Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az egyre...

Miért van az, hogy az egyre jobban beinduló gazdaságunkban a pályakezdők még mindig nem találnak munkát?

Figyelt kérdés
Vagy mégsem indult be semmi?
2013. jún. 24. 12:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Az előzőnek igaza van.

Hiába pontoztátok le az első választ, a lényeg, hogy a képzések és a munkaerőpiac igénye nem találkozik. Én pályakezdő mérnök vagyok, de én is azt tapasztalom, hogy a felsőoktatásban nem készítik fel a diákokat a munka világára, így pályakezdőként nehezen találnak munkát, mivel a cégek nem szeretnek a betanításukkal bajlódni. Rutinos, magabiztos, a szakterületen jártas munkaerő kell nekik. Úgy hallottam a szakképzések területén is hasonló a helyzet.

2013. jún. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Akkor pedig a kormánynak teljesen igaza van abban,hogy meg kell szüntetni a pazarló, nem a kihívásoknak megfelelő,és

államilag támogatott "munkanélküliséget garantáló" felső

oktatást.Ráadásul az adófizetők pénzéből!

2013. jún. 24. 15:23
 13/19 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy meg kell szüntetni. Megreformálni kellene, hogy jobban megfeleljen a munkaerőpiac elvárásainak.
2013. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező, szüntessük meg a felsőoktatást, hogy még az se legyen, ami most van. Nem ám átalakítani, hogy jó legyen és minden menjen prímán, neeeeeeeem.... :DD
2013. jún. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Hát így ne is legyen,másképp legyen.

Vége van már a "langyosvíznek".Nincs már miből,azt már feléltük.

2013. jún. 24. 15:51
 16/19 anonim ***** válasza:

"Az újonnan bejelentett állásokról van szó, te szerencsétlen. :D"


Na és tündérbogaram, én az anyád vagyok, vagy a jó Isten, hogy kitaláljam, hogy mire gondolsz, ha egyszer nem írod le.... és még én vagyok a szerencsétlen, te kis taknyos.

2013. jún. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Azok nem találnak csak, akik olyan szakmát szereztek, amiből túlkínálat van, vagy a hozzá tartozó iparág jelenleg halott. Én építészmérnöknek tanulok és mivel majdnem halott az építőipar (EU-s beruházások tartják valamilyen szinten életben) nem tudok gyakornoki pozíciót SEM találni, ahol alig kéne fizetnie a cégeknek.


A gazdaságunk pedig nem indult még be, hanyatlik szép lassan. Már a multik is kezdenek bezárni, pár hónapja küldtek el a lakhelyem közeléből 9000 embert például.


A szakmunkáshiány pedig olyan szinten igaz, hogy sok szakmunkás megy külföldre, ezért itthon hiány lesz belőlük. De még így is rengeteg olyan hirdetést találok, ahol csoportosan keresnek kinti munkákra szakmunkást.


Szerintem ha így folytatódik a helyzet Magyarországon, akkor senki sem fog itt maradni, csak a "rejtett" valamint a jobbára képzetlen, idegennyelvet beszélni nem tudó réteg.

2013. jún. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
A cigányok.
2013. jún. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"a pályakezdők még mindig nem találnak munkát?"


Specifikáld, hogy melyik pálya pályakezdőire gondolsz, nem mindegy. Mert valakik ezért nem tudnak, másvalakik azért nem, megint másvalakikre pedig abszolút nem is igaz a megállapítás.

2013. jún. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!