Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akkor most mégiscsak Hitlernek...

Akkor most mégiscsak Hitlernek volt igaza?

Figyelt kérdés

Szerinte az élet szakadatlan harc,ahol a természet törvényei uralkodnak: az erős elnyomja a gyengét,az okos a butát,a tehetséges és szorgalmas ember/nép a semmirekellőt. Tehát úgy mint a természetben,az életképtelen szelektálódik,az életképes megmarad,továbbfejlődik.


Hitler szerint:"figyelembe kell venni a természetet". És ha megnézzük,minden a természet elvei alapján valósul meg,valóba.


A fasizmus szerint összpontosítani kell,és győzelemre vinni az erőt. Ez sokkal reálisabb kép,mint amit a többi eszme tár elénk,tudniillik,hogyha megnézzük a mai kapitalizmust-itt is a nagy versenyben elnyomjuk egymást,csak kb. nem nemzet nyomja el nemzetet,hanem ember az embert,vállalat a vállalatot,férfi a férfit,tehetségesebb a tehetségtelenebbet. A történelem során pedig mindig is így volt. Illetve a többi eszme?


Kommunizmus?-megvalósíthatatlan egy tökéletes társadalom


liberális demokrácia-nem veszi figyelembe a TERMÉSZET törvényeit (pl. ha betegen,nyomorékon születik egy gyermek,akkor nem altatjuk el örökre,hanem -a mai furcsa felfogás alapján- bármi áron életben tartjuk,hogy majd egész életén keresztül gyógyszereken éljen,nyomorékon szegény,betegen,stb... Tehát nincs szelekció!;az emberi test mindenféle méreggel van teletömve(isszuk a kólát,esszük a műanyag-kaját,a vegyszert);a lelkek is eléggé meg vannak mérgezve


a liberalizmus egy szép eszme: mindenki egyenlő,nem számít a másság. Azonban a liberalizmus miatt van a nagy arab-muszim,stb bevándorlás Európába,és sok más probléma is.


2013. júl. 4. 14:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Az erősnek segítenie kell a gyengét szerintem.
2013. júl. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Az erősnek mindég is szüksége lesz a gyengére, hogy megnyilvánuljon ereje. A gyengék soha nem fognak eltűnni, gyengék mindég is voltak vannak és lesznek, ez is a természet rendjéhez tartozik szerintem.
2013. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Állítólag az embernek van értelme, amivel felül tud emelkedni az ösztönein.
2013. júl. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
Ki másnak lett volna?
2013. júl. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%

"Az erősnek segítenie kell a gyengét szerintem."


Az túlnépesedéshez vezetne.

2013. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 intrepid ***** válasza:
96%
Ha Dolfinak igaza lett volna, (hogy az erős elpusztítja a gyengébbet) akkor most nem lenne Németország. A kérdésed második felében van valamennyi igazság, (a mesterségesen életbentartott életképtelen újszülöttek), de azzal ay a baj, hogy hol húzzuk meg a határt: ez maradhat, ez már nem. Ki dönti el? Te vállalnád?
2013. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem lennének gyengék, az erős mégis kitől vennél el a "jussát?" Csak mert ahhoz sose elég májercsávók, hogy egy másik erőstől...
2013. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 ConnectCare ***** válasza:
36%

Az a gond, hogy az az erő, amit összpontosítani kellene nem egy irányba hat. A társadalmon belül sokan sokféle cél érdekében küzdenek és néha ezek a célok egymásnak ellentmondóak. Nincsen olyan homogén társadalom, amit gond nélkül egységbe lehetne foglalni. Erőszakkal lehetséges csak, egy erőszakra épülő társadalom viszont nem a legkellemesebb.


Illetve mi van akkor, ha a betegek életben tartását úgy fogjuk fel, mint az emberi faj győzelmét a halál felett? Akkor mi, az erősebbek nyertünk és az egész igazolhatóvá válik.

2013. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Hát igaza volt végülis, de szerintem ő sem így gondolkodott legelőször. Szerintem fiatalabb korában még nagyon idealista ember volt, de aztán rájött, hogy még sem olyan könnyen működnek a dolgok, ahogy ő azt elképzelte a fejében és akkor vált ilyen elkeseredetten erőszakossá és kegyetlenné.


Olvastam August Kubizek könyvét, ő volt a gyerekkori egyetlen barátja 1904 és 1908 között. Itt Hitler még nem volt erőszakos és kegyetlen, csak később lett az.

Az én véleményem az Hitlerről, hogy mindig is foglalkoztatta őt a világ jobbá tételének a gondolata, csak mivel idealista hozzáállással nem jutott semmire az életben és csak azt látta, hogy az viszi valamire is, akinek erős az akarata és keményen nekimegy az embereknek, ezért előbb-utóbb beleőrült ebbe és ő is ilyenné vált.

2013. júl. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Komplikato ***** válasza:
24%

Ebből látszik, hogy Hitler az állatvilág tagjának képzelte magát és nagy eugenetika mániás is volt.

Én meg embernek képelem magamat. ;)

2013. júl. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!