Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez miért van így a jogvédőkkel...

Ez miért van így a jogvédőkkel, médiával?

Figyelt kérdés
Az utóbbi évtizedekben már megszokhattuk, hogyha bármilyen bűncselekménynek nem európai az áldozata, akkor azonnal megjelennek a harcos jogvédők és rasszizmust kiáltanak. Ez egy modernkori divat, a liberális média pedig igyekszik hatalmas felhajtást csapni az ilyen ügyek körül, megpróbálva nyomást gyakorolni így a hatóságokra és a bíróságra. De elég csak belegondolni abba, hogyha cigány származású ember követ el bűncselekményt, akkor a jól ismert jogvédők megpróbálják elhallgatni, vagy jelentéktelen „csínytevésnek” feltüntetni az elkövetett bűncselekményt. Sokan emlékeznek még, amikor a Cozma-gyilkosságot egyes politikusok igyekeztek közönséges „diszkóverekedésnek” feltüntetni.

2013. júl. 14. 10:58
 1/3 ConnectCare ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem így van. A jogvédők jellemzően olyan jogászok, akik felismernek valamilyen vélt vagy valós társadalmi problémát, ami valahogyan kapcsolódik a joghoz vagy a jogalkalmazáshoz és próbálják azt megoldani. A céljuk nem a társadalom egy kiválasztott rétegének védelme, hanem valamilyen vitatott szabályozás, jogellenes helyzet felszámolása. Emiatt akkor fognak rasszizmust kiáltani, ha úgy vélik, hogy egy vád alapja rasszizmus.


A médiát illetően pedig érdemes elgondolkozni azon, hogy több "magyar" áldozatot ismerünk név szerint, az ügyük állandó téma, míg pl. cigány áldozatot szinte egyet sem, pedig bizonyára sérelmükre is követnek el bűncselekményeket.


Szerintem ilyen szempontból kifejezetten érdekes pl. a Bándy-ugy, ami bár egy barbár, kegyetlen dolog volt, azonban minden emberölés barbár, kegyetlen dolog a természetéből adódóan. Az elkövető tényleges életfogytiglani büntetést kapott, amit nagyon súlyos, mondjuk több ember vagy kiskorú sérelmére, vagy akár közveszélyt okozva elkövetett emberölésnél lenne (szerintem) indokolt. Felmerülhet, hogy az ítélet súlyosságát nem-e befolyásolta a társadalom nyomása, az ügy nagy nyilvánossága, vajon akkor is ez-e a büntetés, ha az ügy pl. egyáltalán nem jelenik meg a sajtóban?


Hiszen ha emiatt tényleges életfogytiglanit kell kiszabni, akkor a Btk. vonatkozó enyhébb büntetéseit mikor kell kiszabni?


Pl. ilyesmi merülhet fel egy jogvédő fejében.

2013. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szóval most kérdeztél is valamit vagy csak muszáj volt úgy fogalmaznod az első mondatot, hogy kérdőjellel záruljon?


A jogvédőknek minden demokráciában helye van, hát még Viktorisztánban mostanság. Attól, hogy te csak a rasszizmus kapcsán hallasz a TASZ-ról meg a Helsinki Bizottságról ők még 30 másik vonalon is aktívak, csak épp az adatközlések megtagadása, az átvilágítások, a munkahelyi diszkriminációk elleni harcnak még a kurutty számára sincs hírértéke, azok kapcsán nehezebb lenne gúnyolódva liberáldrogbúzát kiáltani.


Ugyanerről én is írtam ki kérdés, a másik oldalról megközelítve, javaslom a 13. hsz válaszomat olvasgatnod és csendben hümmögni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__44340..

2013. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem pont a TASZ-ra meg a hasonlókra gondoltam.


Hanem a Mohácsi Viktória és a hasonló szellemiségű jogvédő emberekre.Ő tipikusan olyan, mint, ahogy a kérdésben írtam.

Talán még fent van az interjúja a youtubeon.

2013. júl. 14. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!