Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért az Alföldön van a...

Miért az Alföldön van a legtöbb öngyilkosság Magyarországon?

Figyelt kérdés
2013. aug. 22. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Bármerre nézel, csak a nyomasztó semmit látod, a pusztát. Nem tudom Petőfi mit szeretett benne, nem csodálom, hogy nem párnák közt akart meghalni a semmi közepén.

Plusz az Alföldön rengeteg kicsi, még egymástól is elszigetelt tanya van, ahol az életet még életnek is nehéz nevezni. Tisztelet a kivételnek, aki azt választja. Így túl sokat van idejük azon gondolkodni, hogy jó vagy szar az élet, és sokan ez utóbbihoz jutnak el.

2013. aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szerintem azért mert kevés a munkalehetőség meg az emberek visszahúzódóbbak és kevésbé figyelnek oda a másikra.

Pl szerény véleményem szerint már az iskolákban is a tehetősebbek vannak előnyben, a többiek nagyobb arányban morzsolódnak le, de lehet hogy ez máshol is így van.

2013. aug. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Mert az ember legalapvetőbb vágya nem a jó megélhetés, hanem a szeretve levés és szeretés. Ezek az öngyilkosok mind tanyán élő elváltak, vagy olyanok, akiknek soha nem is volt családja.
2013. aug. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3# A szeretet helyet inkább a pénz.
2013. aug. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A szeretet helyet inkább a pénz."


Aki pénz miatt lesz öngyilkos, az meg is érdemli.

2013. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"aki a pénz miatt..."


te hülye vagy? Végül is igazad van az hogy kidolgozod a beled, ha szerencsés vagy és van munkád ugye... .és még is csak az alap kajára futja, meg van akinek még arra se... és akkor megérdemli? voltál már éhes?????

2013. aug. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert itt nem olyan, mint a városokba, hogy ó, nincs munka, bemegyek a gyárba. Itt is pár nagytőkés kezébe az egész határ. Akinek szerencséje van, van 10-20 Ha szántója, esetleg 50-100 Ha legelője, gépek, jószágok, és ebből él. Akinek ennyi mindene van, az nem lesz öngyilkos, mert lefoglalja magát. Csak akinek nincs földje, (és már nem elég hozzá a pénz, mert a nagytőkés csak azért sem hagyja, hogy te megvedd, inkább kiad érte a valós árnál 10-20, de akár 100%-kal is többet, csak nehogy te vedd meg. És miért? Mert irígy, és mert megteheti. És amikor az ember csak azt látja, (és hallja a médiából is...) hogy értéktelen szr, akkor el is hiszi, és a rossz érzelmek miatt, vagy egy csalási tragédia miatt, könnyebben oda jut... Ez persze csak olyan eseteknél van, ahol a család nem megfelelő, esetleg vele van baj, mer ilyet is tudok. 2 gyerek, feleség dolgozik, a férj iszik, egyéb hülyeségeket csinál, nem lehet rá hatni, gyógyszerrel sem. Majd egyik nap nem találják, mikor felmennek a padra, és ott van, holtan. De legtöbbször ugye itt nem olyan, hogy kimegyek az utcára, és jön valaki, aki ha mást nem megvígasztal. Itt kimész az utcára, és félóránként látsz egy embert. A tanyákon meg km-ekre van maga a főút is. Ettől függetlenül, egy ép ember, szerető családdal, pénz nélkül se lesz öngyilkos. És sokkal nyugodtabb itt, vagy akár egy tanyán, mint a városba. És én is oda szeretnék költözni, de 20 évem alatt egy darab normális tanya nem volt, ami meg volt, az megfizethetetlen áron. Engem ezért nagyon lenéztek iskolába, mert ilyen voltam, voltak hasonló mentalitású osztálytársaim, de őket is vitte a csordaszellem. És nem kell úgy elképzelni, hogy hú beöltözve minden szr ruhába, meg parasztcsizma, parasztkalap, mert nem. Itt az alföld közepén azért leparasztoztak, mert kimondtam, hogy bocs, de engem jobban érdekel a jószág, mint a hú de f.s.za zene, meg a hú be berugok minden péntek este, és úgy megyek haza, hogy összehánytam magam, meg otthon az egész házat. És többek között olyanok is, akik beölözve szaladgáltak minden rendezvényen, mert hú de menő, nekem 50 ezres cuccom van. Nem vagyok gazdag, de amikkel ők rajoltak, azoktól én százszor jobb cuccokat tudtam volna, tudnék szerezni, mert van rá pénzem, de engem az nem érdekel, mert feleslegesnek tartom, kiadni érte százezreket. itt ennyire nyo-mo-rultak az emberek, képesek elvenni az életkedvet. És van, aki képes emiatt oda folyamodni.
2013. szept. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!