Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mégis mit jelent az, ha egy...

Mégis mit jelent az, ha egy párt liberálkonzervatív?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy tudtam, hogy ez két egymásnak ellentmondó fogalom.

2013. aug. 29. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt, hogyha rájuk szavazol bármit megígérnek.
2013. aug. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A liberális jelző mára lejáratódott. Nagyjából szabad-kereskedelmet, szabad gazdaságot jelent, azaz olyant, amely a privát szféra tagjai közötti tevékenységként jelenik meg, és az állam legfeljebb némi szervező szerepet játszik ebben. Természetesen sok fokozata van.

A konzervativizmus hozzávetőleg a meglévő értékek megtartását, megőrzését, alkalmazását jelenti. Ez is sokféle és különböző fokozatokból állhat, attól függően, ki mit tekint értéknek, azt mennyire direkten, vagy áttételesen alkalmazza, és mennyire kötelez erre másokat.

E két gondolatvilág nem zárja ki egymást. Lehetek úgy értékmegőrző, hogy közben szabadon működtetem a gazdaságot.

Amit nálunk e fogalmak (és más hasonlók, mint jobboldaliság, baloldaliság, rendpártiság, stb.) alatt értenek, az bizonyos érdekek miatt alaposan összekuszálódott és például itt minden, ami nem fideszes, vagy "keresztény" az ballib. Ami úgy hülyeség, ahogy van.

2013. aug. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyen pártot szeretnék alapítani én úgy képzelem ez olyan, hogy valamiben konzervatív valamiben konzervatív a párt.


Mondjuk a drogokhoz konzervatívan fordulnak és mindet betiltják de mondjuk a ku@vákhoz meg liberálisan, hogy lehessen bordélyház de mondjuk akkor csak ott lehessenek...

2013. aug. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!