Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor volt először egyesült...

Mikor volt először egyesült Európa?

Figyelt kérdés

Múltkor hallhattam Orbán Viktor egy beszédét, ahol olyat mondott, hogy "Európa újraegyesült"

[link]


Ezt már többször hallottam, de nem értem:

Hogyhogy újra? Mikor volt először?

Én történelemből csak a háborúskodásra emlékszem, egységre nem.


2009. szept. 23. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Én már régen nem próbálom megérteni,amit Orbán mond.Mindig beszél olyasmiről,aminek se füle-se farka,de jól hangzik.Ez a szöveg is ilyen.
2009. szept. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

a választ mondjuk keresd másfél-két évezreddel ezelőtt: Római birodalom

nem mondom, hogy a fennállásának teljes idején, de voltak ilyen szakaszok

2009. szept. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

A római birodalom Európának csak töredékét egyesítette, nem volt benne a mai Írország, Hollandia, Lengyelország, Lett o. Észt o. Litvánia, Izland, Finn o. Svéd o. területe, Magyarországnak, Németországnak Romániának nagy része.

Azaz a Rómaiak korában igencsak nem volt egységes Európa.

2009. szept. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rómaiak többé kevésbé egyesítették. Előtte talán a kelták. Utána talán a németek... de hogy egységes sosem volt, az is szent... ne higyj a politikusoknak. Főleg a pártvezéreknek...
2009. szept. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sohasem volt politikailag teljesen egyesült, azonban van értelme újraegyesülésről beszélni, mert főleg 1945-1990-ben nagyon szigorúan ketté volt osztva, és e kettéosztottság felszámolása fejeződött be az EU-bővítéssel mostanában. Orbán azért beszél ÚJRAegyesülésről, mert hangsúlyozni kívánja, hogy Közép- és Kelet-Európa is Európa és az is volt. Természetesen aki le akarja vonni a következtetést, hogy Orbán hülye, az levonhatja bármikor, hiszen ahol a lehülyézés szándéka megvan, ott előbb-utóbb indok is akad hozzá.
2009. szept. 24. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem csak ő beszél újraegyesítésről, hanem ez az általánosan használt kifejezés. (Ugyanígy mondják Németországban, a franciáknál...stb)

Ahogy az előttem szóló írta újraegyesítés alatt a vasfüggöny megszünését, a kettéosztottság megszünését értik.

2009. szept. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"újraegyesítés alatt a vasfüggöny megszünését, a kettéosztottság megszünését értik."


Próbáld újraolvasni, mert nem ez volt a kérdés.


Európa ezelőtt nem volt egységes. Ez az "újra" egyesítés parasztvakítás

2009. szept. 30. 00:01
 8/8 anonim ***** válasza:

"Európa ezelőtt nem volt egységes. Ez az "újra" egyesítés parasztvakítás"


Európa bizonyos értelemben mindig is egységes volt. Talán a legkevésbé 1945-1990-ben. Erre utalnak a politikusok, amikor újraegyesítésről beszélnek.


Tudom, hogy mindenáron bele akarsz kötni Orbánba, akit nyilván gyűlölsz. De ehhez jobb alkalmat is találhatnál. Mondjuk dumálj a Kaya Ibrahim-ügyről vagy a szőlőbányákról.

2009. okt. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!