Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Trafik mutyira máshol is ez a...

Trafik mutyira máshol is ez a válasz?

Figyelt kérdés

Kis várusunkban 5 trafik lesz ebből 3db képviselő szegény munkanélküli felesége kezébe kerül a másik kettő szintén ezen párt érdekeltségi körébe tározó milliomos vállalkozó fogja üzemeltetni.

Mind barátaim mind munkatárasaim nem akarnak ezen trafikokba dohányterméket venni /cigaretta hüvelyt azt igen/ . Vagy dohánypalántákat vásárolnak vagy keresik a helyi piacokon a csempészárut.

Máshol is gondolkodnak az emberek ? Nem beszélve arról hogy már egy átlag melós a jelenlegi 800ftos cigarettát nem tudja megfizetni és várható még feljebb megy!Ezért is keresnek más megoldást!

Kíváncsi lennek ha ez egy országos mozgalom lenne mi lenne a trafikokkal ?


2013. jún. 19. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az árrésen is emelnek ezért biztos hogy a fekete kereskedelem újra felélénkül.
2013. jún. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Legalább egészségesebbek lesznek az emberek, és nekem is kevesebbet kell más káros szokása miatt az undorító bagófüstöt szívnom.Persze úgyis ugyanannyit fognak szívni, mint azelőtt.
2013. jún. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez így van, a fekete piacokon már most meg régen is elég nagy számban hozták át külföldről főleg Ukrajnából a cigarettákat. Sok ismerősöm eddig úgy vette a boltokba, mert nagy mennyiségbe nem mertek mivel akkor többet szívnának belőle. De ők is már 2 éve átálltak arra hogy otthon maguk töltsék mert az olcsóbb. Én is már vagy 5 éve töltöm otthon a cigimet, én merek nagy mennyiségbe venni mert úgy jobban is megéri. Persze kaptam már ajánlatot arra hogy beszerezzek egy kis csempészárut, de nem teszem mert én alapból fuvarozó vagyok, igaz hogy belföldön vagyok futár, de időnként van amikor átküldenek a környező országokba is ha onnan jön egy rendelés, és azért nem akarom hogy ebből baj legyen mert állítólag abba is belekötnek ha csak 1 dobozzal van az embernél. Én továbbra is veszem inkább a dohányt itthon amúgy sem szívok napi 10 szálnál többet így én azért nem doboz szám fogyasztom a dohányt, de a barátnőm aki képes megvenni az egész dobozzal mert ő módosabb cigit szeret szívni főleg bulikba olyat meg nem tudok tölteni, így neki sok pénze megy el ezért. Nálunk a városba 4 trafik lesz. Abból kettő biztosan az önkormányzaté ha jól tudom a polgármester valamelyik rokonáé. Akkor az egyik jogot egy benzinkutas nyerte meg aki a benzin kúttól nem messze lévő régi turkálóba nyitja az üzletét, ő is fideszes rokona de ő legalább normálisnak mondható még, ami azért ritka.

Meg van még egy azt pedig egy olyan ember nyerte el akinek szinte semmi munkatapasztalata sincs, még egyetemen tanul életébe nem dolgozott még. Na ő nem fideszes normális ember csak baromira nem ért az üzlethez, és még ő akar dohányboltot nyitni. Persze a helyiség csak megvan de még totál üresen áll az egész, úgy volt hogy engem kér meg hogy végezzem ott el az asztalos munkát, mert az a szakmám, én mondtam neki hogy oké nincs semmi gond, de amikor 2 hete rákérdeztem hogy na akkor mondja meg mikor menjek, akkor mondta hogy majd, azt pár napja hívott fel hogy áh mégse mert majd az apja megcsinálja mert az olcsóbb....

Agyam eldobom rajta, fogalma sincs miből szerzi be az árút, meg hogy miből pofozza ki azt a boltot, mert ott festeni kell még plusz egy kis villanyszerelési munka is elkelhet oda.

Akkor egy szomszéd faluba lesz tudtommal kettő. Ott nem független polgármester van és egy iskola igazgató aki erős fideszes ő nyert meg kapásból egy trafikot. A másikat meg a helyi háziorvos nyerte meg

Erre nincs mit mondanom ez az egész egy vicc.

Anyám mesélte hogy a szomszédjának a lánya is már 8 éve trafikozik, és nem ő nyerte meg, nem hanem az az 1 alkalmazottja aki fél éve dolgozik nála eladónak, de isteníti a fideszt és már ki is lépett onnan és pofátlanul az ő boltja mellett nyitja meg a trafikját, sőt akkor fel ajánlotta neki a volt főnöke hogy használhatja az üzlethelyiséget, és segít is neki mert tapasztaltabb nála sokkal és ért is a dolgokhoz, ha felveszi őt normális fizetéssel, mert már amúgy sem bírta annyira a dolgokat, de nem. Még pofátlanul el is zavarta őt. Pedig rendes nő, segített neki sokat, meg fel is ajánlotta hogy segít neki pedig nem akart főnök sem lenni, de elzavarta onnan hogy csak azért is szenvedjen, mert vérszemet kapott hogy ez neki nagy biznisz lesz.

Szóval nagyon olyan kevés dohánybolt nyílik akiknek nincs közük pártokhoz, de azok is olyan emberek akiknek semmi tapasztalatuk nincs.

Valahol azt hallottam vagy olvastam hogy egy 18 éves gyerek is kapott trafikot, az például mit csinál vele.

meg olyan településről is tudok ahol 3 trafik nyílik és mindhármat egy vállalkozó kapta aki ugye szintén fidesz párti csak ő amolyan külsős, és inkább az a tipikus se**nyaló.

2013. jún. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, errefelé ez a válasz rá. Meg lett mondva már az elején, hogy ez csak a csempészetet fogja erősíteni, és speciel a csempészeknek van igazuk.

Jómagam is csempésztől szerzem a füstölnivalót.

2013. jún. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt nyílik egy velünk szemben is, sokkal közelebb lesz, mint bármelyik bolt, de nem fogunk oda menni, már csak elvből sem... Inkább keresünk más megoldást, ezek meg elmehetnek a p*csába.


(Én már CBA-ba sem megyek amikor csak tehetem, kb hasonló okok miatt...)

2013. jún. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Győri vagyok és az összes trafik kb. a belvárosban nyílik, az én 5 km-es körzetemben egy trafik sem lesz. Akkor inkább megveszem feketén, kereslet-szolgáltatás miatt csak fog valaki árulni feketén erre, ugyanis az igény megvan.
2013. jún. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Debrecenben 450ft egy doboz ukrán. Házhoz kell menni. De a vékony női is 450 van zöld almás barackos meg minden. Szerintem még nagyobb is kínálat mint a trafikokban.

Én ugyan nem cigizek de pár ismerős igen. Ők viszont évek ó te ezt veszik az éra miatt és nem a trafikmutyi miatt.

2013. jún. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!