Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Özegyi nyugdíj kérdés. Jár...

Özegyi nyugdíj kérdés. Jár vagy nem?

Figyelt kérdés

Anyukám 57 évesm tavaly októbertől nyugdíjas, mert meg volt a bedolgozott 40 éves munkaviszonya. Azt hiszem ez öregségi nyugdíj is.

Apa most 29.-én lesz 10 éve hogy meghalt. Én 2007-ig kaptam az érvaellátást, addig tanultam.

Anyukám jelenleg egyedül él. Szeretné igénybe venni az özvegyi nyugdíjat, ugyanis volt bizottság előtt júliusban hogy leszázalékoljákm de arról még nem jött levél hány százalékot kapott. De egyszer már volt, kb. 7 éve, akkor 50 százalékban rokkantnak ítélték. Gondolom most több lesz, állítólag 60 százalék kell hozzám hogy megkapja az özvegyit. De olyan döcögúsen válaszolnak, és félünk hogy ha túllépi a 10 évet (apa halála után)m akkor meg azért nem kapja majd meg. Mert úgy tudjuk ez is feltétele.

Eléggé bonyulult ez, szeretném ha valaki segítenem hogy ebben az esetben jogosult-e rám vagy sem?

Köszönöm


2013. aug. 15. 12:29
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Ha eltelt már a 10 év akkor szerintem már nem.
2022. aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!