Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen betegségben halt meg...

Milyen betegségben halt meg Horn Gyula?

Figyelt kérdés

2013. jún. 25. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Időskori demencia, teljesen leépült szellemileg.


Azt nem tudom mi okozta, talán Alzheimer-kór.

2013. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

80 felett volt ha jól tudom.


Amikor 75 évesen még mutatkozott a médiának a születésnapján már akkor sem volt tiszta agyilag mert össze-vissza beszélt.


Szerintem is alzeimer lehetett.

2013. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Alzheimer*
2013. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Demencia biztosan volt benne, mivel már oroszul, és magyarul egyaránt beszélt az ápolóknak, illetve bizonyos múltbeli élethelyzeteket hozott életre,azaz kezdett leépülni, és újra élte a múlt bizonyos részeit, a szellemi tevékenységei egyre inkább leromlottak.


(a családban volt ilyen, így onnan tudom, hogy a demencia egyik tünete a múlt újra élése, a jelen elvesztése, az önkontroll elvesztése, a szellemi képességek végletes leromlása, és ezt igen szomorú megélni)


[link]

"az Alzheimer-kór csak az egyik típusát képezi a demenciának"



"A demencia fajtái:


Alzheimer-kór: a leggyakoribb demencia, amely az idegsejtek károsodásával jár.

Vaszkuláris demencia: a második leggyakoribb ok, amely vérkeringési agyi kórfolyamat következménye. Az idegsejtek képesek lennének ellátni feladatukat, de nem jutnak elég oxigénhez.

Lewy-testes demencia: az agy körülírt területén az agyi idegsejtekben kórosan felszaporodó fehérjékkel kapcsolható össze.

Fronto-temporális demencia (más néven Pick-betegség): az agy homloklebenyében végbemenő agyszövet károsodása miatt alakul ki.

Pszeudo- (azaz ál-) demencia: nem valódi demencia, csupán valamilyen lelki ok - például depresszió - miatt következik be a gondolkodás lassulása vagy a feledékenység.

"


Akit érdekel a demencia:

[link]

2013. jún. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!