ember attól fél általában, amit nem ismer.


Ha tanulsz róluk, rájössz, hogy amikor hangoskodnak, vagy beszólnak, az az ő világképükben nem számít akkora balhénak, de nyilván ha követed a stílusukat és te is beszólsz nekik akkor hamar bajba kerülsz. Hiszen általában az ilyen fajta (nem civilizált) cigány nem intelligens, és a viselkedésmódja miatt gyakran kerül bajba.


Én már többször keveredtem konfliktusba velük, kiraboltak, megtámadtak, a barátaim is, barátaim jártak rosszabbul is. De ugyanúgy keveredtem balhéba fehér emberekkel is. Minden emberben ott van a veszély, egyszerűen csak a cigányokkal nagyobb az esély erre. A megoldás nem az, hogy akkor félsz az emberektől, hanem megtanulod felismerni, meg elkerülni a veszélyes helyzeteket. Meg persze az, hogy olyan pártra okozol, aki a cigányokkal kapcsolatos problémákat tényleg meg akarják oldani, és van értelmes 5letük is, nem csak az hogy mégtöbb támogatást adunk nekik hátha úgy jobb lesz...

2013. szept. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó igen lehet ,hogy igazad van,de amíg nem látom ,hogy az életben normálisak nem érdekel a kultúrájuk.És magán problémák is fűznek hozzájuk amibe most inkább nem mennék bele
2013. szept. 1. 13:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták inkább legyél elővigyázatos. Nem csoda hogy félsz tőlük,ritka az az ember aki nem.Én is félek tőlük,ha egyedül megyek az utcán és szembejönnek velem páran,abban reménykedek,hogy nem fognak hozzám szólni és csak hagynak békésen elmenni.Nem vagyok rasszista,pedig voltak pár incidenseim velük.Nem szeretem őket,ahogy sokan mások sem,de sohasem kötöttem beléjük.Én sem szívesen tanulnám az ő kultúrájukat,történelmüket, szerencse hogy már nem is kell.Én amikor iskolában voltam,örültem annak,hogy megszabadultam tőlük,mert itthon is csak őket hallottam,mivel szomszédban laktak.Én ezt teljes képmutatásnak tartom,hogy azok kultúráját tanuljam,akik ma is tönkreteszik az országot,embereket ölnek és sanyargatják a magyar népet.
2013. szept. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!